Choroby w budowie macicy

0
choroby macicy

Choroby budowy macicy niejednokrotnie są diagnozowane przez przypadek. Nieprawidłowo zbudowana macica może być etiologią niepłodności, więc czasem dopiero bezskuteczne próby zajścia w ciążę są jednym z pierwszych symptomów tego zaburzenia. Choroby budowy macicy potrafią być prawdziwe niebezpieczeństwo dla kobiet w ciąży. Nieprawidłowo zbudowana macica może bowiem wywołać poronienie i przedwczesny poród. Z kolei u kobiet, które chcą mieć dziecko, może być przeszkodę w zajściu w ciążę. Sprawdź, jakie zagrożenia dla kobiet stwarzają choroby genetyczne w strukturze macicy: macica dwurożna, jednorożna, z przegrodą, łukowata oraz podwójna.

Choroby macicy

Nieprawidłowo zbudowana macica może być element ryzyka poronienia czy w niektórych wypadkach, poronień nawracających. Pewne choroby macicy są genetyczne, różne pojawiają się w czasie życia. Istotne jest, iż tylko pewne z chorób macicy zwiększają ryzyko poronienia oraz wymagają leczenia. Część z nich nie powoduje żadnych kłopotów w czasie ciąży.

jakie są choroby macicy i jak sobie z nimi radzić

Typy chorób macicy

1. Macica dwurożna
to naturalna wada macicy. Występuje rzadko, bo dotyka blisko 0,5 procent kobiet. Nieprawidłowo zbudowana jest również wewnętrzna jama macicy, jak oraz zewnętrzny trzon macicy. W postaci zewnętrznej macicy odznacza się dwa oddzielne wydatne rogi, co okazuje się wgłębieniem na przestrzeni zewnętrznej macicy ponad centymetra. Jama macicy przypomina macicę z przegrodą – jest podzielona na dwie części na obrębie co najmniej 15 mm.
NIEBEZPIECZEŃSTWO: Macica dwurożna może skutkować poronienia i przedwczesny poród.
DIAGNOZA: Choć doświadczony ginekolog może zidentyfikować macice dwurożną w badaniu USG, to właśnie ocenia się ją w badaniu przy pomocy laparoskopii z histeroskopią.
LECZENIE macica dwurożna: poleca się operację.
2. Macica z przegrodą (macica przegrodzona)
Macica z przegrodą (macica przegrodzona) to cecha wrodzona macicy. Jama macicy jest podzielona na niższym bądź wyższym obrębie na dwie części. Podział ma co najmniej 15 mm długości. Może być przegroda częściowa (bywa mylona z macica dwurożną czy łukowatą) czy całkowita. Budowa zewnętrzna macicy jest odpowiednia.
NIEBEZPIECZEŃSTWO: Przegroda macicy może zaburzać płodność oraz skutkować nawykowe poronienia czy porody przedwczesne.
DIAGNOZA: W celu wykrycia macicy z przegrodą powszechnie kojarzy się jednoczesną histeroskopia z laparoskopią, USG 3D czy sonohisterografię (USG z podaniem soli fizjologicznej do jamy macicy). Można te formy łączyć, by otrzymać dokładniejszy wynik, wykluczający różne choroby macicy.
LECZENIE macicy z przegrodą: Poleca się chirurgiczne usunięcie przegrody, szczególnie u kobiet, które maja kłopoty z wejściem w ciąże oraz donoszeniem ciąży. Macica z przegrodą daje gorsze rokowania dla uczącej się ciąży niż macica dwurożna.
3. Macica łukowata
Macica łukowata to cecha wrodzona budowy macicy. Tylko pośrodku w górnej części macicy zaznacza się niewielkie uwypuklenie (łuk), zaś budowa zewnętrzna macicy jest odpowiednia. W zasadzie rzadko macica łukowata daje jakiekolwiek sygnały i zagraża zdrowiu kobiety.
NIEBEZPIECZEŃSTWO W minimalnym stopniu macica łukowata że być etiologią poronień.
LECZENIE Niezwykle rzadko niezbędne jest leczenie chirurgiczne, ponieważ rokowania dla ciąży są w części wypadków dobre.

Drukowanie na koszulkach a moda

0
drukowanie na koszulkach

Można powiedzieć, że zawsze mamy do czynienia z identycznym schematem. Należy przez to rozumieć fakt, że zawsze zaczyna robić coś niewielka grupa ludzi a dopiero później reszta. Nie inaczej było, jeżeli chodzi o możliwość naniesienia na koszulkę druku. Przytoczona sytuacja odnosi się zarówno do klientów, jak i kolejno otwieranych punktów. W końcu prawa rynku są znane nie od dziś. Jeżeli coś cieszy się rosnącym zainteresowaniem, mamy pewność, że produkt będziemy spotykać coraz częściej.

Jak wygląda drukowanie na koszulkach?

Skoro tematem tekstu jest drukowanie na koszulkach, nie pozostaje nic innego jak odnieść się do przebiegu procesu. Nie oznacza to jednak tego, że mówimy o czymś, co jest skomplikowane. Wprost przeciwnie. Najzwyczajniej w świecie przychodzimy do odpowiedniego punktu, mając ze sobą gotowy projekt nadruku albo po prostu prosimy pracowników o wykonanie konkretnego wzoru. Co mamy dalej? W dalszej kolejności nie pozostaje nic innego jak postawić na odpowiednią koszulkę, a to jest równoznaczne z rozpoczęciem pracy przez pracowników. Jeżeli zastanawiacie się, dlaczego takie drukowanie na koszulkach staje się coraz bardziej modne, z pewnością jest wiele odpowiedzi. Niemniej wystarczy się tylko przez moment zastanowić i bez problemu powinny przyjść nam na myśl interesujące przykłady. Weźmy sobie pod uwagę koszulkę, na której znajduje się nasze zdjęcie (czy też koszulkę ze zdjęciem osoby obdarowanej). Innymi słowy — drukowanie na koszulce pozwala wyrazić siebie, pokazać kierunek swojego zainteresowania.

koszulki z własnym nadrukiem

Nawiasem mówiąc takie drukowanie na koszulkach jest fantastycznym rozwiązaniem dla firm. Zresztą niejednokrotnie można zauważyć, jak pracownicy jakiejś działalności są ubrani jednakowo i mają koszulki z logiem firmy.

Czas odpowiedzieć sobie na pytanie, czy interesuje nas taka propozycja

Jeżeli drukowanie na koszulce wydaje się dla nas interesujące, nie pozostaje nic innego jak poszukać punktu ksero, który ma w swojej ofercie takie drukowanie. Nie można wykluczyć sytuacji, że w takim punkcie otrzymamy ciekawą podpowiedź. W przypadku kiedy drukowanie na koszulce okazuje się ciekawym rozwiązaniem również dla naszych przyjaciół, nic nie stoi na przeszkodzie, aby działać wspólnie. Grupy przyjaciół niejednokrotnie decydują się na opisane drukowanie. Można powiedzieć, że w taki sposób dochodzi do swego rodzaju demonstracji (widzimy, co łączy konkretne osoby). Na pewno niebagatelne znaczenie ma także to, że cała usługa nie jest droga. Niewiele osób może sobie pozwolić na ignorowanie tego, jak przedstawiają się ceny.

Naturalnie, w tym wszystkim nie wolno zapomnieć o przekonaniu co do podjętego kroku. W końcu ważne, aby koszulka mogła nam służyć przez możliwie jak najdłuższy czas. Tak więc w żadnym wypadku nie podejmujcie decyzji w pośpiechu, po prostu wszystko sobie dokładnie przemyślcie.

Mineralne kosmetyki zdobywają popularność

0
kosmetyki mineralne

Kosmetyki mineralne, to nic innego, jak powszechnie znane, niemalże każdemu, a zwłaszcza kobietom, kosmetyki, takie jak wszelkiego rodzaju podkłady, cienie, czy też pudy. Należą one do kosmetyków mineralnych, które umożliwiają nam wykonanie mineralnego makijażu, który jest przede wszystkim bardzo zdrowy dla skóry, nie ma się, więc co dziwić temu, że tak wielka liczba osób, bardzo chętnie decyduje się właśnie na mineralne kosmetyki, ponieważ zdają sobie one sprawę z tego, że te klasyczne, mogą zawierać różnego rodzaju toksyny, chemikalia, jak również inne tego typu szkodliwe środki i substancje. Ludzie, zaczynają zwracać obecnie, coraz większą uwagę na jakość, tym bardziej, że jest szeroki wybór różnego rodzaju kosmetyków na rynku. Poczytaj sobie dokładnie, czym są naturalne kosmetyki mineralne, ponieważ naprawdę warto jest to wiedzieć, tym bardziej, jeżeli regularnie do wykonywania makijażu, używasz właśnie kosmetyków mineralnych.

Kosmetyki mineralne – co warto o nich wiedzieć

Kosmetyki mineralne zapewniają naturalny wygląd makijażu oraz posiadają właściwości pielęgnacyjne. Produkty o mineralnym składzie polecane są zwłaszcza dla cery z problematycznej, trądzikowej i wrażliwej. Wśród kosmetyków mineralnych możemy wyróżnić pudry, podkłady, korektory, cienie do powiek, róże, bronzery i rozświetlacze. Produkty są pozbawione chemicznych dodatków, parabenów i wypełniaczy. Mineralne kosmetyki pielęgnują skórę i zapewniają jej dodatkowo ochronę przeciwsłoneczną. Podkłady mineralne są lekkie i nie obciążają skóry, ale mimo tego zapewniają odpowiednie krycie i maskowanie niedoskonałości cery. Makijaż wykonany kosmetykami mineralnymi jest trwały i przyjazny dla alergików. Kosmetyki mineralne są w pełni naturalne. Są złożone z minimalnej ilości składników, dzięki czemu są łagodne, nie podrażniają, są hipoalergiczne i dostosowane do cer problematycznych, trudnych, takich, które wymagają delikatnego makijażu oraz delikatnej pielęgnacji.

naturalne kosmetyki mineralne to zdrowy wybór

Kosmetyki mineralne a kosmetyki tradycyjne

Mineralne kosmetyki naturalne to preparaty wyjątkowo delikatne dla skóry. Zostały stworzone, by można je było nakładać na skórę np. po peelingu laserowym, mikrodermabrazji czy botoksie. Ich delikatna formuła pozwala na wykonanie makijażu również po poważniejszych operacjach plastycznych i dermatologicznych twarzy. Makijaż mineralny sprawdza się doskonale w przypadku cery trądzikowej i alergicznej, można go wykonywać nawet po naświetlaniach radiologicznych. Pomijając kwestię odżywczą, pielęgnacyjną i regenerującą ważną zaletą kosmetyków naturalnych dla Pań będzie ich szeroki wachlarz kolorystyczny. Bogaty wybór odcieni pozwoli nawet najbardziej wymagającym konsumentkom dobrać  odpowiedni dla nich kolor tak, aby czuły się w nim swobodnie i dobrze. W tym przypadku nie musimy obawiać się powstania tzw. „efektów maski”, z czym mamy do czynienia, gdy używamy kosmetyków tradycyjnych. Prosty przykład pod wpływem gorąca podkłady czy pudry zaczynają zmieniać kolor albo „spływają”, w wyniku czego powstają nieestetyczne plamy pomiędzy twarzą, szyją a dekoltem.

Jak dobrać makijaż do koloru oczu?

0
Jak dobrać makijaż do koloru oczu

Sztuka makijażu sama w sobie nie jest raczej trudna. Sęk w tym, aby dany makijaż dopasować do naszej urody. Niezmiernie ważne jest dopasowanie makijażu do koloru oczu. Nie masz w tym temacie doświadczenia? A może zupełnie nie zwracasz na to uwagi? Zobacz koniecznie, jaki makijaż pasuje do twoich oczu, i zacznij się malować profesjonalnie! Uwydatnij naturalne piękno i podziwiaj zaskakujące efekty!

Olśniewający makijaż dla panny młodej

0

Przed tobą najpiękniejszy i zarazem najważniejszy dzień w twoim życiu? To oczywiste, że musisz wyglądać wyjątkowo! Oprócz sukni ślubnej, butów i dodatków niezwykle ważny jest dobór odpowiedniego makijażu. Stylizacja panny młodej bez dwóch zdań musi być wyjątkowa. Zobacz, na co postawić podczas poszukiwań idealnego makijażu i przekonaj się, że możesz wyglądać naprawdę olśniewająco!

Naturalna witamina C kontra syntetyczna – czy są jakieś różnice?

0

Suplementy diety to preparaty stosowane powszechnie przez większość z nas, które z założenia mają działać prozdrowotnie. Nie zawsze jednak spełniają pokładane w nich nadzieje, gdyż zdecydowana większość suplementów diety zawiera syntetyczne witaminy, a w składzie dominują zbędne dodatki, takie jak konserwanty, barwniki i aromaty, wypełniacze, substancje przeciwzbrylające. Czy jednak są powody do niepokoju? Czy witaminy syntetyczne różnią się od tych naturalnych? I czy rzeczywiście spożycie wraz z suplementem diety niewielkich ilości syntetycznych dodatków może negatywnie odbić się na zdrowiu? Pora rozwiać wszelkie wątpliwości.

Atopowe zapalenie skóry – jak skutecznie z nim walczyć?

0
AZS

Jeżeli jesteś osobą, która cierpi na atopowe zapalenie skóry w skrócie AZS zapewne wiesz jak uciążliwe są jego objawy. Zmiany skórne, wypryski, nadmiernie łuszcząca się, podrażniona i swędząca skóra… A to tylko nieliczne objawy.

Osoby z AZS powinny szczególną uwagę zwracać na codzienną pielęgnację wrażliwej skóry; stosować kosmetyki delikatne, pozbawione substancji zapachowych, nawilżające i natłuszczające.

Problematyczne AZS

AZS należy do rodziny chorób przewlekłych. Oznacza to, że niekiedy po dłuższej przerwie objawy z powrotem dają osobie znać, nierzadko przybierając na sile. Zmiany obejmują zazwyczaj naskórek i skórę właściwą.

Bardzo często AZS zostaje odkryty już we wczesnym dzieciństwie, dlatego należy odpowiednio się zabezpieczyć przy nawrotach choroby. Emolienty, tłuste kremy, kąpiele ze specjalnym płynem dla osób chorujących na AZS, dodatkowe płukanie odzieży po każdym praniu – wszystko to pomoże Ci zwalczyć uciążliwe dolegliwości.

Sterydy – czy warto po nie sięgać?

Najlepszym wyjściem będzie udanie się do dermatologa. Oceni on stopień przesuszenia Twojej skóry i po dokładnej diagnozie zaproponuje Ci terapię opartą na silnie działających maściach sterydowych.

Na zmianę należy smarować skórę glikokortykosteroidami i preparatami obojętnymi.

Taką maść należy stosować tylko i wyłącznie na miejsca objęte zmianami np. co drugi dzień lub naprzemiennie maści i bazy.

Substancje zawarte w maściach sterydowych otulą naskórek dodatkową warstwą, która zabezpieczy skórę przed nadmierną utratą wody.

Stosowanie tego rodzaju maści sterydowych jest bezpieczne, pod warunkiem, że stosujemy się do zaleceń specjalisty i nie staramy leczyć się „na własną rękę”. Dermatolodzy zazwyczaj zalecają stosowanie sterydów raz w tygodniu – 3 dawki maści 2 razy dziennie co 12 godzin. W pozostałe dni należy natomiast korzystać z bazy. Maści sterydowe dostępne bez recepty można stosować tylko w weekend a w ciągu tygodnia samej bazy.

Dermatolog może pomóc w walce z AZS

Emolienty – zbawienne składniki dla osób borykających się z AZS

Osoby cierpiące na AZS mają niestety ograniczony dostęp do wielu rodzajów kosmetyków, ponieważ część z nich po prostu może ich uczulać, dlatego warto dowiedzieć się jakiego rodzaju kosmetyków należy używać.

Przesuszona skóra nadmiernie traci wodę, dzieję się tak dlatego, że uszkodzeniu ulega warstwa lipidowa skóry, spowodowane jest to niepoprawną przemianą nienasyconych kwasów tłuszczowych. Kremy, balsamy, maści, emulsje, mleczka, w których składzie znajdują się cenne emolienty będą trafionym zakupem każdego z atopowym zapaleniem skóry. Muszą być one przeznaczone dla skóry wrażliwej.

Kosmetyki z emolientami pozbawione są drażniących substancji zapachowych i barwiących; przenikając w głąb skóry natychmiastowo przynoszą ulgę przesuszonej i wrażliwej skórze pozostawiając ją nawilżoną oraz natłuszczoną przez długie godziny. Tłusta warstwa chroni przed nadmierną utratą wody.

Regularne i właściwe stosowanie emolientów znacząco poprawi kondycję przesuszonej, wrażliwej skóry – już po kilku dniach od rozpoczęcia kuracji stanie się ona nawilżona, gładka i odpowiednio miękka.

Oprócz stosowania odpowiednich kosmetyków pamiętaj również o regularnych wizytach u specjalisty – lekarz dermatolog, wykona dokładną diagnozę, pomoże dobrać Ci preparaty, ustali częstotliwość ich stosowania i podpowie jakich zaleceń należy przestrzegać aby złagodzić objawy choroby.

 

Jak działa schodołaz i dlaczego warto go mieć?

0

Schodołaz dla osób niepełnosprawnych, inaczej określany jako transporter schodowy, pozwala pokonać schody, które dla wielu niepełnosprawnych stanowią poważną przeszkodę. Warto odwiedzić sklep medyczny i kupić ten sprzęt medyczny, gdyż pomoże nie tylko osobie chorej, ale również jej opiekunowi, który nie będzie musiał dźwigać niepełnosprawnego po schodach.

Menopauza – 5 objawów

0
menopauza

Menopauza to okres bardzo ważny dla każdej kobiety. Jego symptomów doświadcza blisko 70% pań po 40 roku życia. W większości przypadków, pierwsze objawy pojawiają się, gdy kobiety nadal miesiączkują. Są jednak symptomy typowe dla menopauzy, które mogą zwiastować zbliżający ją się proces zatrzymania cyklu miesiączkowego. Objawy menopauzy mogą się różnić u każdej z Pań, lecz niemal 80% badanych kobiet wskazuje na podobne symptomy zachwiania równowagi hormonalnej.

1. Nieregularna miesiączka

W skutek zmniejszania się ilości estrogenu pojawiają się także zaburzenia miesiączkowania. Dotyczy to nieregularnego krwawienia oraz jego innej postaci: staje się mniejsze lub większe w niektórych przypadkach, a także czas jego trwania ulega zmianie. Dodatkowo, obniżony poziom estrogenu skutkuje także mniejszym nawilżeniem pochwy, wskutek czego w tym okresie Panie są także narażone na infekcje intymne oraz podrażnienia.

2. Zimne poty i uderzenia gorąca

Nagłe uczucie gorąca lub ciepła to jeden z najczęściej wymienianych objawów. To reakcja organizmu na zaburzony poziom estrogenu, która pojawia się najczęściej w klatce piersiowej, po czym ustępuje, przenosząc się na okolice twarzy i szyi. Kobiety przechodzące menopauzę skarżą się także zimne i nocne poty, które z kolei pojawiają się wskutek oddziaływania hormonów na ośrodek odpowiedzialny za termoregulację organizmu.

objawy menopauzy - jakie

3. Kołatanie serca

Kolejnym objawem jest pojawiająca się nagle szybsza praca serca. Kobiety czują zbyt mocne uderzenia serca, które zwykle po chwili wraca do normalnego rytmu, jednak taka sytuacja może pojawić się kilka razy w ciągu dnia. Co ważne, jest to symptom, którego nie należy ignorować nawet wtedy, gdy towarzyszą mu inne objawy menopauzy. Zaburzona praca serca w każdej sytuacji jest niebezpieczna, dlatego niezwłocznie należy udać się do lekarza.

4. Zmęczenie i bezsenność

Obniżenie się poziomu hormonów to powód, dla którego kobiety w czasie menopauzy skarżą się na wiele uciążliwych dolegliwości. Jedną z nich jest uczucie zmęczenia i kłopoty ze snem. Jest to okres stresujący, dlatego często w nocy Panie nie potrafią się zrelaksować i usnąć, przez co pojawiają się zaburzenia snu, uczucie senności i zmęczenia w środku dnia. W tym czasie pogarsza się także samopoczucie, kobiety bywają rozdrażnione i rozchwiane emocjonalnie.

5. Zmiany w wyglądzie

Menopauza może być również widoczna na pierwszy rzut oka. W trakcie tego procesu włosy stają się cieńsze, przerzedzają się, osłabiają się także paznokcie, które są bardziej podatne na złamania i innego rodzaju uszkodzenia. Spadek estrogenu to także powód dla którego Panie przybierają na wadze. Wszystkie te objawy często prowadzą do obniżenia się atrakcyjności, przez co kobiety tracą pewność siebie, nie wykazują ochoty na stosunek płciowy, a także odczuwają stany depresyjne. Menopauza jest okresem bardzo ważnym dla każdej kobiety, to nie ulega wątpliwości. Zmiany zachodzące w organizmie wywołują niepożądane efekty, z którymi podejmujemy walkę przez terapię hormonalną, ale nieocenione w tym czasie będzie także wsparcie bliskich osób.

Najprzydatniejsze akcesoria komputerowe

0

Oprócz niezbędnych akcesoriów komputerowych w postaci klawiatury i myszy, dostępnych jest cała masa najróżniejszych przedmiotów, które również mogą okazać się bardzo przydatne. Znajdą coś dla siebie zarówno pracownicy biurowi, jak i gracze, graficy czy też młodzież. Co zatem warto dokupić do swojego podstawowego zestawu, aby korzystanie z komputera było jeszcze łatwiejsze i przyjemniejsze?

Przydatne akcesoria komputerowe, w które warto zainwestować

Podstawą w przypadku pracy przy komputerze jest posiadanie ergonomicznej klawiatury i myszy, czyli zapewnienie sobie prawidłowego ułożenia dłoni i nadgarstków. W przeciwnym razie po pewnym czasie pojawi się ból nadgarstka i nawet może wystąpić tzw. pięta gracza. Warto również zainwestować w podkładkę pod nadgarstek do myszki czy też nawet pod klawiaturę. Najlepiej sprawdzają się modele żelowe, wykonane z dobrej jakości materiału. Pomocne jest również ramię na dokumenty, które można w łatwy sposób przymocować do monitora. Dzięki temu nie tylko można zaoszczędzić miejsce na biurku, ale także ułatwić sobie wprowadzanie danych czy czytanie dokumentów. W codziennej pracy przydatne okazują się być również płyty CD/DVD oraz środki czyszczące do akcesoriów i monitorów.

Ciekawym gadżetem jest również lampka LED do klawiatury z giętkim przewodem. Zawsze pod ręką warto mieć także dodatkowy pendrive, aby nie doszło przypadkiem do utraty efektów całodziennej pracy. W celu ochrony danych warto wybrać model na hasło czy też nawet na odcisk palca. Dobrze jest mieć także przy sobie powerbank, czyli dodatkowy akumulator, który można ładować za pomocą komputerowego portu USB. Pozostając jeszcze przy sprzęcie komputerowym, przydatne okazuje się być urządzenie wielofunkcyjne i zestaw głośników oraz zewnętrzny dysk twardy, kamera internetowa do nagrywania filmów i robienia zdjęć. Z kolei dla graczy świetnym gadżetem będzie kierownica, a najlepiej cały zestaw wraz z hamulcem i pedałem gazu. Do komputera można nawet podłączyć nowoczesną tablicę, która może pełnić rolę interaktywnego tabletu/ekranu projekcyjnego.

ZOBACZ TEŻ