Majówka 2020 na Kujawach. Dlaczego warto?

0
Majówka 2020 na Kujawach

Czasami spędzenie czasu w miejscu oczywistym wcale nie jest najlepszym pomysłem. Są inne możliwości, które warto mieć na uwadze, zwłaszcza gdy żyje się w tak bogatym w atrakcje i różnorodnym kraju jak Polska. Majówkowe plany jak mało które sprzyjają wyjazdom. Zamiast siedzieć w domu warto ruszyć się z miejsca i sprawdzić, co ma do zaoferowania województwo kujawsko-pomorskie! Jak się okazuje, ten nie zawsze doceniany przez turystów region może stanowić wręcz fenomenalną lokalizację majowego wypadu. Ci, którzy się na takowy zdecydują mogą po pewnym czasie dojść do wniosku, że warto tam wrócić – tym razem na dłuższy pobyt.

Historia, kuchnia i muzyka

Kujawy są krainą, w której przez wiele lat rozgrywały się wydarzenia kluczowe dla rozwoju państwa polskiego. Przede wszystkim chodzi tutaj o zależności wynikające z konfliktu z Zakonem Krzyżackim, ale z uwagi na swoje geograficzne położenie również później dochodziło do tarć politycznych i etnicznych, związanych przede wszystkim z aspektem pruskim. To wszystko widać wyraźnie w konkretnych punktach na mapie Kujaw, a już szczególnie na Ziemi Dobrzyńskiej. Interesującej z uwagi na historię, ale też piękno przyrody i ciekawą lokalną kulturę.

turniej rycerski

Możliwość spróbowania pysznych kujawskich dań właśnie w tych okolicach jest wyjątkowo atrakcyjna z uwagi na przekazywane kolejnym pokoleniom receptury potraw i przysmaków. W tle cały czas przewijają się ciekawe akcenty polskich dziejów i wielkie nazwiska. Ośrodek Chopinowski w Szafarni to jedna z niepodważalnych atrakcji tych ziem. Jeśli ktoś gustuje w muzyce klasycznej, to bez wątpienia powinien skierować tam swoje kroki. Tym bardziej, że w ciągu roku odbywa się tam szereg ciekawych imprez, warsztatów i renomowany konkurs pianistyczny.

Zamkowa sceneria dla zakochanych i nie tylko

Jeśli już szukać na Kujawach perełek, to miejscowością ze wszech miar godną uwagi jest bez wątpienia Golub-Dobrzyń. Tam widać szczególnie wyraźnie, jak bardzo losy tych ziem związane były z krzyżakami i toczącym się wiele lat konfliktem. Pozostałością z tamtych czasów pozostał imponujący zamek z krzyżackim rodowodem, który stanowi kluczową lokalną atrakcję. Nie tylko zachwyca architekturą i bogatymi losami, ale jest też kulturalno-społecznym ośrodkiem różnorakiej aktywności – od turnieju rycerskiego aż po cenioną w świecie Toruńską Wystawę Psów Rasowych.

dwor fijewo

Resztki średniowiecznej zabudowy, na czele z murami obronnymi oraz elementami zlokalizowanymi w rynku, są starannie odrestaurowane i wyeksponowane. Tworzą otoczenie sprzyjające komplementacji historii, ale też spędzaniu czasu we dwoje. Sprzyja temu również znakomite zaplecze hotelowe w postaci Dworu Fijewo. To jeden z najwyżej ocenianych obiektów hotelowych w całym regionie, w urzekającym otoczeniu i z doskonałą restauracją na miejscu. To wyborna baza dla majówkowego pobytu na terenie województwa kujawsko-pomorskiego.

Sprawdź ofertę Majówka na Kujawach przygotowaną przez Dwór Fijewo.

Dwór Fijewo ul. PTTK 21, 87-400 Golub-Dobrzyń, rezerwacja – recepcja hotelowa – + 48 (56) 682 01 16.

Nadwaga i otyłość – jakie zagrożenia za sobą niosą?

0
Nadwaga i otyłość – jakie zagrożenia za sobą niosą

Nadwaga i otyłość stanowią czynnik ryzyka wielu groźnych chorób, zwłaszcza układu krążenia, które są główną przyczyną śmiertelności w Polsce. Nadmiernie rozbudowana tkanka tłuszczowa odpowiada także za obniżenie jakości życia oraz zaburzenia w sferze psychicznej i społecznej.

Sklep zabawkowy dla Ciebie i malucha

0
Sklep zabawkowy

Potrzebujesz pewności, że wybrana przez Ciebie oferta spełni Twoje oczekiwania? W takim razie musisz korzystać ze sprawdzonych źródeł i materiałów. Wybierając propozycje sklepów, które pozostawiają wiele do życzenia pod względem opinii i jakości produktów, narażasz zarówno siebie, jak i swojego malucha na rozczarowanie.

Czym zatem powinien charakteryzować się profesjonalny sklep zabawkowy? Spieszymy z udzieleniem odpowiedzi, nim popełnisz błąd. Zdaj się na nasze doświadczenie i umiejętności, dzięki którym robienie zakupów będzie szybkie i proste, a otrzymany asortyment zadowalający i bezpieczny. Pamiętaj, że chodzi tutaj o Twoją pociechę, którą musisz bronić przed wszystkimi niebezpieczeństwami czekającymi na świecie.

Profesjonalnie przygotowana oferta i wysokiej jakości produkty

Czasy, w których wygląd sklepu internetowego nie miał znaczenia, minęły bezpowrotnie. Obecnie musi on charakteryzować się wysokiej klasy, czytelnym i prostym interfejsem, by każdy kolejny krok nie stanowił problemu dla osób bez umiejętności i doświadczenia z zakupami online. Oprócz tego oczywiście istotne są wysokiej klasy produkty, które pochodzą od sprawdzonych i rekomendowanych producentów. Im wyższa klasa wyposażenia, tym więcej zadowolonych klientów – zwłaszcza jeśli idzie ona w parze z niską ceną dostępną dla każdego zainteresowanego użytkownika sklepu.

Dostępni i pomocni specjaliści

Sklep zabawkowy, jak każdy inny biznes, powinien polegać na zatrudnionych specjalistach. Doświadczeni i przede wszystkim profesjonalni fachowcy są w stanie zagwarantować maksymalny poziom zadowolenie wymagającym klientom. Przełoży się to w późniejszym czasie na wynik obrotu, a nawet ilość pozytywnych opinii klientów. W jaki sposób? Gdy otrzymają one profesjonalną pomoc, będą wiedzieć, że gdy wrócą po więcej zakupów, również otrzymają zadowalającą ofertę. Polecą również Twoją firmę swoim bliskim i znajomym, a koło zacznie kręcić się samo.

Doświadczenie i realizacja zamówień/zakupów na najwyższym poziomie

Czego oczekują klienci od dystrybutorów? Zazwyczaj atrakcyjnych cen i profesjonalnej realizacji swoich zamówień. Każdy sklep zabawkowy powinien współpracować jedynie z najlepszymi dostawcami, którzy są w stanie zagwarantować klientom błyskawiczne dostarczanie paczek, np. w ciągu 24-48 godzin od momentu zamówienia. Oczywiście nie zawsze jest to możliwe, lecz im więcej takich przesyłek zostanie dostarczonych, tym lepiej. Jako konsument na pewno znasz najpopularniejsze firmy i wiesz, które nazwy chcesz zobaczyć na liście.

Czym są masy żelowe do fajek wodnych i jak je stosować?

0
Krem do shishy

Jeśli zależy Ci na zmodyfikowaniu oryginalnego smaku tytoniu lub szukasz alternatywnego produktu do palenia w fajce wodnej, w którego składzie nie znajdziesz nikotyny i innych pochodnych tytoniu, dobry wyborem mogą być żele i kremy Hookah Squeeze lub podobne produkty innych marek. W składzie tego typu substancji znajdziesz jedynie aromatyzowane związki lotne, które po podgrzaniu uwalniają przyjemne nuty zapachowe.

Rodzaje mas żelowych do shishy

Na rynku artykułów dedykowanych miłośnikom fajek wodnych znajdziesz wiele aromatyzowanych produktów stanowiących ciekawą alternatywę dla tradycyjnego tytoniu. Poza kremami i żelami są nimi również nasączone melasą kamienie do shishy oraz już aromatyzowane wyroby tytoniowe. Kremy Hookah Squeeze, takie jak https://shishasklep.pl/pol_m_Kremy-Zele-do-shishy_Hookah-Squeeze-2129.html to jedna z popularnych kategorii substancji, którymi można wzbogacać naturalny aromat tytoniu, nadając mu preferowany przez siebie zapach. Wspomniana marka kremów i żeli do shishy ma w swojej ofercie dziesiątki produktów o różnych zapachach. Co warte podkreślenia, tego typu produkty można stosować łącznie z tytoniem lub oddzielnie. Wystarczy nałożyć niewielką ilość kremu do cybucha i zacząć go podgrzewać. Kremy pozwalają stworzyć gęste kłęby białego, pięknie pachnącego dymu wolnego od nikotyny i innych substancji lotnych znajdujących się w dymie tytoniowym. W sprzedaży znajdziesz kremy owocowe i w wielu innych oryginalnych smakach.

Kiedy sięgnąć po krem do fajki wodnej?

To produkt dedykowany osobom, które nie palą tytoniu oraz tym, które go palą, ale chcą zmodyfikować jego oryginalny zapach. Dzięki produktom takich marek jak Hookah Squeeze można aromatyzować każdy rodzaj tytoniu, nadając mu preferowany przez siebie zapach. Poza tym żele i kremy do shishy pozwalają na skorzystanie z fajki wodnej osobom, które na co dzień nie palą, ale chcą spróbować, jak smakuje gęsty dym z shishy. To także dobry wybór dla osób rzucających palenie, które chcą mieć możliwość zaciągnięcia się gęstym dymem, ale zależy im na tym, by był to dym wolny od nikotyny i innych substancji obecnych w typowym dymie tytoniowym.

W sklepach specjalizujących się w sprzedaży produktów dedykowanych osobom korzystającym z fajek wodnych znajdziesz wiele artykułów pozbawionych nikotyny. Żele i kremy do shishy są ich doskonałym przykładem. Wystarczy niewielka ilość kremu Hookah Squeeze lub produktu innej preferowanej przez siebie marki, by zapalić beznikotynową shishę i raczyć się przyjemnym aromatem gęstego, białego dymu. Taki krem można również dodać do tytoniu i w ten prosty sposób zmodyfikować jego oryginalny smak.

Sorbent w praktyce – jak wybrać substancję do usuwania wycieków?

0
sorbent

Sorbenty to powszechnie stosowane substancje absorpcyjne, które zabezpieczają i usuwają skutki wycieków niebezpiecznych czy trudno usuwalnych cieczy, paliw czy olejów. Jakie są rodzaje sorbentów i jak je dobierać zgodnie z potrzebami?

Cechy sorbentów 

Absorpcyjne sorbenty charakteryzują się przede wszystkim wysoką wydajnością wchłaniania substancji różnego rodzaju. Oznacza to, że mała ilość np. granulatu może pochłonąć znaczne ilości wylanego oleju czy innej czasem niebezpiecznej substancji, powiększając jednocześnie swoją objętość. Inaczej niż w przypadku gąbek, sorbent nie oddaje na zewnątrz tego, co już wchłonął, a to sprawia, że wymownie wpływa na bezpieczeństwo w wielu branżach takich jak mechanika samochodowa czy chemia laboratoryjna. W kwestiach bezpieczeństwa inną istotną cechą sorbentów jest ich specyficzna reakcja na ciepło. Odpowiedni materiał wykonania sorbentu sprawia, że zabezpiecza on ciecz, która w sorbent wsiąknęła przed zapaleniem. 

Zastosowanie sorbentów

Sorbenty stosowane powinny być w zakładach produkcyjnych czy firmach, w których istnieje ryzyko wycieków nie tylko substancji niebezpiecznych, ale i potencjalnie kłopotliwych. Sorbenty występują w postaci mat, poduszek, rolek, nakładek oraz w granulacie. O przeznaczeniach i możliwościach sorbentów mówią ich kolory, i tak:

  • Sorbent niebieski – wchłania olej (w tym mineralny), ropę i produkty ropopochodne. Nie wchłania wody
  • Sorbent żółty – wchłania substancje chemiczne i niezidentyfikowanego pochodzenia 
  • Sorbent biały – wchłania olej, nie chłonie wody i stosowany jest w celu zabezpieczenia przed zanieczyszczeniami powstałymi w wyniku wypadków, awarii 
  • Sorbent szary, uniwersalny – wchłania olej, wodę, płyny przemysłowe, ropę i pochodne, nieagresywne substancje chemiczne

Konieczność posiadania sorbentów w niektórych branżach jest bezdyskusyjna i określona w przepisach. Jednak zdrowy rozsądek oraz zapobiegliwość każą mieć na magazynie sorbent uniwersalny ze sklepu online magazynuj.pl. Rękaw do wygradzania stref przyda się nawet na magazynie sklepu, gdzie pracują wózki widłowe. Niezależnie od rodzaju sorbentu i koloru sorbentu, przed zakupem trzeba upewnić się co do jego zgodności z normą DIN/ISO 14001.

Sorbent – cena 

20-kilogramowe opakowanie sorbentu sypkiego mineralnego, o dużych granulkach i bardzo niskiej emisji pyłów oraz dobrej zdolności wchłaniania to koszt około 40 zł. Za sorbent sypki mineralny, wykonany w 100% z naturalnych składników zapłacimy około 80 zł. Ceny sorbentów uniwersalnych, które idealnie nadają się do tamowania wycieków z maszyn, ale pochłaniają także wodę czy nieagresywne chemikalia w postaci rękawa o długości 1,2 m zaczynają się od 250 zł. Nieco więcej przyjdzie nam zapłacić za sorbenty żółte czy niebieskie. Jeśli zaś miejsce pracy wymaga stosowania tego typu zabezpieczeń obligatoryjnie, najlepiej zaopatrzyć się w zestawy mobilne na wózkach, w których znajdziemy zarówno rękawiczki, poduszki i maty, jak i kombinezony oraz rękawice ochronne.

Wszystko, co warto wiedzieć o drzwiach zewnętrznych

0
drzwiach zewnętrznych

Budowa domu wymaga przemyślanych decyzji nie tylko w kontekście planowania pomieszczeń, czy doboru poszczególnych materiałów. Niemałym wyzwaniem jest wybór drzwi zewnętrznych, które w dużej mierze odpowiadają za bezpieczeństwo w całym budynku. Jeśli zastanawiasz się, na jakim etapie prac powinno się wstawić właściwe drzwi zewnętrzne oraz jakie wybrać – zapraszamy do zapoznania z niniejszym poradnikiem.

Montujemy drzwi – o czym pamiętać?

Drzwi zewnętrzne są niezwykle istotne z punktu widzenia bezpieczeństwa, dlatego powinny znaleźć się na swoim miejscu już na etapie prac wykończeniowych i montażowych. Możliwi to zabezpieczenie budowy nie tylko przed niechcianymi gośćmi, ale również przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi, które mogłyby przyczynić się do powstawania wilgoci, a nawet pleśni. Prawidłowo zamontowane drzwi nie powinny stanowić mostków termicznych, przez które grozi utrata ciepła budynku, ale również nie być stuprocentowo szczelne – aby zminimalizować ryzyko stęchlizny i nieprzyjemnego zapachu. Do momentu zakończenia prac budowlanych i większych prac remontowych, dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie tymczasowych zamienników, aby uniknąć obicia, czy uszkodzenia powierzchni, a dopiero na koniec wybrać właściwe drzwi zewnętrzne z oferty Bricomarche.pl.

Dostępnych jest kilka materiałów, które sprawdzą się zarówno w przypadku domów jednorodzinnych, jak i jako zastosowanie wewnątrzklatkowe. Drzwi zewnętrzne z oferty Bricomarche.pl wykonane zostały z wysokiej klasy blachy pokrytej folią dekoracyjną PCV. Idealnie sprawdzą się jako wejście do budynku, a dzięki wypełnieniu z wełny mineralnej zabezpieczą wnętrza przed nadmiernym wychłodzeniem.

Na co zwracać uwagę przy zakupie?

Wśród najważniejszych kwestii, na które należy zwrócić uwagę, wybierając drzwi, jest ich wykonanie oraz sposób zabezpieczenia. Drzwi zewnętrzne z oferty Bricomarche.pl spełniają najwyższe normy bezpieczeństwa – oprócz zamków głównych wykonanych w technologii ryglowej, uzbrojone zostały w specjalistyczne wzmocnienia, takie jak antywyważeniowe bolce. Drzwi powinny być praktyczne w codziennym użytkowaniu, dlatego warto wybrać te, wyposażone od wewnętrznej strony w zamek dzienny, który umożliwia sprawniejsze zamykanie podczas obecności w domu.

Kolejnym czynnikiem, który warto rozważyć przy zakupie, jest energooszczędność wybranego modelu. Będzie się ona bezpośrednio przekładać na zabezpieczenie lokum przed wychładzaniem, a co za tym idzie – znajdzie odzwierciedlenie w rachunkach za ogrzewanie. Nie sposób pominąć kwestii wewnętrznej warstwy izolacyjnej – odpowiednio wykonana osłona nie tylko zminimalizuje ryzyko zamarzania w trakcie ujemnych temperatur, ale wpłynie także na wytłumienie dźwięków po obu stronach skrzydła drzwiowego.

Dobrą praktyką jest także wybór produktów wzbogaconych o listwy wzmacniające, dodatkowe uszczelki oraz wzmacniający próg. Po charakteryzujące się wysoką trwałością drzwi zewnętrzne z oferty Bricomarche.pl zapraszamy do naszego sklepu.

Fotowoltaika – co to jest? Rozwiewamy Wasze wątpliwości!

0
Fotowoltaika

Fotowoltaika to niezwykle opłacalne i z perspektywy czasu ekonomiczne rozwiązanie, na które decyduje się coraz więcej firm oraz osób prywatnych, świadomych zalet jakie ono daje. Mimo to wielu ludzi nadal szuka w głowach odpowiedzi na pytania „Fotowoltaika co to jest?” albo „Fotowoltaika – na czym polega?” Instalacja fotowoltaiczna ma multum plusów dla użytkownika i środowiska. Nie generuje ona niepożądanych składników, a dodatkowo odciąża sieci energetyczne. Dzięki temu spalają one mniej węgla. Ma to bezpośredni wpływ na jakość powietrza, z którego korzystamy każdego dnia.

Niwelator laserowy – przegląd oferty dla profesjonalistów

0
Niwelator laserowy – przegląd oferty dla profesjonalistów

Niwelator laserowy to zaawansowany instrument pomiarowy, który znacząco przyspiesza i ułatwia pracę podczas prac drogowych i budowlanych czy w innych zadaniach geodetów. Sprawdź, jaki niwelator laserowy okaże się dla Ciebie najlepszym wyborem.

Biżuteria ręcznie robiona – czy to dobry prezent na Walentynki?

0
prezent na Walentynki

Czy biżuteria ręcznie robiona to dobry pomysł na upominek walentynkowy? To pytanie zadaje sobie teraz prawdopodobnie nie jeden pan, szukający prezentu dla swojej drugiej połówki. Nie da się zaprzeczyć, że biżuteria to element garderoby, czy też dodatek, który panie uwielbiają. Kobiety to swego rodzaju „sroczki”, które lubią kiedy na ich uchu lub dekolcie mieni się jakiś kamyczek.

Jak ochronić skórę przed zmarszczkami?

0
Jak ochronić skórę przed zmarszczkami

Zmarszczki są jedną z pierwszych oznak starzenia się skóry. Najczęściej pojawiają się u kobiet, zanim te jeszcze zaczną odczuwać fizyczne niedomagania organizmu w postaci gorszej kondycji. Dobrze jest więc, aby skóra nadążała za wciąż młodym jeszcze, choć już dojrzałym fizycznie i emocjonalnie organizmem, i nie marszczyła się tak szybko! Stosując bardzo dobry krem przeciwzmarszczkowy, możesz zrobić swojej skórze więcej dobrego, niż ci się wydaje!

ZOBACZ TEŻ