prezent świąteczny dla męża

Jak przygotować nastolatkę do pierwszej miesiączki

0
jak przygotować córkę do pierwszej miesiączki
fot. Pexels

Pierwsza miesiączka to symboliczny czas, w którym nasza córeczka zaczyna wkraczać w świat dorosłych. Jak przygotować młodą damę na tę wyjątkową chwilę w jej życiu? Jak zacząć z nią otwarcie rozmawiać o okresie, który często jest tematem tabu dla młodych rodziców?

Przeczytaj też: http://www.blondeworld.pl/pierwszy-okres/

Objawy pierwszej miesiączki

Młodzi rodzice zapewne się zastanawiają, kiedy ich mała córeczka stanie się „bardziej dorosła”. Pierwsza miesiączka występuje statystycznie u młodych dziewczynek między 11 a 14 rokiem życia. To jak szybko zaczną miesiączkować, zależy od ich genów, wagi i sposobu odżywiania. Przed wystąpieniem pierwszego okresu można zauważyć u młodych nastolatek powiększenie się piersi, niewielkie owłosienie pod pachami i na wzgórku łonowym i nieprzyjemny zapach potu. Bezpośrednio przed miesiączką pojawiają się takie objawy jak: bóle w podbrzuszu, zwiększona ilość wycieku śluzu z pochwy, delikatne plamienie i poczucie ogólnego rozdrażnienia – PMS.

Pierwsza menstruacja – krok po kroku

Obecnie polska edukacja seksualna pozostawia wiele do życzenia. Niewystarczająca ilość informacji przedstawianych młodym kobietkom sprawia, że pierwszy okres jest dla nich bardzo stresującym przeżyciem. Dlatego zadaniem rodziców jest odpowiednia edukacja swoich córek, aby te przeszły przez trudne dni spokojnie i pod kontrolą. Jak najlepiej przedstawić naszemu dziecku niewygodne fakty dotyczące miesiączkowania?

Wiedzę najlepiej przekazywać stopniowo i nie czekać z rozmową do ostatniej chwili. Rozmawiajmy z córką otwarcie i nie róbmy z miesiączkowania tematu tabu. Nie chowajmy przed nią podpasek i tamponów, być może zaciekawiona sama zechce poruszyć tę kwestię, co będzie dobrą okazją do rozmowy w cztery oczy. 

Warto także pokazywać dziewczynce stosowne publikacje na temat dojrzewania płciowego i menstruacji. W internecie dostępne są artykuły i grafiki, które będą dla nas dużym wsparciem podczas rozmowy z córką. W trakcie edukacji w domowym zaciszu warto również poruszyć tematykę związaną z higieną intymną w trakcie trwania okresu. Możemy też zademonstrować córce, jak poprawnie założyć podpaskę na majteczki. Natomiast na tampony i kubki menstruacyjne przyjdzie jeszcze odpowiednia pora. 

Zobacz także: http://www.insult.pl/prawa-ciezarnych-w-pracy/

Jak sprawnie zarządzać flotą pojazdów?

0
Jak sprawnie zarządzać flotą pojazdów

Zarządzanie flotą pojazdów nie jest łatwym zadaniem. To proces, na który składa się choćby prowadzenie ewidencji samochodów, nadzór nad eksploatacją aut czy analiza kosztów. Nie może zatem dziwić, że firmy transportowe szukają skutecznych narzędzi, które pomogą przy zarządzaniu flotą i sprawią, że zarządzanie to będzie dużo bardziej efektywniejsze.

Na czym polega zarządzanie flotą samochodów?

Im więcej samochodów, tym zarządzanie flotą staje się coraz trudniejsze. Oznacza to konieczność większego nakładu pracy, który potrzebny jest do monitorowania floty i zarządzania nią. Bez profesjonalnych narzędzi trudno wyobrazić sobie realizację tych zadań skutecznie i efektywnie. Właściwe zarządzanie flotą pojazdów polega m.in. na zakupie nowych pojazdów, ich obsłudze technicznej, nadzorowaniu liczników oraz lokalizowaniu pojazdów i monitorowaniu tras. Dodatkowo dochodzi do tego nadzór nad naprawą szkód komunikacyjnych.

Narzędzie skutecznie wspomagające zarządzanie flotą pojazdów

Aby zarządzanie flotą pojazdów przebiegało sprawnie dobrze jest zainwestować w nowoczesny system zarządzania flotą pojazdów. Narzędzie takie daje bowiem możliwość automatyzacji wielu procesów. To choćby możliwość gromadzenia wszystkich danych dotyczących kosztów związanych z utrzymaniem floty w jednym miejscu. Mowa tu choćby o takich kosztach jak paliwo, naprawy czy ubezpieczenie. To także możliwość gromadzenia i przechowywania w jednym miejscu wszystkich dokumentów dotyczących pojazdów wchodzących w skład floty. Wszystkie te funkcje posiada m.in. system SATIS CFM Smart. Wspomniany system pozwala także na planowanie wielu cyklicznych czynności. Przykładem mogą być przeglądy, serwisowanie czy przedłużanie umów ubezpieczeniowych. Dzięki temu zarządzanie flotą pojazdów staje jest dużo sprawniejsze i efektywniejsze.

Monitoring i lokalizacja pojazdów

Jednym z kluczowych elementów zarządzania flotą pojazdów jest lokalizacja samochodów i monitorowanie ich tras. Dlatego system do zarządzania flotą koniecznie musi to umożliwiać. Dzięki temu możliwe jest zarządzanie parkiem pojazdów, optymalizacja kosztów związanych z utrzymaniem floty oraz optymalizacja wykorzystania posiadanych zasobów. Nowoczesny system GPS zamontowany w autach to z pewnością efektywniejsze zarządzanie flotą pojazdów. Co ważne, przynosi to korzyści nie tylko dla przedsiębiorcy, ale również i dla samych kierowców. Pozwala bowiem na ograniczenie różnego rodzaju formalności, zapewnia bezpieczeństwo kierowcom i zabezpiecza samochody na wypadek kradzieży.

Jak wybrać odpowiednią klatkę dla świnki morskiej?

0
świnka morska

Świnka morska to niewielkie zwierzę domowe, które zyskało wielu miłośników. Jej charakterystycznymi cechami są delikatność, przyjazność oraz skłonności do codziennych pieszczot. Świnki morskie zazwyczaj uwielbiają być głaskane przez swoich właścicieli oraz lubią spędzać czas w towarzystwie ludzi. Czasami jednak świnka potrzebuje odrobiny spokoju i własnych czterech kątów do odpoczynku. Klatka dla świnki morskiej powinna być wygodna, przestronna i komfortowa.

Właściwie dobrane lokum dla Twojego pupila

Różne rodzaje klatek dla świnek morskich oferują wiele mądrych i ciekawych rozwiązań. Klatka dla świnki morskiej powinna być zaprojektowana tak, aby zapewniać jej komfort i odpowiednią przestrzeń. Najczęściej małe domki dla tych zwierząt zbudowane są z wytrzymałego plastiku, siatek drucianych oraz ze stali. Kupując klatkę dla świnki morskiej – warto zwrócić także uwagę, aby była ona łatwa w czyszczeniu i lekka podczas przenoszenia. Wewnątrz klatki powinny znajdować się różnorodne, użyteczne akcesoria i mebelki dla świnek np. paśnik, butelka do picia lub plastikowa, mała miseczka na jedzenie. Odpowiednia klatka dla świnki morskiej musi być solidna i głęboka, aby zapobiegać rozsypywaniu przez zwierzę trocin i ściółki.

Różne rodzaje klatek dla świnek morskich

Świnki morskie są małe, ale potrzebują dużo przestrzeni. Klatka dla świnki morskiej powinna być zatem przestronna i wygodna. Może również zawierać niewysokie pięterko albo jakieś przydatne schronienie dla świnki np. budkę z okrągłym otworem, w której będzie mogła spokojnie spać. Zwierzątko powinno czuć się w swojej klatce swobodnie i bezpiecznie. W klatce dla świnki morskiej ważny jest również rozstaw prętów (powinny być one nie większe niż 2 -2,5 centymetrów). Jeżeli pręty wykonane są z metalu – warto zwrócić uwagę, aby nie były one pokryte sztucznymi farbami lub emaliami, które świnka może podgryzać. Zdarza się, że świnka morska jest płochliwa – wówczas dobrze jest pomyśleć o małym domku wewnątrz klatki, w którym będzie mogła schronić się przed całym światem. Równie ważne jak sama klatka dla świnki morskiej są także naturalne zabawki do gryzienia, na których zwierzę może ostrzyć swoje zęby.

Wybierając najlepsze lokum dla swojej świnki morskiej – trzeba przejrzeć wiele różnych ofert i związanych z nimi możliwości, a następnie wybrać najlepsze i najbardziej komfortowe z nich. Najlepsza klatka dla świnki morskiej to taka, którą pokocha Twoje zwierzątko. To miejsce pełne ciepła, wygody i komfortu. I jednocześnie bezpieczne oraz łatwe w utrzymaniu czystości.

Dlaczego warto stosować metalowe słupki ochronne?

0
Słupki stalowe

Do zabezpieczania ramp, bram wjazdowych, narożników ścian, słupów konstrukcyjnych, a także przy wyznaczaniu miejsc parkingowych i wydzielaniu pieszych ciągów komunikacyjnych dość często wykorzystuje się słupki stalowe przytwierdzane do podłoża przy pomocy specjalnych kotew. Tego typu elementy zwykle malowane są w ostrzegawczych kolorach, dzięki czemu łatwiej jest je zauważyć i tym sposobem uniknąć przypadkowego zderzenia. Jakie są największe zalety tego typu słupków?

Duża odporność na uszkodzenia mechaniczne i czynniki środowiskowe

Największym autem słupków stalowych jest ich znacznie większa żywotność niż słupków lub innych rodzajów zabezpieczeń wykonanych z tworzyw sztucznych. Metalowe wygrodzenia są nie tylko solidniejsze, ale i zdecydowanie trwalsze. Nawet przy przypadkowym uderzeniu nie ulegają zupełnemu zniszczeniu. Co najwyżej można je lekko zagiąć lub zedrzeć z nich powłokę malarską. Słupki stalowe są również odporne na zmienne warunki atmosferyczne, na niskie i wysokie temperatury czy niszczące działanie promieniowania słonecznego. Gdy sięgniemy po modele odpowiednio zabezpieczone przed korozją, ryzyko ich szybkiego zniszczenia jest minimalne. Przy prawidłowym montażu takie zabezpieczenie pozwala skutecznie ochronić wybraną przestrzeń, minimalizując tym samym ryzyko jej uszkodzenia przez dowolnego rodzaju pojazd.

Wysoki poziom estetyki, łatwy montaż i demontaż

W odróżnieniu od zabezpieczeń mobilnych, przenośnych, słupki stalowe kotwi się do podłoża, przez co stają się one trwałym elementem danej przestrzeni. W związku z tym producenci dbają o atrakcyjne wykończenie słupków, tak by nie psuły estetyki zabezpieczanego miejsca i dobrze komponowały się z industrialnym charakterem magazynów, warsztatów lub innych obiektów, w których najczęściej się je stosuje. Stalowy słupek ochronny ma prostą, minimalistyczną konstrukcję, dzięki czemu z łatwością wpisuje się w estetykę każdej przestrzeni. Oczywiście ze względu na zastosowany sposób malowania słupki rzucają się w oczy, ale taki jest przecież sens ich istnienia. Mają być widoczne, by minimalizować ryzyko zderzeń i skutecznie zabezpieczać wybrane fragmenty przestrzeni.

Jeśli szukasz sposobu na skuteczne zabezpieczenie ramp lub tych elementów konstrukcyjnych budynku, które są szczególnie narażone na uszkodzenia, montaż stalowych słupków o ostrzegawczych barwach będzie jedną z najlepszych metod ich ochrony. Takie zabezpieczenia są trwałe, estetyczne, nieskomplikowane w montażu, a przy tym stosunkowo tanie. W razie potrzeby można również dość łatwo je usunąć i wykorzystać w innym miejscu.

Artykuł powstał we współpracy z https://magazynuj.pl/

Kaligrafia – nie tak całkiem zapomniana sztuka

0
Kaligrafia

Kaligrafia była dawniej obowiązkowym przedmiotem w szkole, jednak w późniejszych czasach praktycznie “odeszła do lamusa”. Dziś jednak powraca – nie jako obowiązek, a rodzaj sztuki, po którą sięgają miłośnicy pięknego, odręcznego pisma. Jeśli i ciebie interesuje, albo chciałbyś zrobić komuś niezwykły upominek, zobacz, po co warto sięgnąć.

Dla początkujących: zestaw do kaligrafii

Jeśli jeszcze nie miałeś do czynienia z kaligrafią, albo chcesz kupić komuś niezwykły prezent i nie do końca wiesz, co wybrać, naszą propozycją jest zestaw do kaligrafii. Znajdują się w nim wszystkie najbardziej potrzebne elementy, a dzięki ich różnorodności osoby początkujące będą mogły bez problemu przećwiczyć pracę ze stalówkami i tuszami. Jest to także ekskluzywny podarunek, który na pewno spodoba się bardziej wdrożonym miłośnikom liternictwa.

“Delux Pen & Ink Kit” marki Speedball to idealny przykład takiego zestawu do kaligrafii. Jego największą zaletą jest szeroki wybór najbardziej popularnych stalówek i tuszy, a także przewodnik, który pozwoli szybko wdrożyć się do liternictwa. Dzięki dodatkowym arkuszom do ćwiczeń pomoże w szybkim osiągnięciu perfekcji i zagwarantuje, że każdy, kto tylko pragnie, pozna bliżej tę sztukę.

Stalówki dla zaawansowanych

Osoby bardziej zaawansowane w kaligrafii bez wątpienia zdążyły już poznać, które stalówki są dla nich najbardziej użyteczne i wygodne. Posiadając już tę istotną wiedzę mogą wybierać dla siebie odpowiednie stalówki pojedynczo. Sklep dla plastyków maluje.pl posiada cały ich szereg, w którym znaleźć można stalówki o prostokątnym, zaokrąglonym, jak i płaskim kształcie. Każda z nich posiada możliwość tworzenia różnorodnych linii, dzięki czemu pozwalają osiągnąć bardzo piękne efekty.

Warto przy tym pamiętać, że do każdej stalówki należy oddzielnie zaopatrzyć się w obsadkę.

Tusze kaligraficzne

Klasyczna kaligrafia wykorzystuje zazwyczaj tusze czarne lub granatowe. Jednak nie należy ograniczać jej tylko do takich kolorów. Każdy,  kto chciałby wykonać kaligrafię w innej barawie, może sięgnąć po tusze, które mu to umożliwią, dzięki czemu uzyska niezwykłe napisy, zgodne z jego własnymi życzeniami i marzeniami.

Profesjonalny sklep plastyczny oferuje tusze w różnych odcieniach, od jasnożółtego, poprzez pomarańczowy, czerwony, różowy, fioletowy i niebieski aż do zielonego. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie praktycznie każdego napisu w dowolnej barwie.

Blok do kaligrafii

Rzeczą absolutnie niezbędną w ręce każdego pasjonata jest blok do kaligrafii, który pozwoli na tworzenie wymarzonych napisów. Powinien posiadać stosunkowo wysoką gramaturę i wysoką gładkość, dzięki czemu pióro i tusz świetnie z nim współpracują, nie zahaczając o nic. Jednocześnie blok taki nie przesiąka, co przekłada się na jego wytrzymałość i możliwość obustronnego wykorzystywania kartek.

Przyczyny, objawy i leczenie niedokrwistości hemolitycznej 

0
mikroskop

Niedokrwistość hemolityczna jest to spadek ilości krwinek czerwonych, który związany jest z nadmiernym rozpadem erytrocytów. Może być to generowane przez mechaniczne uszkodzenia erytrocytów, wrodzonymi nieprawidłowościami w budowie błon komórkowych lub procesami immunologicznymi zachodzącymi w organizmie. Leczenie niedokrwistości hemolitycznej polega na wyeliminowaniu przyczyny, a także transfuzji krwi chorego. Jakie są przyczyny anemii hemolitycznej? W jaki sposób się ona objawia? Przekonajmy się!

Przeczytaj też: https://akcemed.pl/niedokrwistosc-hemolityczna-przyczyny-objawy-i-leczenie/ 

Czym dokładnie jest anemia hemolityczna?

Anemia hemolityczna jest to grupa chorób krwi, a dokładnie jednego jej składnika, czyli krwinek czerwonych. Jej przebiegu są one bardzo szybko niszczone, co prowadzi do rozwoju niedokrwistości. Schorzenie to może mieć charakter zarówno nabyty jak i wrodzony a jego przyczyną są najczęściej wady w budowie krwinek oraz czynniki, które prowadzą do ich rozpadu w naczyniach.

Jakie są przyczyny anemii hemolitycznej?

Istnieją dwa podstawowe mechanizmy hemolizy. Hemoliza wewnątrznaczyniowa to inaczej zniszczenie komórek czerwonych w krążeniu zwolnienie ich zawartości do osocze. Uraz mechaniczny i spowodowany uszkodzeniem śródbłonka, związanie i aktywacja dopełniacza na powierzchni komórki spowodowanej czynnikami zakaźnymi powoduje bezpośrednio degradacja błony oraz niszczenie krwinek czerwonych. Najczęstszymi nabytymi przyczynami tego schorzenia są automobilizacje, mikroangiopatie oraz infekcje. Hemoliza o podłożu immunologicznym, spowodowana jest głównie przez przeciwciała antyterytrocytalne. Może być ona wtórna do nowotworów złośliwych, chorób immunologicznych odcinek oraz tych wywoływane przez niektóre leki i reakcje na transfuzję krwi.

W jaki sposób objawia się anemia hemolityczne?

W przypadku anemii hemolitycznej mogą pojawić się objawy taki jak:

  • osłabienie,
  • bóle i zawroty głowy,
  • bladość skóry,
  • osłabienie i wypadanie włosów,
  • łamliwość paznokci.

Niedokrwistość hemolityczna – leczenie

Leczenie niedokrwistości hemolitycznej polega na wyeliminowaniu przyczyny hemolizy. Nie w każdym przypadku jest to możliwe, ponieważ jeżeli chodzi o wrodzone postacie anemii hemolitycznej nie jesteśmy w stanie nic zrobić. W tym wypadku stosowane są przede wszystkim leczenie objawowe, które obejmują transfuzję koncentratów krwinek czerwonych.

Zobacz też: http://www.insult.pl/niedokrwistosc-megaloblastyczna-jakie-sa-jej-przyczyny-objawy-i-leczenie/

Jak dobierać podstawki pod świece?

0
podstawki pod świece

Świecę to już nie tylko element, który zapewnia światło, ale obecnie są traktowane, jako doskonały element ozdobny. Możemy dzięki temu stworzyć bardzo przyjemny nastrój, który jest szczególnie korzystny w okresie jesiennym i zimowym. Jednak tylko dobrze dobrane świeczki i ich wygląd może sprawić, że stworzy za ich pomocą ciekawą dekorację. Nawet najzwyklejsze świeczki bowiem z wykorzystaniem takich elementów jak podstawki pod świece, będą prezentować się bardzo okazale.

Jak dobierać podstawki pod świece?

Przede wszystkim należy je obierać tak, aby pasowały do innych dodatków znajdujących się w pomieszczeniu, a także ogólnie do charakteru wnętrza. Tym bardziej że podstawki pod świece możemy kupować w niezliczonej ilości wzorów, a także w różnych wielkościach. Warto postawić na elementy wyjątkowo modne i praktyczne takie jak podstawki pod świece w formie tac. Najlepiej sprawdzają się tace, które mają lustrzaną taflę, bo nie tylko bardzo modnie się prezentują, ale także doskonale odbijają światło. Możemy więc postawić na tacy mniejszą ilość świec, a światło jakie otrzymamy będzie wizualnie większe i okazalsze.

Dobrze dobrane podstawki na świece to doskonała ochrona

Kiedy lubimy świece, które są tradycyjne, to nie ma nic lepszego niż podstawki pod świece. Nie musimy w tym przypadku korzystać ze świeczników, bo podstawka pozwala na doskonałą ochronę przed wylaniem wosku ze świecy. Ponadto z pozoru zwyczajna świeczka, stanie się doskonałą ozdobą we wnętrzu.

Gdzie kupować takie elementy jak podstawki pod świece?

Najlepiej zaopatrywać się w tego typu elementy w internecie. To tam znajdziemy nie tylko największy wybór tego rodzaju dodatków, ale także kupimy je w niższej cenie. W internecie możemy także znaleźć wiele inspiracji, które pozwolą nam wykorzystać klasyczne świece, które z wykorzystaniem podstawek, zaczną się prezentować bardzo okazale. Plusem jest także fakt, że nawet ciężkie podstawki zakupione w sieci przyjdą prosto do naszego domu więc nie będziemy musieli samodzielnie ich transportować.

Elementy dekoracyjne w każdym domu są bardzo istotne. Potrafią z pozoru klasyczne wnętrze zmienić tak, aby stało się przytulne i niezwykłe. Wykorzystanie świec sprawdza się w tym celu doskonale. Możemy za ich pomocą rzeczywiście sprawić, że dopasujemy do siebie każdy szczegół w pomieszczeniu, co zacznie wyglądać spójnie. Ponadto świece stworzą nastrój, który będzie nastrajał pozytywnie, co w sezonie zimowym jest kluczowe, kiedy niestety o dobry humor zdecydowanie trudniej.

Trzy powody, dla których sprawne zawieszenie jest tak ważne

0
zawieszenie

Wiele osób ignoruje pierwsze objawy zużytego zawieszenia. Dość powszechnym zjawiskiem jest wymiana amortyzatorów i sprężyn dopiero w momencie, gdy oprócz stukotu i innych podejrzanych dźwięków kierowca zaczyna mieć np. problemy ze swobodnym prowadzeniem samochodu. Sprawdź, dlaczego nie należy lekceważyć kwestii związanych ze sprawnością zawieszenia.

Zapewnia komfortową podróż

Jedną z pierwszych widocznych zmian związanych z zużyciem zawieszenia na pewno będzie obniżenie komfortu jazdy samochodem. Poszczególne elementy układu zawieszenia mają ogromny wpływ na przyczepność pojazdu czy też łatwość kierowania autem. Ze względu na pełnione funkcje można je podzielić na trzy podstawowe kategorie: elementy tłumiące, elementy prowadzące i elementy resorujące.

Zawieszenie Golf 4 tworzą m.in. amortyzatory, które niwelują odczuwanie drgań w przypadku nierównej powierzchni. Dość podobną funkcję pełnią sprężyny, na których zużycie spory wpływ ma stan dróg. Z kolei wahacze dbają o stabilność nadwozia, co jest bardzo istotne zwłaszcza dla kierowcy. Zużycie poszczególnych części zawieszenia może skutkować denerwującym stukaniem, silniejszym odczuwaniem nierówności oraz trudnościami w prowadzeniu pojazdu.

Ma wpływ na bezpieczeństwo

Sprawne zawieszenie odgrywa także kluczową rolę w zapewnieniu bezpieczeństwa kierowcom i pasażerom. Awaria tej części samochodu może skończyć się groźnym wypadkiem. Zużyty sworzeń wahacza może doprowadzić do utraty kontroli nad kołami, co w konsekwencji może doprowadzić np. do zjechania na przeciwległy pas jezdni i zderzenia czołowego z innym pojazdem lub zatrzymania się na przydrożnym drzewie.

Sporo uwagi należy poświęcić kondycji amortyzatorów, które można kupić w sklepie online firmy Eibach. Ich zużycie zmniejsza przyczepność pojazdu, a także może przyczynić się do wydłużenia drogi hamowania. Nieświadomy kierowca może za późno zareagować i np. potrącić pieszych na przejściu. Uczucie luzu w kierownicy może natomiast wiązać się ze zużyciem końcówki drążka kierowniczego, która jest istotna zwłaszcza podczas skręcania.

Jest ważne dla ogólnej kondycji pojazdu

Awaria lub zużycie układu zawieszenia może mieć niebagatelne znaczenie dla innych elementów pojazdu. Standardowym przykładem są amortyzatory, których kiepski stan może doprowadzić nie tylko do konieczności wymiany całego zawieszenia, ale także do przyspieszenia zużycia opon m.in. ze względu na nierówny nacisk na poszczególne koła podczas hamowania. Nie należy zatem zwlekać z wymianą amortyzatorów.

Podobna zasada dotyczy pozostałych części zawieszenia, których awaria może wywołać efekt domina i przyczynić się do uszkodzenia pozostałych elementów układu. Wpływ na spowolnienie zużycia zawieszenia ma wiele czynników. Duże znaczenie ma styl jazdy, a także stan nawierzchni, po której porusza się pojazd. Z całą pewnością warto unikać dziur i nierówności, które prowadzą do szybszego zużycia elementów zawieszenia.

Walentynki – Dzień Zakochanych

0
walentynki

Mówi się, że to najbardziej gorący i romantyczny dzień w roku. I faktycznie, niemal na całym świecie obchodzi się go z wielkim entuzjazmem, a pary obdarowują się pocałunkami, kwiatami i zmysłowymi prezentami. Zakochani czekają na ten dzień, wymyślając przeróżne scenariusze, by spędzić go jak najbardziej romantycznie i zmysłowo. A skąd się wziął?

Skąd wzięła się tradycja Walentynek?

Chociaż w Polsce znamy je od niedawna, to początków Dnia Zakochanych szukać należy blisko dwa tysiące lat temu. Wtedy to żył biskup Walenty, który wsławił się tym między innymi, że udzielił ślubu chrześcijance i poganinowi. Niedługo potem został zabity w czasie pogromu chrześcijan, jakie miały miejsce w Cesarstwie Rzymskim. Ponad tysiąc lat później jeden z kolejnych papieży ogłosił go patronem zakochanych.

W średniowieczu pojawił się zalążek obecnej tradycji – panowie wręczali wybrankom serca kwiaty, pisali do nich wiersze, składali miłosne deklaracje. Oczywiście na większą skalę zwyczaj ten rozwinął się stosunkowo niedawno, w latach 40. XIX wieku – oczywiście w Stanach Zjednoczonych. Stamtąd zaś przyszedł do Europy – czy w zasadzie wrócił do niej. I został z nami, jako jedno z najbardziej ulubionych i słodkich świąt w roku. I chociaż istnieją delikatne różnice między poszczególnymi krajami (więcej na ten temat na blogu https://www.strefanamietnosci.pl), to upływają głównie pod znakiem czerwonych serduszek i bukietów kwiatów.

Ulubione sposoby spędzania Walentynek

Jeszcze niedawno w Dzień Zakochanych parki, kina, restauracje i hotele przeżywały oblężenie. Pary spacerowały i tuliły się, jadły kolacje przy świecach i spędzały upojne noce we dwoje. Obecnie, gdy panuje zasada dystansu społecznego, dzień ten stracił trochę na uroku. Nie ma aż tak wiele możliwości wyjścia, świętowania we dwoje, w miejscach i okolicznościach innych od codzienności. Niestety, nie ma innego wyjścia, jak tylko się z tym pogodzić.

Domowe zacisze również może przerodzić się w oazę dla zakochanych, chociaż rzecz jasna wymaga to trochę więcej zachodu. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by urządzić sobie romantyczną kolację w domu, prawda? Wspólne przygotowanie posiłku także będzie miłym przeżyciem, dającym możliwość bycia razem, a na brak czasu dla siebie przecież tak często narzekamy… Zamiast kina pozostaje zaś telewizor – na szczęście dostęp do romantycznych filmów może mieć obecnie każdy. Do tak klasycznych pozycji, jak Szkoła uczuć, To właśnie miłość czy Dom nad jeziorem, każdego roku powracają niezliczone pary. A przynajmniej te, w których to kobiety wskazują repertuar na wieczór. Bo panowie mają swoje propozycje, które faktycznie tego wieczoru spełniane są z większym zaangażowaniem niż na co dzień.

Erotyczne oblicze Walentynek

Walentynkowa noc jest czasem, kiedy wiele fantazji może być spełnionych. Tak się utarło, że wtedy kobiety są bardziej otwarte na propozycje, a mężczyźni mocniej się przykładają i wspinają na szczyt łóżkowych możliwości. To dobry dzień, by trenować ars amandi, która przecież nie sprowadza się tylko do finału, ale zawiera też bogatą grę wstępną. Królują poradniki jak się całować, jakie strefy erogenne – a jest ich przecież dużo! – koniecznie zwiedzić, czy też jakie akcesoria dla dorosłych warto wypróbować. Właśnie z okazji Walentynek szczególnie mocno widać, że te ostatnie stały się już powszechnie akceptowalne. Szczególnie oblegane są sex shopy internetowe, pozwalające na dyskretne zakupy z dostawą np. do paczkomatu. Nic w tym dziwnego, pomysłowość producentów takich gadżetów nie zna granic i coś dla siebie znajdzie każdy, czy to niewinne olejki do masażu, kusząca bielizna, czy też bardziej odważne akcesoria.

Dzień Zakochanych sprzyja realizacji zarówno fantazji erotycznych, jak i pragnienia, by po prostu spędzić ze sobą wieczór i mieć go tylko dla siebie. W zasadzie przecież nieważne co i gdzie będziecie robić. Ważne, że będziecie wtedy ze sobą i razem poczujecie atmosferę tego wyjątkowego dnia.

Zapomnij o problematycznych, przerzedzonych włosach

0
przerzedzonych włosach

Piękna fryzura jest od lat uważana za jeden z najważniejszych atutów zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Podkreśla kształt twarzy, może zostać dopasowana do stroju i stać się elementem ozdabiajacym daną osobę. Co jednak zrobić, jeśli włosy stanowczo odbiegają od tych wymarzonych?

Przerzedzone włosy mogą pojawić się u każdego

Praktycznie każda osoba narażona jest na wypadanie włosów. Jest to naturalny proces, który towarzyszy nam przez całe życie. Jednak w przypadku zdrowych włosów jest on zbalansowany dzięki przyrostowi nowych kosmyków. Dzięki temu cała fryzura posiada w przybliżeniu taką samą objętość.

Niestety, wiele osób może zaobserwować u siebie proces nadmiernego wypadania włosów, za którym idzie wyraźne ich przerzedzenie. Kłopot ten dotyka zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Może być wynikiem chwilowego zaburzenia równowagi organizmu, ale może stać się także długotrwałym procesem, który związany jest z poważniejszymi chorobami.

Niezależnie od przyczyny, istnieją sposoby na rozwiązanie tego problemu i przywrócenie pięknego wyglądu. Pomóc może w tym wizyta u profesjonalnego trychologa, a także wykonanie odpowiednich zabiegów, takich jak są dostępne w Hair Majesty Studio, którego pełną ofertę można znaleźć pod adresem https://hairmajestystudio.pl/.

Stop łysieniu!

Pierwsze, o co należy zadbać, to znalezienie przyczyny łysienia. Może mieć ono podstawy zdrowotne, które – jeśli  zostanie wprowadzona odpowiednia terapia – mogą przeminąć, a włosy dzięki temu powrócą do zwyczajnej kondycji.

Nie zawsze jest to jednak możliwe. Istnieją sytuacje, w których proces łysienia jest nieodwracalny w naturalny sposób. Wówczas warto podjąć decyzję o uzupełnieniu prawdziwych, pozostałych włosów.

W Hair Majesty Studio jest to możliwe dzięki zastosowaniu nieinwazyjnej metody uzupełniania ubytków. Polega ona na nałożeniu na głowę specjalnej bazy, na której osadzane są włosy dziewicze słowiańskie. Cały proces przebiega pod ścisłą kontrolą specjalistów, dzięki czemu jego efekty są bardzo dobre, a włosy dodane świetnie integrują się z naturalnymi.

Przedłużanie i zagęszczanie

Gęste, bujne i długie włosy są marzeniem wielu kobiet, jednak nie każda może poszczycić się ich posiadaniem. Dlatego dla pań, które mają cienkie, przerzedzone włosy proponowane są metody ich przedłużania i zagęszczania, które pozwalają na szybką poprawę fryzury. Przykładem może być metoda kanapkowa, która wydłuża i zagęszcza je w sposób niezauważalny, dzięki czemu efekt jest bardzo naturalny. Same włosy można traktować zupełnie jak własne i nie wymagają specjalnych częstych zabiegów dodatkowych.

Inną chętnie wybieraną metodą są afroloki, które prowadzą do optycznego zwiększenia fryzury i nie wymagają farbowania ani codziennej, dodatkowej stylizacji. Są doskonałym wyborem dla kobiet, które chcą posiadać dużą objętościowo fryzurę bez wielu porannych czynności ze względu na brak dużej ilości czasu i aktywny tryb życia.

ZOBACZ TEŻ