Wyobraźnia i gadżety kontra rutyna

0
tania bielizna erotyczna

Przed stałymi związkami, które nierzadko trwają przecież przez wiele dziesięcioleci, stoi nie lada wyzwanie – nie pozwolić, aby przez te wszystkie lata rutyna zgasiła uczucie, od którego to wszystko się zaczęło. Rutynę, która jest niebezpieczna niczym przysłowiowa cicha woda, trzeba zwalczać na wielu polach codziennego życia, ale jedno z nich jest dla zdrowego związku chyba najważniejsze – alkowa. Na szczęście w sukurs przychodzą nam tutaj nie tylko proste gadżety, takie jak zabawna i tania bielizna erotyczna, ale również wyobraźnia oraz proste gry i zabawy. W niniejszym artykule wymienimy kilka sposobów na to, jak uniknąć stagnacji w sypialni.

Dominacja

Gra w dominację oznacza zazwyczaj klapsy, chłostę i inne formy ostrzejszych pieszczot. Klapsy są często łatwym i bezpiecznym punktem wejścia do BDSM, który prowadzi do odkrywania innych, bardziej ekscytujących form tego fetyszu. Gra w uderzenia może wahać się od lekkiego uderzenia w pośladki aż po trzask bata.

Podobnie jak w przypadku każdej perwersji lub fetyszu, ważne jest wcześniejsze uzgodnienie dokładnych granic, ponieważ bezpieczeństwo i wygoda to najważniejsze ich aspekty załamania”. Zanim zabierzemy się za tego rodzaju zabawę, omówmy z partnerem poziom intensywności, który lubisz (lub twojego partnera), wybierzmy bezpieczne słowo – klucz, aby w razie potrzeby zatrzymać akcję i ustalmy dokładnie, które części ciała można bezpiecznie uderzyć. Najlepiej trzymać się obszarów, w których jest stosunkowo dużo ciała, takich jak pośladki lub uda, a unikać mniej chronionych obszarów, takich jak dolna część pleców lub boki. Zarówno dla oszczędności finansowych, jak i bezpieczeństwa, dobrym pomysłem jest zacząć od użycia ręki, zanim zainwestujemy w większe i groźniejsze akcesoria, takie jak na przykład bicz.

Bielizna damska

Jeden z najczęstszych fetyszy koncentruje się na czymś, co chyba każdy ma w swojej szafie: bieliźnie. Co ciekawe, to bardzo przystępne akcesorium erotyczne, bowiem w porównaniu z wieloma innymi jest stosunkowo łatwo dostępna oraz tania. Bielizna erotyczna to chyba najczęstszy wybór na zaostrzenie spraw w alkowie i często pojawia się w zabawach takich par, które mogą nawet nie uważać się za perwersyjne lub posiadające jakiś fetysz. To zdecydowanie najprostszy, najszybszy oraz najtańszy sposób na to, aby wnieść do sypialni powiew świeżości, a kolejną rutynową noc zamienić w prawdziwą przygodę. Erotyczna bielizna jest również bardzo często wstępem do kolejnych seksualnych eksploracji, takich jak chociażby zabawa w role. Dlatego też jest polecana jako pierwszy krok do wypróbowania wszystkim tym parom, które szukają jakiejś odmiany w swoim życiu intymnym.

Nowoczesna zastawa stołowa – czym się charakteryzuje i gdzie można ją kupić?

0
zastawa stołowa

Pojęcie nowoczesnej zastawy stołowej wydaje się być mocno subiektywne, ponieważ każdy ma swoje własne zdanie na ten temat, a obecne trendy pozwalają na dowolne łączenie poszczególnych elementów zastawy stołowej. Powszechnie zostało jednak przyjęte, że nowoczesna zastawa stołowa to mocne, kontrastowe kolory, widoczne i bogate zdobienia, ale też niestandardowe kształty. Czym charakteryzuje się współczesna zastawa stołowa? Gdzie można ją kupić? Poniżej kilka słów na ten temat.

Jaka jest nowoczesna zastawa stołowa?

Od pewnego czasu wśród zastaw stołowych popularne jest łączenie ze sobą elementów, które na pozór w ogóle do siebie nie pasują. Okrągły i zielony głęboki talerz do zupy postawiony na miętowym płaskim talerzu? Tak! Nie bój się postawić na mocne wzornictwo i ciekawe motywy zdobienia, ten trend staje się coraz bardziej popularny. Kilka lat temu popularne stały się kwadratowe zestawy stołowe i wydaje się, że szybko nie wyjdą z mody, dlatego i ten styl można uznać za współczesny. Coraz bardziej lubiane stają się również elementy zastawy stołowej, których brzegi talerzy układają się w fale lub wszystkie mają nieidealny kształt. Zestawianie ze sobą naczyń w jednym kolorze, ale w zupełnie innym, kontrastowym odcieniu oraz łączenie różnych kształtów – taka właśnie jest nowoczesność w przypadku zastawy stołowej. To, co nigdy jednak nie wychodzi z mody to zdecydowanie porcelana, dlatego warto podczas decyzji o kupnie zastawy skierować swoją uwagę właśnie w jej kierunku.

Gdzie kupić nowoczesną zastawę stołową?

Szeroki wybór zastaw stołowych, które charakteryzują się powyższymi cechami można znaleźć w np. w sklepach internetowych, które zajmują się sprzedażą produktów wykonanych z porcelany jak Home and Passion. Wśród nowoczesnych zastaw, które dostępne są w asortymencie sklepu zdecydowanym faworytem jest kolekcja Dot Black i Sally Black od marki Green Gate. Przepiękne naczynia w biało-czarnym kolorze ze złotymi wykończeniami i zdobieniami w nieregularnych kształtach to zdecydowanie coś, co wpisuje się w kanon nowoczesności. Kolekcje te można ze sobą łączyć, co jeszcze bardziej spotęguje efekt nieoczywistości i tym samym mocno podkreśli współczesny charakter zastawy. Wśród produktów można również znaleźć naczynia, które inspirowane są kwiatowymi wzorami oraz folkowymi motywami jak np. Blushing Birds i Floral od PiP Studio dostępne w różnych wersjach kolorystycznych. Marki Green Gate i PiP Studio oferują talerze, filiżanki, kubki oraz miski, dlatego możliwe jest skompletowanie całego kompletu naczyń w ciągu kilku chwil.

Stawiając na nowoczesność swojej zastawy stołowej nie zapominaj o kilku podstawowych zasadach. Ważne, by elementy pasowały do wnętrza twojej kuchni czy jadalni, ponieważ chaotyczne połączenie stylów wprowadzi bałagan do twojego pomieszczenia. Pamiętaj również, by w całej tej zabawie z kompletowaniem zastawy zachować umiar, który jest jednocześnie najlepszym doradcą.

Zacisk kabłąkowy – czym jest i do czego służy?

0
zacisk kablakowy

Wśród akcesoriów stosowanych wraz z linami można wskazać wiele produktów. Jednym z nich jest zacisk kabłąkowy – niewielki i prosty w formie element, który doskonale sprawdza się w różnych sytuacjach użytkowych. Do czego taki zacisk służy przede wszystkim? Pozwala on na wykonanie pętli z użyciem liny stalowej lub z tworzywa sztucznego. Po zaciśnięciu liny w dwóch miejscach powstaje pętla, którą można zahaczyć w odpowiednim punkcie. Może być wykorzystany razem z kauszą, która służy do zabezpieczania liny w miejscu największego obciążenia przed zerwaniem i przecieraniem.

Zaciski kabłąkowe – ile ich jest i czym się różnią?

Pod względem konstrukcyjnym każdy zacisk wygląda w zasadzie tak samo. Standaryzowana forma występuje na całym świecie, bez względu na kraj produkcji i firmę. Oczywiście w praktyce zacisk może powstawać z różnych surowców. Wskazane jest zastosowanie wysokiej jakości stali, na przykład typu C15, z warstwą ocynku. Zapewnia to ochronę elementu przed korozją oraz wpływem zewnętrznych czynników – w tym wilgoci, zmiennych temperatur czy promieniowania słonecznego.

Dostępne w sprzedaży zaciski kabłąkowe różnią się rozmiarami. Typowa rozpiętość w tym zakresie waha się pomiędzy 3 a 22 milimetrów. Należy dodać, że w ofercie niektórych wytwórców pojawiają się też specjalne zaciski wzmacniane, które są dedykowane zastosowaniom, gdzie w grę wchodzą znacznie większe aniżeli typowo spotykane obciążenia. Wskazana w specyfikacji zacisku wartość liczbowa odnosi się do rozmiaru dedykowanej liny.

Zasady prawidłowego montażu zacisków

Podczas używania zacisku kabłąkowego trzeba zwrócić uwagę na detale. Ważne jest, aby krótszy koniec liny (zwany też wolnym lub martwym) był zwrócony w kierunku zaokrąglonej części zacisku (pałąka), natomiast dłuższy koniec będący liną nośną znajdował się w gnieździe. Co do kolejności skręcania zacisków – pierwszy musi być najdalszym od oczka, a kolejne na środku. Należy również mieć na względzie preferowane odległości pomiędzy zaciskami oraz zakończeniem martwego końca liny. Po założeniu wszystkich zacisków lina powinna zostać maksymalnie obciążona, po czym zaleca się dokręcić ponownie każdą z nakrętek.

Gdzie można kupić zaciski kabłąkowe? Są one dostępne w różnych punktach sprzedaży, takich jak sklepy metalowe czy hurtownie oferujące różnorodne techniki zamocowań. Ciekawie przedstawia się także oferta internetowa. Jednym ze sklepów online sprzedających te rozwiązania jest Muntech24.pl. – Jeśli ktoś chce kupić dobrej jakości zacisk kabłąkowy, zapewniamy taką możliwość – potwierdza pan Szymon, specjalista sklepu. – Dysponujemy szeroką gamą zacisków w różnych rozmiarach, w tym modelami wzmocnionymi do okrągłych lin splotkowych – dodaje.

Jak sprawdzić poziom oleju w skrzyni automatycznej?

0
Jak sprawdzić poziom oleju w skrzyni automatycznej

Płyn znajdujący się w skrzyni automatycznej zapewnia jej smarowanie, chłodzenie, a także ciśnienie hydrauliczne niezbędne do pracy. Oznacza to, że jego poziom musi być zawsze odpowiedni, w innym przypadku przekładnia nie będzie działać prawidłowo. Dojdzie wtedy także do zniszczenia wrażliwych na brak lubrykacji podzespołów wewnętrznych. W dzisiejszym poradniku dowiemy się w jaki sposób możemy samodzielnie sprawdzić poziom oleju w skrzyni automatycznej. Z uwagi na podobieństwo konstrukcji przekładni, informacje tu zawarte stosują się do znakomitej większości rozwiązań obecnych na rynku.

Lokalizujemy bagnet

Pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to zlokalizować przyrząd pomiarowy, popularnie zwany bagnetem. Ma on bardzo podobną konstrukcję do tego, którym sprawdzamy poziom oleju silnikowego, czasami jednak dostęp jest trudniejszy. Najlepiej więc w tym celu zajrzeć do książki obsługi pojazdu, gdzie z pewnością będzie dokładnie wyjaśnione gdzie bagnet się znajduje. Warto to zrobić jeszcze z tego powodu, że dowiemy się od razu jakie warunki muszą być spełnione, by pomiar był prawidłowy. Automatyczne skrzynie biegów trzeba bowiem poddać określonej procedurze, by zapewnić poprawność odczytu poziomu płynu.

Uruchamiamy silnik

Praktycznie wszystkie automatyczne przekładnie, poza nielicznymi wyjątkami, wymagają odpalenia silnika do sprawdzenia poziomu oleju. Wynika to z tego, że wtedy zaczyna działać pompa, która wtłacza część płynu do konwertera momentu obrotowego. Dopiero w tej sytuacji pomiar możemy uznać za wiarygodny. Gdybyśmy wyciągnęli bagnet na zgaszonym motorze, poziom będzie znacznie wyższy od poprawnego, z uwagi na ścieknięcie oleju z różnych zakamarków do głównej miski. Naprawa automatycznych skrzyń biegów musi być najczęściej wykonywana właśnie dlatego, że kierowca nie wiedział jak poprawnie sprawdzać stan oleju, bądź nie robił tego wcale. Część przekładni wymaga dodatkowo ustawienia dźwigni wybieraka biegów w pozycji „N” (luz), ponieważ na „P” (parking) główna pompa oleju jest wyłączona.

Oznaczenia HOT oraz COLD

Gdy wyciągniemy bagnet pomiarowy, znajdziemy na nim dużo różnych znaczników, w przeciwieństwie do miarki oleju silnikowego gdzie są tylko dwa. Przede wszystkim zauważymy wskazania HOT oraz COLD i odpowiednie dla każdego z nich poziomy minimalne i maksymalne. Gdy silnik i skrzynia są zimne, należy posługiwać się skalą obok oznaczenia COLD (lub „C”) – płyn powinien znajdować się pomiędzy oznaczeniami MIN oraz MAX. Natomiast po rozgrzaniu pojazdu odczyt przeprowadzimy analogicznie przy oznaczeniu HOT (lub „H”). Niektóre automatyczne skrzynie biegów wymagają uprzedniego nagrzania, by mieć pewność co do wskazania bagnetu oleju. Dlatego opis całej procedury powinniśmy skonsultować z książką obsługi pojazdu.

Jeśli zauważymy, że poziom jest niski, koniecznie dolejmy oleju odpowiedniego typu i gatunku. Nie próbujmy jechać bez dolewki, ponieważ może się to skończyć nieodwracalnym uszkodzeniem przekładni. Naprawa automatycznych skrzyń biegów jest operacją bardzo skomplikowaną i drogą, dlatego powinniśmy podejść do kwestii sprawdzania, dolewania oraz wymian oleju bardzo poważnie.

Przełam konwenanse – sneakersy na co dzień

0
sneakersy

Jeszcze parę lat temu nie do pomyślenia było, żeby w butach typowo sportowych wychodzić gdzie indziej niż na siłownię lub trening na świeżym powietrzu. Jednak moda próżni nie akceptuje i teraz staje się to codziennością. Buty sportowe weszły już dawno do mody użytkowej i są pełnoprawnym uzupełnieniem niemal każdej stylizacji. Przechodząc się ulicą coraz częściej możemy natknąć się na coraz to bardziej ekstrawaganckie zestawienia. Jak zacząć nosić buty sportowe na co dzień? Z czym je łączyć?

Wygoda ponad wszystko

Sneakersy w każdym wydaniu to przede wszystkim wygodne obuwie. Nic więc w tym dziwnego, że kobiety porzuciły sztywne zasady dress codu na rzecz własnego komfortu i zdrowia. Oferta tego typu butów jest tak szeroka, że bez problemu każdy znajdzie coś dla siebie. Są modele wzorzyste, w szalonych barwach, ale też takie bardziej stonowane, które idealnie dopełnią bardziej eleganckie stylizacje.

Buty sportowe do sukienki?

Jak już wiemy moda uwielbia łamać wszelkie konwenanse i tak też jest w przypadku sneakersów. Połączenie tego rodzaju obuwia i sukienek lub nawet spódnic nikogo już nie dziwi, wręcz przeciwnie coraz większej grupie odbiorców się to podoba. Już nie tylko nastolatki odważają się na takie stylizacje. Bez problemu możemy spotkać na ulicach nawet kobiety dużo starsze w takim obuwiu. Sneakersy idealnie komponują się z dresowymi sukienkami, z maxi spódnicami, nawet modne plisy idealnie spisują się z nimi w zestawieniu. Różnorodność modeli pozwala na dobranie sobie odpowiedniej ciężkości butów do stylizacji. Dzięki temu świetnie będą lżejsze sneakersy będą świetnie wyglądały ze zwiewnymi sukienkami, a te bardziej masywne w połączeniu z grubymi dzianinami. Jeżeli w pracy nie obowiązuje nas sztywny dress code, są to idealne zestawienia na co dzień, łączące wszystkie atuty kobiecości, które możemy eksponować za pomocą sukienek i spódnic z wygodą, którą zapewniają buty sportowe.

Nie bój się eksperymentować

Sneakersy to w tej chwili już must have w szafie każdego. Dzięki nim każda stylizacja, nawet ta najprostsza zyska odrobiny ekstrawagancji. Dzięki przełamaniu sztywnych konwenansów kobiety mają okazję do wplecenia w swoją codzienność sporej dawki komfortu. Dodatkowo sneakersy dają niezliczoną możliwość tworzenia coraz to nowszych stylizacji. Jeżeli zestawimy je ze skórzaną ramoneską uzyskamy nieco drapieżny, rockowy wygląd. W połączeniu z lekką i zwiewną sukienką, uzyskamy stylizację dziewczęcą, ale przy okazji trochę ekstrawagancką. Świetnym rozwiązaniem jest także wiązanie sznurówek na różne sposoby lub użycie zamiast nich wstążki w kolorze pasującym do stylizacji, a nawet po prostu zmiana sznurówek na te w innym kolorze. To taki drobny element, a może całkowicie zmienić stylizację. Taki krok jest również doskonałym odświeżeniem samych butów. Niezorientowane osoby pomyślą, że mamy nowe buty!

Podsumowując, sneakersy są idealnym obuwiem na co dzień. Dzięki nim każda nasza stylizacja zyska nie tylko na wyglądzie, ale i na wygodzie. Nie bójmy się przełamywania konwenansów i tworzenia coraz to nowszych stylizacji. Moda cały czas się zmienia i to co teraz wydaje się nie do pomyślenia, całkiem możliwe, że za parę lat wejdzie do codziennego użytku.

Zestawy do pielęgnacji – jakie kosmetyki na prezent?

0
zestaw pielęgnacyjny - czy to dobry pomysł na prezent?

Dostawanie prezentów oraz upominków jest przyjemne i wywołuje zazwyczaj uśmiech oraz radość na twarzy. Jednak kupowanie ich jest niekiedy nie lada wyzwaniem.
Zestawy do pielęgnacji, które w składzie posiadają kosmetyki oraz różnego rodzaju akcesoria to idealny, a przede wszystkim bardzo bezpieczny pomysł na prezent. Zwłaszcza, gdy nie do końca znamy gust osoby, której chcemy sprawić taki drobiazg.

Niezależnie od okazji, zestaw pielęgnacyjny jest zawsze świetnym upominkiem!Jaki zestaw do pielęgnacji kupić?

Zestaw kosmetyków z reguły jest typem prezentu, który jest bardzo uniwersalny. Jednak zawsze należy starać się dobrać upominek, pod osobę którą chcemy obdarować. Musimy dowiedzieć się co lubi, czego używa na co dzień i co by sprawiło jej przyjemność. Dobrze jest również wziąć pod uwagę wiek i płeć osoby.

Zestaw dla mężczyzn

Panowie są zwolennikami uniwersalnych kosmetyków, dlatego uwielbiają dostawać zestawy z takimi właśnie produktami. Wybierając zestaw warto wybrać taki, który zawiera następujące kosmetyki: żel pod prysznic, krem nawilżający do twarzy, czy antyperspirant. Bardzo popularne są również zestawy kosmetyków do pielęgnacji skóry po goleniu, zawierające: żel do golenia, krem łagodzący lub woda po goleniu.
Mężczyźni, którzy obdarzeni są zarostem zadowoleni byliby z zestawy do pielęgnacji brody. W takich zestawach są specjalistyczne produkty do pielęgnacji zarostu: olejek do brody, szczotka, trymer.

Zestawy do pielęgnacji - jakie kosmetyki na prezent?

Zestaw dla kobiet

Zazwyczaj bezskutecznie poszukujemy pomysłu na prezent dla mamy, siostry, żony czy babci. Nie mamy pewności co sprawi jej przyjemność, czym można ją zaskoczyć. A kobiety przecież uwielbiają kosmetyki! To one pomagają nie tylko odpowiednio zadbać o skórę, ale także uwydatnić atuty urody.
Zestaw kosmetyków do pielęgnacji twarzy jest prezentem, który ucieszy kobietę w każdym wieku. To nie tylko praktyczny, ale również przyjemny prezent. Opakowania zestawów prezentowych wyglądają zazwyczaj bardzo gustownie i zawierają kosmetyki znanych marek.

Przeczytaj też: ZESTAWY DO PIELĘGNACJI

Ćwiczenia mięśni Kegla za pomocą kulek gejszy — każda kobieta powinna to robić!

0
Ćwiczenia mięśni Kegla

Ćwiczenia mięśni Kegla mają na celu nie tylko zintensyfikować doznania seksualne. Dbając o wzmacnianie mięśni dnia miednicy, zagwarantować można sobie łatwiejszy poród i powrót do formy po ciąży oraz wyeliminować problem nietrzymania moczu. Do tego celu wykorzystać można między innymi gadżet, jakimi są kulki gejszy.

Jesień pełna zapachów – jakie perfumy wybrać?

0
jakie perfumy wybrać

Nadchodzi jesień, czas pełen złotych kolorów, ale też szarej i deszczowej pogody. Okres, kiedy z drzew spadają liście, by pozostawić nagie drzewa w mgle. W te dni warto zadbać o odrobinę luksusu i użyć perfum, dzięki którym poczujemy się wyjątkowo, bez względu na temperaturę i pogodę. Po jakie zapachy warto sięgnąć?

Sprawdzone marki – ponadczasowa elegancja

Jesień to okres stonowanych, klasycznych stylizacji. Dobrze, by wybrać odpowiadający im zapach. Ekskluzywną propozycją są perfumy Chance Chancel, które zawierają w nutach głowy różowy pieprz i hiacynt, w nutach serca: jaśmin i wetywerię, a w podstawie paczulę, bursztyn, irys i białe piżmo nadające całości pełny i otulających charakter. Taka kompozycja idealnie sprawdzi się w jesienne dni, a jednocześnie stworzy atmosferę pociągającej tajemnicy. Drugą opcją jest woda perfumowana Giorgio Armani Si Passione, stanowiąca przyjemną kompozycję kwiatowo-owocową, która w nutach głowy zawiera różowy pieprz, gruszkę, czarną porzeczkę oraz grejpfrut przechodzące w bukiet serca: różę, jaśmin, heliotrop i ananas, podczas gdy nuty bazowe stanowią: cedr, wanilia, drzewo bursztynowe oraz paczuli. Takie połączenie zapachów sprawi, że nawet w pochmurną pogodę, łatwo będzie zachować szyk i klasę.

Wspomnienie lata zamknięte w butelce

Niektóre kobiety nie chcą łatwo rozstać się ze wspomnieniem lata, pełnego słonecznych i radosnych chwil. Chciałyby jeszcze rozkoszować się tą porą roku i nie dać się jesiennej słocie. W tym celu mogą one sięgnąć po energetyczne, pełne słońca perfumy. Idealnym wyborem będzie zapach Light di Gioia od Giorgio Armani, którego nazwa nawiązuje do pory dnia, kiedy zachodzące słońce otula ziemię swymi promieniami.

W nucie serca czuć aromatyczną ardenię, a także połączenie bergamotki i jaśminu. Kompozycja zawiera również nuty białego piżma i akordy drzewa. Warto zwrócić uwagę także na cytrusowo-kwiatowy zapach Yves Saint Laurent Mon Paris Couture, który w nutach głowy zawiera soczysty grejpfrut, orzeźwiającą bergamotka oraz słodką malinę. W kompozycji wyczuwane są również liczi, mandarynka, biała piwonia, paczula, ambroksan, białe piżmo oraz kaszmir. Taka uwodzicielska mieszanka z pewnością na długo pomoże zachować wspomnienie lata, a także doda seksapilu i odwagi w relacjach damsko-męskich.

Jesień to idealny czas, by sięgnąć po nowe perfumy. Wybór jest bardzo szeroki, ważne, by dopasować zapach do swojego nastroju, potrzeb i garderoby. Proponowane perfumy można zakupić w sklepie Perfumy.pl – https://perfumy.pl/, bądź poszukać tam innych, odpowiedniejszych. Odrobina luksusu z pewnością osłodzi szare, jesienne dni.

Jak dobrać buty BHP?

0
buty BHP

Buty robocze są jednym z podstawowych elementów wyposażenia u każdego pracownika. Bez cienia wątpliwości to część ubioru, o którą koniecznie musi zadbać pracodawca by zapewnić maksimum bezpieczeństwa pracownikowi. Na jakiej podstawie należy dobierać tego typu obuwie i na jakie aspekty należy zwrócić szczególną uwagę?

Dlaczego obuwie jest istotne?

Buty BHP mają za zadanie przede wszystkim kompleksowo chronić stopę pracownika przed wszelkimi zagrożeniami podczas pracy. Stopa w nieodpowiednio przystosowanych butach jest narażona na wszelkiej maści urazy mechaniczne, kontakt z substancjami żrącymi czy chociażby niekorzystnym oddziaływaniem niskich temperatur.

Dobór butów należy opierać głównie na rodzaju wykonywanej pracy oraz ewentualnych zagrożeniach, które są z nią związane. Poza tym oprócz kompleksowej ochrony, takie buty muszą być wygodne i komfortowe.

Rodzaje butów

Buty BHP możemy podzielić na kilka zasadniczych grup, których podział opiera się przede wszystkim na stopniu zagrożenia podczas wykonywania pracy.

Obuwie bezpieczne to obuwie, które wyposażone jest w podnosek, którego zadaniem jest ochrona stopy przed ewentualnym upadkiem ciężaru na nią. Taki podnosek wedle wszystkich norm musi wytrzymać nacisk rzędu co najmniej 200 J i jest odporny na ściskanie siłą minimum 15 kN.

Z kolei zaś obuwie ochronne także posiada podnosek, jednak jego ochrona jest już nieco mniejsza. W tym modelu przewiduje się wytrzymałość rzędu 100 J oraz ścisk na co najmniej 10 kN. Jak więc widać, buty te przeznaczone są dla pracowników, u których zagrożenia dla stopy są mniejsze.

Dla pracowników, u których nie przewidziane są jakiekolwiek zagrożenia związane z uszkodzeniami stopy przeznaczone do użytku są typowe buty robocze, które nie mają podnoska.

Buty BHP z reguły są kojarzone z dobrze zabezpieczonymi butami. Jeśli szukasz pewnej ochrony, polecamy buty BHP od producenta Demar24.pl.

Wyjątek stanowią jednak prace, w których niebezpieczeństwo nie występuje. W takim przypadku warto wspomnieć o modelach takich jak trzewiki czy sandały, które również mogą znaleźć swoje zastosowanie w pracy.

Rozmiar i wygoda

Oprócz skuteczności danego obuwia na warunki panujące podczas pracy warto zwrócić również uwagę na absolutne podstawy. Należy tu więc wspomnieć o poprawnym doborze rozmiaru butów, co bez wątpienia przekłada się na wygodę pracownika, który przeważnie musi użytkować takie obuwie przez kilkanaście godzin każdego dnia. W gorące dni należy upewnić się czy stopa ma wystarczający przepływ powietrza, zaś zimą czy buty BHP są dostatecznie ciepłe.

Podsumowując, szukając butów dla pracowników należy mieć na uwadze przede wszystkim charakter pracy oraz zagrożenia z niej wynikające. Dobre przystosowanie obuwia jest z całą pewnością kluczowym elementem. 

Jak prawidłowo zamontować okna?

0
Prawidłowy montaż okien w Wrocławiu

Okna czy drzwi balkonowe to elementy stolarki okiennej, które mieszczą się w każdym domu bądź mieszkaniu. Pełnią one bardzo istotną rolę pod względem bezpieczeństwa domowników oraz komfortu mieszkania. Z tego względu bardzo ważny jest prawidłowy montaż elementów stolarki okiennej. W jaki sposób zrobić to prawidłowo i jakie metody montażu wyróżniamy?

Prawidłowy montaż okien w Wrocławiu

W nomenklaturze budowlanej utarły się pewne zwroty odnoszące się do metod montażu elementów stolarki okiennej. Z tego względu bardzo często można spotkać się z wyrażeniami jak „montaż tradycyjny”, „montaż surowy” czy pół-montaż. Są to wyrażenia stosowane do określenia konkretnych etapów procesu montażu okien czy drzwi balkonowych. Należy jednak mieć się na baczności, ponieważ słowa te są tylko frazesami wprowadzającymi klienta w spore zakłopotanie.

Zakłopotanie polega na tym, że de facto jest jedna metoda montażu okien i drzwi balkonowych. Prawidłowa metoda montażu polega na tym, że efektem końcowym prac jest uzyskanie przez klienta produktu, z którego może korzystać bezproblemowo. Znaczy to tyle, że okna i drzwi balkonowe po montażu działają sprawnie i bez zarzutu. Wszystkie elementy stolarki okiennej są szczelne oraz domykają się prawidłowo.

Jedyna słuszna metoda montażu

Pod pojęciem prawidłowego montażu okien jest to montaż kiedy po zakończeniu wszelkich prac instalacyjnych klient posiada pewność, że wszystko działa sprawnie i bezproblemowo. Nic nie zakłóca pracy okien czy drzwi balkonowych, a wszystko zostało wykonane w myśl ze sztuką oraz w zgodzie ze wszystkimi normami i przepisami prawa budowlanego. Tak zamontowane okna mogą służyć odbiorcy przez wiele lat i może mieć pewność, że wszystko będzie z nimi w porządku.

Jak potwierdzić, że z oknami wszystko ok? Wykonaj test szczelności!

Głównym celem stosowanie okien jest zapewnienie pomieszczeniom szczelności powietrznej oraz wodoszczelności. Jeżeli okna nie spełniają tych dwóch podstawowych warunków stają się praktycznie bezużyteczne. Jest też szereg dodatkowych czynników jak izolacja termiczna oraz dźwiękoszczelność. Są to jednak dodatkowe wskaźniki uzupełniające dwa podstawowe.

Wiedząc już czego należy oczekiwać po oknach, należy przemyśleć w jaki sposób sprawdzić ich praktyczne zastosowanie. W tym celu, najprostszym narzędziem będzie test szczelności. Tego typu test jest w stanie wykryć wszelkie niedoskonałości zainstalowanych okien czy drzwi. Szczelności nie można obliczyć ani ustalić na oko. Z tego względu niezbędne jest badanie empiryczne jakim jest testy szczelności. W ten sposób można sprawdzić poziom przygotowania obiektu oraz ościeży. Należy z tego względu wiedzieć, iż okna charakteryzują się różnorodną szczelnością i nie można przyjąć żadnego standardu.

Jak wykonać test szczelności?

Aby przeprowadzić test szczelności należy zaopatrzyć się w niezbędny sprzęt oraz wiedzę. Z tego względu, warto zaufać jednej z firm specjalizującej się w tego typu testach. Jedną z takich firm jest firma Fix z Wrocławia. Są to profesjonaliści, którzy działają na polskim rynku już od pewnego czasu, a ich specjalnością są przede wszystkim okna oraz rolety zewnętrzne.

Fix okna z montażem Wrocław

Obecnie firma Fix jest jednym z autoryzowanych partnerów firmy Ventrex. Fix posiada dwa salony sprzedaży w samym Wrocławiu, gdzie klienci mogą kupić wysokiej jakości okna, oczywiście z usługą montażu i badania szczelności. Wieloletni pracownicy firmy znają swoje produkty na wylot, więc każde kolejne zlecenie jest dla nich już standardem. Duże doświadczenie skutkuje bardzo szybkim i dokładnym montażem okien.

Dlaczego warto skorzystać z usług firmy?

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego jakie konsekwencje może mieć nieprawidłowy montaż okien. Przede wszystkim pomieszczenie będzie szybko wytracało ciepło ze względu na nieszczelność powietrzną. Jeżeli nie będzie odpowiedniej wodoszczelności, może dojść do uszkodzeń parapetu czy mebli podczas deszczu. Jeżeli okna będą zamontowane źle, mogą nie być wystarczającą ochroną przed złodziejami, więc cierpi na tym bezpieczeństwo.

ZOBACZ TEŻ