5 powodów, dla których zegarki są niezastąpione

0
5 powodów, dla których zegarki są niezastąpione

Czy zegarki rzeczywiście odchodzą od łask? Pewnie nie raz miałaś okazję usłyszeć taką obiegową opinię, ale czy jest ona słuszna? Wprawdzie każda współczesna kobieta posiada smartfon, który na wyświetlaczu ma podaną godzinę, ale mimo to zegarki nie wydają się tracić swojej ważnej roli. Wciąż wiele z nas nie wyobraża sobie rozpoczęcia dnia bez założenia czasomierza na rękę. Zaskakujące? A może wcale nie? Co sprawia, że zegarki wciąż są niezastąpione? Przedstawiamy Ci 5 powodów.

Praca w Tychach po 50 roku życia

0
Praca w Tychach po 50 roku życia

Osobom po 50 roku życia nie jest łatwo znaleźć pracę. Wielu pracodawców jest uprzedzonych do starszych kandydatów. Uważają, że są niereformowalni, nie idą z duchem czasu lub mają zbyt wysokie zarobki. Jak przezwyciężyć te stereotypy i gdzie szukać pracy w tym wieku?

Jeżeli przez całe życie pracowaliśmy w jednym lub dwóch miejscach, prawdopodobnie nie mamy wiedzy na temat tego, gdzie i jak szukać ofert pracy. Możemy jednak skorzystać z możliwości, jakie dają: urzędy pracy i agencje pośrednictwa pracy, lokalne gazety z ogłoszeniami oraz portale internetowe z ofertami pracy. Aktualne oferty pracy w Tychach znajdziesz zawsze w tym serwisie. Możemy też bezpośrednio adresować swoje dokumenty do konkretnych firm. Warto także uzyskać wskazówki i rekomendacje od znajomych lub byłych współpracowników. Osobiste rekomendacje są nadal bardzo ważne i pozwalają oszczędzać czas pracodawcom podczas wyboru nowych członków zespołu. Nie bójmy się zwracać o pomoc do osób z bezpośredniego otoczenia. Możemy być mile zaskoczeni.

Zadbaj o swoje CV

Curriculum Vitae jest naszą wizytówką. To właśnie ten dokument znacząco wpływa na pierwsze wrażenie. Jeżeli mamy ponad 50 lat, prawdopodobnie pracowaliśmy w kilku miejscach i możemy pochwalić się większym doświadczeniem. Z pewnością stanowi ono atut w oczach osoby, która będzie zapoznawać się z tym dokumentem. Trzeba skupić się na najważniejszych informacjach oraz ostatnich latach największej aktywności zawodowej. Podczas tworzenia i modyfikowania swojego CV można skorzystać z informacji zawartych na stronach z poradami lub wykorzystać darmowe narzędzia online. Obecnie nie tylko forma merytoryczna, ale także wizualna odgrywają ważną rolę podczas autoprezentacji swojej osoby w czasie aplikowania na oferty pracy.

Podniesienie swoich kwalifikacji

Nie wahajmy się korzystać ze szkoleń lub kursów, aby poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności wymagane obecnie na rynku pracy. Każde nowe doświadczenie i wiedza mogą decydować o naszym kolejnym miejscu pracy. Dobrze wiedzieć, że obecnie podstawowe wymagania pracodawców to umiejętność obsługi komputera, różnych programów i biegłego surfowania po Internecie. Korzystnie także jest podnosić swoje kwalifikację poprzez uczestnictwo w kursach, wykładach i prelekcjach, by móc potem zaktualizować swoje CV. Pamiętajmy, by informacje zawarte w dokumentach aplikacyjnych były zgodne z prawdą, ponieważ szybko zostaną zweryfikowane. Coraz częściej bowiem elementem rozmowy kwalifikacyjnej są testy sprawdzające nasze umiejętności i predyspozycje do pracy na danym stanowisku. Warto na bieżąco interesować się lokalnym rynkiem pracy. Na temat obecnych perspektyw pracy w Tychach przeczytasz w artykule jednego z żorskich portali.

Atuty przedstawione podczas rozmowy kwalifikacyjnej

Faktem jest, że konkurencja na rynku pracy jest wysoka. Jednak nie oznacza to, że nie mamy szans na odniesienie sukcesu. Zdecydowanie nie należy lekceważyć przygotowania do rozmowy kwalifikacyjnej. O tym jakie trudne pytania mogą zostać zadane możecie przeczytać w artykule „10 trudnych pytań, które mogą paść na rozmowie kwalifikacyjnej”. Skoncentrujmy się na informacjach na temat potencjalnego pracodawcy. Przede wszystkim podczas rozmowy kwalifikacyjnej wykorzystajmy swoje doświadczenie.

Podkreślmy swoją zdolność do szybkiego reagowania na problemy, z którymi przyszło nam się zmierzyć w poprzednich miejscach pracy. Nic nie działa lepiej niż konkretne przykłady i osiągnięcia. Jeśli chcemy odnieść sukces i znaleźć dobrą pracę, edukujmy się, zapoznawajmy się ze wskazówkami i poradami zawartymi w serwisach internetowych. Im więcej wiedzy nabędziemy, tym więcej drzwi stanie przed nami otworem.

Mała przestrzeń w domu – jakie drzwi wybrać? Na co zwrócić uwagę?

0
Mała przestrzeń w domu - jakie drzwi wybrać? Na co zwrócić uwagę?

Zagospodarowanie przestrzeni nie jest wcale łatwym zadaniem, szczególnie jeśli nie mamy zbyt dużej powierzchni mieszkania. W takim przypadku zaczyna się walka o każdy metr, który jest niemalże na wagę złota. Projektanci wybierają więc rozwiązania, które są przede wszystkim praktyczne i pozwalają w komfortowy sposób korzystać z niewielkiej przestrzeni mieszkania. Dziś skupiamy się na wyborze odpowiednich drzwi – sprawdź, na co warto zwrócić uwagę.

Rodzaje drzwi wewnętrznych

Na rynku znaleźć można różne rodzaje drzwi wewnętrznych, które można zastosować w domu. Niestety nie wszystkie rodzaje będą odpowiednie do każdego wnętrza, a szczególnie do takiego, w którym nie ma zbyt dużo wolnej przestrzeni. Wybierając więc drzwi, należy zwrócić uwagę na system otwierania i wybrać takie, które nie będą zabierać wolnego miejsca.

Najbardziej popularne są oczywiście drzwi uchylne – to tradycyjny model drzwi, który jest stosowany w różnorodnych pomieszczeniach. Takie drzwi mogą otwierać się na lewą lub prawą stronę. Niestety taki model drzwi nie jest polecany w małych pomieszczeniach, gdyż potrzebują one odpowiedniej przestrzeni, aby móc je swobodnie otwierać. Nowoczesnym rozwiązaniem do małych pomieszczeń są drzwi przesuwne. Drzwi te mocowane są na specjalnej prowadnicy, która pozwala przesuwać drzwi po ścianie. To nie tylko praktyczne i ekonomiczne zagospodarowanie przestrzeni, ale również nowoczesny akcent w pomieszczeniu.

Mniej popularnym rozwiązaniem jest wybór drzwi harmonijkowych lub wahadłowych. Taki model sprawdzi się nieco lepiej w lokalach gastronomicznych czy usługowych.

Drzwi przesuwne – dlaczego warto je wybrać?

Na wstępie warto jeszcze podkreślić, że istnieją dwa rodzaje drzwi przesuwnych- naścienne i montowane z kasetą, dzięki której drzwi chowane są w ścianie. Wybór odpowiedniego modelu tak naprawdę uzależniony jest od własnych preferencji, a także dostosowania drzwi do stylu panującego we wnętrzu. 

Drzwi rozsuwane choć bardzo często znajdują zastosowanie w małych pomieszczeniach, świetnie wypełniają również przestrzeń w dużych salonach. Dzięki nim można oddzielić strefę dzienną od kuchni, jeśli jest niemalże połączona z salonem czy jadalnią. Mimo że coraz częściej stosuje się duże, otwarte przestrzenie w domu to drzwi przesuwne zamykające kuchnię świetnie sprawdzają się przede wszystkim podczas gotowania czy smażenia- zapach przyrządzanych potraw nie musi roznosić się po całym domu.

Nowoczesny akcent w Twoim domu

Przesuwane drzwi są świetnym i modnym dodatkiem do Twojego wnętrza. W większości domów stosowane są tradycyjne drzwi uchylne, dlatego więc dla osób, które poszukują nowoczesnych i niebanalnych rozwiązań, polecany jest właśnie ten designerski model drzwi. Producenci zadbali oczywiście, aby paleta kolorów była bogata i dawała wiele możliwości, dla różnorodnych wnętrz. W ofercie znaleźć można ciemny kolor jesionu, nieco jaśniejszą sosnę bieloną czy zupełnie klasyczne, białe drzwi. Wybór odpowiedniego koloru drzwi uzależniony jest przede wszystkim od własnych preferencji i stylu panującego we wnętrzu. Wybór pozostawiamy więc Tobie!

Jak nosić i z czym łączyć skórzaną ramoneskę by wyglądać modnie i stylowo?

0
Jak nosić i z czym łączyć skórzaną ramoneskę by wyglądać modnie i stylowo?

Choć klasyczne skórzane ramoneski kojarzą nam się głównie z motocyklami, to wbrew pozorom jest to jeden z tych rodzajów okrycia wierzchniego, który wyróżnia się dużą uniwersalnością i ponadczasowym wyglądem. Ramoneski rewelacyjnie wpisują się zarówno w stylizacje codzienne, jak i te bardziej wieczorowe. Z jakimi innymi elementami garderoby łączyć skórzaną kurtkę by wyglądać modnie i czuć się dobrze?

Męska odzież wierzchnia – jak dobrać ją do swojej sylwetki i stylu?

0
Męska odzież wierzchnia - jak dobrać ją do swojej sylwetki i stylu?

Często zastanawiamy się nad tym, które ubranie wierzchnie będzie pasować do naszego stylu i proporcji naszej sylwetki, byśmy wyglądali w nim dobrze. Zdarza się, że źle dobrana bluza, kurtka, czy sweter mogą zepsuć nam całą stylizację. Stąd też postanowiliśmy sporządzić miniporadnik na temat tego, którą odzież wierzchnią wybrać, by pasowała nam do starannie dobranego looku.

Meble, które przydadzą się w każdym domu – do jakich pomieszczeń będą pasować?

0
Meble, które przydadzą się w każdym domu – do jakich pomieszczeń będą pasować?

Jaki mebel jest, każdy widzi. Nie każdy jednak wie, które meble wybrać do jakich pomieszczeń. Choć może się wydawać, że jest to wiedza powszechna, to na wszelki wypadek przedstawiamy niżej krótki poradnik. Zachęcamy do przeczytania poniższego tekstu, by dowiedzieć się, jakie meble powinny znaleźć się w sypialni, a jakie w salonie. Co jest obowiązkowym wyposażeniem łazienki, a co kuchni. Już teraz zapraszamy do lektury!

Szabla na prezent – czy to dobry pomysł?

0
Szabla

Kiedy chcemy uszczęśliwić bliską nam osobę, a zbliża się jej jubileusz, na pewno zastanawiamy się nad idealnym prezentem. Ciężko jednak znaleźć coś, jeśli dany solenizant ma prawie wszystko. Tutaj warto zastanowić się nad słowem prawie, ponieważ może okazać się, że jest ono dla nas kluczowym elementem z ogromnym znaczeniem. Czy dany osobnik posiada między innymi szable? Trzeba przyznać, że wyglądają one wyjątkowo imponująco – zwłaszcza nad kominkiem. Jest to jednak broń, a przecież nie każdy lubi dysponować takimi gadżetami we własnym domu. Spieszymy więc z odpowiedziami, które mogą pomóc Ci w wyborze.

Oczywiście przedstawimy możliwości zakupów z legalnych źródeł i wyposażenia nowego. Szabla często pojawiają się na aukcjach i chociaż mogą pojawić się również wzmianki na temat ich oryginalności, naprawdę ciężko będzie określić to, czy rzeczywiście są one zabytkiem. Dlatego chętnie skupimy się konkretnie na nowych replikach, dostępnych w renomowanych sklepach.

Szable – kolekcja kontra pojedyncza sztuka

Kolekcjonerstwo to bez wątpienia wspaniałe hobby, które może dostarczyć nam ogromną ilość frajdy. Trzeba przyznać, że zaawansowani kolekcjonerzy zazwyczaj z dumą patrzą i mówią na temat swoich zbiorów. Jeśli więc sam zastanawiasz się nad kolekcjonowaniem broni, najlepiej będzie, jeśli zaczniesz od pojedynczej sztuki i dowiesz się na temat jej historii wszystkiego. Sam przekonaj się, czy dana tematyka sprawia Ci tak dużą ilość szczęścia. Szable zawsze mogą zostać w Twoim domu jako ozdoba nad kominkiem i zawsze będą wyglądać świetnie.

Czy to dobry pomysł?

Jeśli sami wybieramy, że chcemy kupić sobie szable, to bez wątpienia jest to świetny pomysł, który zaowocuje z czasem niezwykle imponującą kolekcją. Gdy zastanawiamy się nad tym, by kupić takie wyposażenie komuś z naszego najbliższego otoczenia na prezent, koniecznie trzeba odpowiedzieć sobie na kilka pytań. Czy solenizant ma miejsce w swoim domu, gdzie będzie mógł bezpiecznie przechowywać szable i czy w ogóle interesuje się on bronią oraz historią (a jeśli tak, to którą epoką).

Jaką replikę wybrać?

Najlepiej zacząć swoją przygodę z popularnymi szablami, które będą nam bliskie. Po pierwsze ich ceny będą najniższe, po drugie wykonanie najbardziej szczegółowe, a po trzecie dostęp do nich najłatwiejszy. Szable z okresu XIX są bardzo eleganckie, a ich historia potrafi być wyjątkowo ciekawa, gdyż wiemy o tych potyczkach znacznie więcej, niż o wydarzeniach sprzed kilkuset lat. Przekonaj się na własne oczy, jakie masz możliwości.

Szczotka do włosów – popularne modele

0
Szczotka do włosów - popularne modele

Zarówno bardzo długie, jak i średniej długości oraz krótkie włosy wymagają pielęgnacji. Oprócz stosowania odpowiednich szamponów przeznaczonych do konkretnego rodzaju włosów oraz odżywek, niezwykle ważne jest codzienne rozczesywanie. Aby pielęgnacja przebiegała stosunkowo szybko i komfortowo, warto wybrać odpowiednią szczotkę, która w bezbolesny sposób rozszcze wszystkie splątane kosmyki. Coraz większą popularność zyskują szczotki do włosów wyposażone w specjalne ząbki, które oprócz przyjemnego masowania skóry głowy, są odpowiedzialne za pobudzenie cebulek do szybszego wzrostu, w efekcie czego kosmyki są bardziej gęste i zdrowsze.

Samochody zdalnie sterowane – zabawka dla dzieci, czy już nie?

0
Samochody zdalnie sterowane – zabawka dla dzieci, czy już nie?

Z czym zazwyczaj kojarzą nam się auta z możliwości zdalnego sterowania? Oczywiście z zabawkami dla dzieci, które będziemy kupować im na święta Bożego Narodzenia lub urodziny. Jeszcze do niedawna nie osiągały one spektakularnych prędkości i wykorzystywane były tylko i wyłącznie w celach rozrywkowych. Obecna technologia udowadnia nam jednak, że podzespoły mechaniczne w połączeniu z mocą elektryczną, może bez problemu napędzić nawet normalny pojazd do wyjątkowo imponujących wartości, a samochody zdalnie sterowane są w stanie przekraczać granicę 100 km/h. Oznacza to, że w wielu miejscach kierowcy mogliby stracić prawo jazdy przy takiej prędkości.

Czy to wciąż zabawki dla dzieci? Ile kosztują takie pojazdy? Czy ich obsługa jest podobna do klasycznych zabawek, które znamy ze sklepów z wyposażeniem dla najmłodszych? Wszystkie odpowiedzi na pytania, które najczęściej pojawiają się na forach internetowych i grupach dyskusyjnych znajdziesz w tym materiale. Poznaliśmy samochody zdalnie sterowane i przedstawimy Ci wszystkie interesujące rozwiązania.

Auta na bateria – osiągi i możliwości

Są to niewielkie konstrukcje, które wykorzystują elektryczne silniki o bardzo dużej mocy. Oczywiście potrzebują ogniw zasilających, a im większa moc, tym więcej energii będą wykorzystywać. Trzeba jednak pamiętać o tym, że technologia udostępnia nam coraz lepsze możliwości, tworząc bardzo wydajne baterie, które charakteryzują się wyjątkowo niewielkimi rozmiarami, lekkością i dużą pojemnością. Mowa oczywiście o ogniwach litowo-jonowych, które spotkać można także w telefonach komórkowych, czy chociażby laptopach. Samochody zdalnie sterowane wykorzystują dużą ilość części mechanicznych, dzięki którym są one napędzane. Zazwyczaj takie konstrukcje są wyjątkowe lekkie, dlatego mocne modele, częściej można spotkać na zawodach driftu, czyli kontrolowanego poślizgu.

Samochody zdalnie sterowane z silnikami spalinowymi? To dopiero zabawa dla dużych chłopców!

To na pewno będzie gratka dla miłośników mechaniki. Oczywiście wszystkie podzespoły razem z silnikiem spalinowym to miniaturowe wersje, które swoją drogą wyglądają naprawdę uroczo. Samochody zdalnie sterowane wyposażone w takie komponenty są równie zaawansowane co prawdziwe auta, dlatego stanowią doskonały wstęp do świata mechaniki, gdyż nie posiadają one jeszcze tak dużej ilości podzespołów. Można jednak uczyć się zagadnień mechanicznych, dlatego są świetnym prezentem dla chłopców i mężczyzn, którzy uwielbiają majsterkować. Ich osiągi również należą do imponujących.

Jakie powinny być podkłady Eveline?

0
Jakie powinny być podkłady Eveline?

Dobór odpowiedniego podkładu do naszej cery wbrew pozorom nie jest tak prostym zadaniem, jak każdemu się wydaje. Na rynku można znaleźć dodatkowo wiele różnorodnych kosmetyków. To również sprawia, że wiele kobiet nie jest w stanie dokonać jakiegokolwiek wyboru. Zatem jakie podkłady będą dla nas najlepsze?

ZOBACZ TEŻ