Hemoroidy – przyczyny, objawy, leczenie

0
Hemoroid

Hemoroidy to jeden z bardzo męczących i uciążliwych problemów, który dotyczy dość sporej części społeczeństwa. Leczenie dysfunkcji jest dość długotrwałe, a sam problem często odnawialny. Czym są hemoroidy? Jakie są przyczyny ich powstania? Jakie objawy powinny zwrócić uwagę pacjenta na dany problem? Jak i gdzie leczyć tego rodzaju zaburzenia?

Siedzenie pneumatyczne – co to jest i czy warto?

0
Siedzenie pneumatyczne

Skoro technologia udostępnia nam coraz więcej interesujących możliwości, bez wątpienia warto z nich korzystać – zwłaszcza jeśli są one odpowiedzialne między innymi za komfort naszego życia lub możliwości. Gdy pracujesz na roli, na pewno doceniasz większość udogodnień prezentowanych przez nowoczesne i zaawansowane układy montowane w ciągnikach lub innych maszynach rolno-przemysłowych. Jedną z takich opcji, jest między innymi siedzenie pneumatyczne. Jeśli nigdy do tej pory nie spotkałeś się z takim produktem, sprawdź nasz materiał.

Co to jest siedzenie pneumatyczne?

Siedzenie pneumatyczne to fotel dostosowany do pracy w trudnych warunkach. Co to znaczy? Każdy, kto pracował przy gospodarstwie rolno-przemysłowym na lub budowanie i prowadził maszyny budowlane lub ciągnikiem po polu na pewno zdaje sobie sprawę z tego, jak wszystkie drgania wpływają negatywnie na kręgosłup, stawy, ścięgna i ogólnie organizm. W tym wypadku otrzymujesz zestaw amortyzujący, który minimalizuje te największe wertepy i eliminuje mniejsze. Dzięki temu komfort pracy rośnie do naprawdę wysokiego poziomu.

Nie trzeba być specjalistą, by zauważyć, że siedzenie pneumatycznie nie należy do najtańszych technologii. Warto jednak zwrócić uwagę, że jest to inwestycja w Twoje narzędzia pracy i własne zdrowie. To z kolei świadczy o tym, że zakup i montaż fotela z system pneumatycznym, poprawi Twoje samopoczucie, a to z kolei wpłynie na efektywność oraz wydajność. Korzystaj jednak ze sprawdzonych rozwiązań, które pochodzą od wysokogatunkowych producentów. Dzięki temu otrzymasz gwarancję, że sprzęt będzie wytrzymały i zadowalający pod kątem pracy przez wiele sezonów.

Czy warto inwestować?

Jeżeli cenisz wygodę pracy i starasz się maksymalizować komfort podczas realizacji zadań, to siedzenie pneumatyczne jest doskonałą inwestycją. Nie czekaj i już teraz skorzystaj z dostępnych opcji, które przygotowali renomowani producenci, którzy stawiają na najwyższą jakość prezentowanych konstrukcji. Gwarantujemy, że zaskoczą Cię oni nie tylko rozbudowaniem swoich wyrobów, ale także imponującą dbałością o najdrobniejsze detale. Dzięki temu możesz zapomnieć już o dyskomforcie związanym z wielogodzinną pracą w trudnych warunkach, która może doprowadzić nawet do dolegliwości bólowych.

Chcesz mieć pewność, że wybrane siedzenie pneumatyczne będzie zadowalające pod każdym kątem? Zapoznaj się z pełnym opisem wybranego produktu. Znajdziesz tam wszystkie niezbędne informacje, które pomogą Ci dopasować kompatybilny asortyment.

Wyspa kuchenna we wnętrzu – jak ją zaprojektować, aby była wygodna?

0
Wyspa kuchenna

Współczesne trendy w aranżacji wnętrz kładą duży nacisk na otwarte przestrzenie, meble coraz częściej umieszczane są na środku pomieszczeń a nie pod ścianami. Tendencje te wpłynęły na popularność tak zwanych “kuchennych wysp”.

Wyspa kuchenna jest niezależną częścią kuchni. Znajduje się na środku pomieszczenia lub na środku części funkcjonalnej (najczęściej w części kuchennej, oddzielającej ją od części dziennej pokoju).

W artykule projektant wnętrz radzi czy wyspa kuchenna jest potrzebna? W jakich mieszkaniach zastosowanie wyspy kuchennej jest zalecane? Jakie są zalety i wady tej opcji do organizacji przestrzeni. Zastanowimy się także nad tym, jak ją poprawnie zaprojektować i na co należy zwrócić uwagę instalując „wyspę”.

 

Wyspa w kuchni – za i przeciw. Ważne wymiary. Kiedy można zastosować wyspę?

Po pierwsze, warto zaznaczyć, że bez względu na to, jak bardzo podoba ci się ta opcja układu, ważne jest, aby zrozumieć, że zastosowanie wyspy kuchennej w pokoju jest przywilejem tylko większych mieszkań i domów. Wymagana jest wystarczająco duża kuchnia lub obecność otwartych przestrzeni o większej powierzchni (np. gdy salon jest połączony z kuchnią).

W małym pomieszczeniu znacznie trudniej będzie zorganizować dodatkową przestrzeń dla wyspy. I nie jest to konieczne. W takim przypadku zamiast wyspy można zastosować półwysep.

Ważne! Odległość od ścian i mebli do wyspy kuchennej powinna wynosić min. 80 cm, a najlepiej 120 cm.  Zapewni to komfort użytkowania i swobodę ruchu. Oficjalne zalecenie dotyczące wielkości pomieszczenia to co najmniej 20 mkw.

Korzyści wyspy kuchennej:

 • Możliwość oddzielenia kuchni od jadalni lub salonu. Bardziej harmonijne przejście z jednego obszaru funkcjonalnego do drugiego.
 • Wygodna organizacja przestrzeni. Utworzenie prawidłowego „trójkąta roboczego”.
 • Zwiększenie powierzchni roboczej i stworzenie dodatkowej przestrzeni do przechowywania naczyń i sprzętu AGD.
 • Ciekawy i piękny sposób na organizację przestrzeni.

Do wad należą: wymagana duża powierzchnia pomieszczenia, większe koszty, możliwe ograniczenia techniczne – np. gdy chcesz zainstalować na wyspie zlew kuchenny.

Funkcjonalność, rodzaje, lokalizacja:

Wyspa kuchenna może być mobilna lub nieruchoma. Ponadto ta część kuchni może służyć do:

 • organizacji dodatkowego miejsca do gotowania,
 • jako jadalnia (zamiast stołu jadalnego),
 • jako miejsce ze zlewem (przy podłączeniu wody i kanalizacji),
 • jako miejsce pod zabudowę płyty grzewczej, piekarnika do zabudowy, zmywarki,
 • jako miejsce na sprzęt kuchenny – toster, czajnik, robot kuchenny itp. Jednak niepożądane jest przeciążanie wyspy kuchennej. W takim przypadku pojawi się poczucie bałaganu. Lepiej ukryć to wszystko w szafkach i, jeśli to konieczne, wyjąć.
 • jako lada barowa. W takim przypadku półki i uchwyty na kieliszki i butelki wina mogą znajdować się nad wyspą, obok niej lub być w niej ukryte.
 • Jeżeli planujesz stół jadalny, może on stać się również częścią wyspy kuchennej.

Kuchnia z wyspą – styl i materiały.

Kuchnię z wyspą stosuje się z powodzeniem we wszystkich stylach. Może to być styl skandynawski, nowoczesny, glamour, loft i każdy inny!

Wyspa najczęściej po prostu nawiązuje swoim wyglądem do pozostałych mebli kuchennych. Dobrym pomysłem jest jednak zaakcentowanie jej innym materiałem lub kolorem na przykład jaśniejszym lub ciemniejszym.

Otwarte kuchnie sprawiły, że meble kuchenne coraz bardziej przypominają meble do salonu. Dlatego najczęściej wyspa, podobnie jak cała kuchnia, ma eleganckie, minimalistyczne fronty bez uchwytów (z ukrytymi i zintegrowanymi systemami otwierania).

W nowoczesnej kuchni dominują najpopularniejsze dziś materiały:

 • Drewno, fornir lub płyta laminowana.
 • Gładkie, lakierowane fronty, matowe lub błyszczące.
 • Betont zarówno na fronty jak i na blat.
 • Granit lub inny kamień o pięknym dekorze w tym również coraz bardziej popularne spieki kwarcowe i płyty wielkoformatowe. Może to być również solidny blat drewniany.

 Ważne wymagania:

 • Minimalna wielkość wyspy to 70 – 80 cm głębokości, 140 cm długości, a wysokość, podobnie jak powierzchnia robocza w kuchni, zależy od wzrostu osoby, tj. od 85 do 91 cm. Odległość od innych mebli lub ścian powinna wynosić co najmniej 80 cm a najlepiej 120 cm. Zwróć uwagę na to, czy szuflady i drzwi możemy swobodnie otworzyć.
 • Jeśli na wyspie planujemy wbudować płytę grzejną, piekarnik, zmywarkę, zlewozmywak, to ważne jest, aby doprowadzić wszystkie niezbędne instalacje.
 • Jeśli wyspa jest wyposażona w płytę grzejną, nad nią musi znajdować się okap. Co więcej, ważne jest, aby zdawać sobie sprawę, że okap wyspowy kosztuje nieco więcej niż zwykły. Istnieją również okapy wbudowywane w blat lub w płytę grzejną. Koszty w tym przypadku prawdopodobnie będą jeszcze większe.
 • Ważne jest, aby zapewnić wystarczającą liczbę wbudowanych gniazd. W końcu wyspa kuchenna często służy jako dodatkowa powierzchnia robocza, co oznacza, że będziesz musiał gdzieś podłączyć blender, mikser i inne urządzenia gospodarstwa domowego.
 • Jeśli wyspa ma być używana jako stół jadalny (jako jedyna możliwa opcja), ważne jest, aby wybrać blat na tyle szeroki, aby występ nad szafkami wynosił co najmniej 30 cm, w przeciwnym razie siedzenie przy takiej wyspie będzie niewygodne.
 • Pamiętaj również o odpowiednim oświetleniu wyspy.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o kuchni z wyspą przeczytaj kolejny artykuł https://projektowaniewnetrz24.eu/kuchnia-z-wyspa

Jak przygotować ogród na jesień?

0
Jak przygotować ogród na jesień

Wraz z końcem lata i nastaniem jesieni przychodzi czas na prace w ogrodzie. Przygotowania do jesienno-zimowego okresu to nie tylko zagrabianie liści i sprzątanie ogrodu. To również zabezpieczenie roślin przed zimowymi przymrozkami oraz ochrona ogrodowej architektury i mebli przed uszkodzeniami, jakie mogą powstać na skutek niskich temperatur i wilgoci.

Nastanie jesiennych chłodów to znak, że pora zacząć przygotowania ogrodu do zimy. Zakres prac, jakie trzeba będzie wykonać, zależy nie tylko od wielkości ogrodu, ale również od tego, w jaki sposób ta przydomowa przestrzeń została zagospodarowana. Znaczenie ma tutaj ilość oraz rodzaj roślinności, a w przypadku ogrodowych mebli i małej architektury, materiał, z jakiego te zostały wykonane.

Jak zadbać o roślinność w ogrodzie?

Nie wszystkie uprawiane w naszych ogrodach rośliny są wrażliwe na zimową aurę. Niektóre z nich nawet przy niskich temperaturach i suszy fizjologicznej, na którą roślinność jest narażona w zimie, radzą sobie doskonale. Takie gatunki nie wymagają zazwyczaj naszej ingerencji, bo zimowanie w ogrodzie wcale im nie szkodzi.

Są jednak i takie gatunki, które potrzebują znacznie więcej uwagi. Ich bulwy lub kłącza powinny być przechowywane w miejscu, w którym temperatura nie spada poniżej 5oC. Dlatego przed nastaniem zimy należy je wykopać z gruntu i przenieść w inne miejsce, gdzie będą dobrze zabezpieczone. To może być na przykład piwnica albo inne chłodne, ale nie charakteryzujące się tak dużymi spadkami temperatur jak środowisko zewnętrzne pomieszczenie.

Sprzątanie w ogrodzie

Porządkowanie ogrodu to jedna z podstawowych czynności, o jakiej należy pamiętać przed nastaniem zimy. Właściciele ogrodów, w których znajdują się drzewa liściaste, powinni zadbać o zagrabienie i uprzątnięcie opadających liści. Pozostawienie ich na trenie posesji może uszkadzać zarówno znajdujące się w ogrodzie rośliny, jak i trawnik. Gnijące liście mogą przyczyniać się do chorowania murawy i jej zanikania. Jedną z chorób, którą mogą wywoływać, jest pleść śniegowa.

Porządkowanie ogrodu to także uprzątnięcie znajdujących się na jego terenie ogrodowych mebli. Jeśli nie zostaną przeniesione na okres jesienno-zimowy w suche i chłodne miejsce lub zabezpieczone w inny sposób, ich żywotność może się znacząco obniżyć. Niestety nie każdy właściciel ogrodu dysponuje odpowiednim do przechowywania mebli pomieszczeniem. Alternatywą może być w takiej sytuacji specjalny pokrowiec dostępny na stronie https://Bazkar.pl. Wykonany z wysokiej jakości polipropylenu chroni meble przed niekorzystnym działaniem wilgoci oraz zabezpiecza przed zabrudzeniem. W podobny sposób należy zabezpieczyć też inne elementy ogrodowej architektury. W tym przypadku można posłużyć się folią, która pozwoli ochronić je przed wilgocią i mrozem.

Przygotowanie ogrodu na zimę to istotny etap prac, jakie należy wykonywać na terenie posesji. Dzięki temu przestrzeń ogrodu pozostanie zadbana i estetyczna i na wiosnę znów będzie cieszyć użytkowników. Rodzaj i zakres prac w każdym przypadku może być trochę inny. Zależy bowiem od powierzchni działki, rodzaju oraz ilości roślinności, a także tego, jaka ogrodowa architektura i meble znajdują się na jej terenie.

Czym jest mata do akupresury?

0
Mata do akupresury

Osoby uprawiające jogę niejednokrotnie lubią również akupresurę oraz pozostałe niekonwencjonalne formy radzenia sobie z napięciem oraz rozmaitymi chorobami. Stałe ćwiczenie jogi przynosi mnóstwo korzyści dla ciała oraz ducha. Pozwoli zachować ładną figurę, lecz również relaks oraz dobre nastawianie. Do praktyki nie trzeba mnóstwo, starczy odpowiednia mata oraz komfortowy strój. W jodze odpowiednio sprawdzają się legginsy oraz dopasowany top i koszulka. Praktyka jogi kończy się wyciszeniem systemu oraz leżeniem w pozycji Savasana, zatem umarlaka. Pozwoli to na pełen odpoczynek oraz relaks

Czym jest akupresura?

Mata do akupresury ma na celu stworzenie małego ucisku na dane partie ciała. Akupresura wywodzi się z Chin, natomiast jej miłośnicy twierdzą, iż poprzez system płynie żywotna siła, jaka jeżeli zostanie gdzieś zatrzymana, znaczy złe działanie poszczególnego aparatu. Odblokowanie polega na ucisku (czy nakłuwaniu jak w wypadku akupunktury) określonych miejsc tzw. meridianów.

Jak funkcjonuje mata do akupresury?

Akumata jest dla każdego, natomiast sposób jej zastosowania jest niezwykle prosty. Do kuracji z zastosowaniem maty akupresurowej nie jest niezbędna instrukcja obsługi. Użytkowanie jest intuicyjne. Starczy położyć się na macie oraz czerpać korzyści z masażu. Jest natomiast parę zasad, jakie pomogą podnieść efektywność sesji akupresurowej. Przyjmuje się, iż sesja terapeutyczna winna trwać ponad 20 minut. To po takim okresie, odczuwamy pełnię zalet, wynikającą z działania kolców na nasz organizm.

Przy regularnym używaniu maty można pozbyć się wielu chorób bólowych, maty zwłaszcza przydatne są na bolesność kręgosłupa, głowy, szyi czy różnych partii ciała na jakie wykorzystamy matę. Co ważne to wypustki funkcjonujące na własne ciało pozwolą wesprzeć krążenie krwi, więc wykorzystanie maty będzie doskonałe dla osób, jakie mają słabe krążenie. W wielu wypadkach zastosowanie maty zapewnia dobre rezultaty na skórę w formie ujędrnienia oraz uelastycznieni jej. Mnóstwo osób uważa, iż odkąd stosują maty ich wytrzymałość wzrosła oraz są mniej wrażliwi na dolegliwości.

Mata do akupresury – zalety

Mata jest polecana przy takich chorobach jak bóle kręgosłupa, rwa kulszowa, bóle szyi, nadciśnienie, artretyzm, lub bezsenność oraz za wolna przemiana materii. Sesje na macie pomagają w odzyskaniu zdrowia oraz poprawie nastawienia. W wypadku łagodzenia bólów kręgosłupa matę umieszczamy blisko kręgosłupa, takie samo ułożenie w wypadku leczenia schorzeń, rwy kulszowej. Do akupresury głowy matę czy poduszkę stawiamy pod karkiem, wówczas objawia funkcjonowanie znieczulające.

Olejki CBD – medyczna marihuana. Czy warto?

0
Olejki CBD

Olejki CBD zyskują na popularności. Jeszcze przed paroma laty stanowiły nowość na polskim rynku produktów zielarskich i prozdrowotnych. Obecnie natomiast korzysta z nich wielu odbiorców, niezależnie od wieku i przyczyny stosowania. Wybierając olejki CBD warto dołożyć starań i zwrócić uwagę na poszczególne parametry dostępnych produktów. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że wybieramy produkt najwyższej klasy, dopasowany do naszych oczekiwań. Zapraszamy do krótkiej lektury, w trakcie której podpowiemy – na jakie cechy olejków CBD zwrócić uwagę oraz czym różnią się dostępne produkty.

Olejek „olejkowi” nierówny – najważniejsze parametry olejków CBD

Każdy olejek CBD uzyskiwany jest w procesie dość skomplikowanej ekstrakcji. W dużym skrócie – w procesie tym wykorzystuje się albo dwutlenek węgla, albo alkohol. W zależności od sposobu przeprowadzonej ekstrakcji, olejek będzie miał nieco inny skład oraz parametry fizyczne. W przypadku olejków ekstrahowanych za pomocą alkoholu – posiadają nieco mniej intensywny zapach i smak, co znacząco ułatwia ich spożycie. Ekstrakcja za pomocą dwutlenku węgla pozwala natomiast zachować więcej substancji dodatkowych, obecnych w składzie olejków CBD.

Stężenie CBD to kolejna ważna sprawa w czasie wybierania olejków. Znajdziemy przede wszystkim produkty o stężeniu w granicach od 5 do nawet 30 procent. Produkty o wyższym stężeniu CBD to tak zwane pasty konopne, różniące się od olejków konsystencją. Ponadto, poszczególne dostępne olejki mogą też zawierać inne substancje o określonym stężeniu. Wśród nich – CBC, CBG, THC, terpeny oraz flawonoidy.

Obecność i poziom stężenia powyższych powinien być podany przez producenta – na opakowaniu lub w ulotce dołączanej do opakowania. Warto o tym pamiętać, gdyż nie tylko CBD wykazuje prozdrowotne właściwości.

Pozostałe istotne cechy olejków CBD

Oprócz powyższych, olejki CBD mogą też różnić się innymi cechami. W czasie zakupu warto zwrócić uwagę, z jakiej odmiany konopi został wyprodukowany dany olejek. Poszczególne odmiany mogą różnić się stężeniem wybranych składników, a także innymi walorami – na przykład smakowymi lub zapachowymi.

Szczególnie warte polecenia są odmiany konopi hodowane na farmach ekologicznych. W czasie ich wzrostu nie stosuje się żadnych dodatków chemicznych – takich jak niebezpieczne dla zdrowia pestycydy – co może pozytywnie wpłynąć na działanie danego olejku.

Przeglądając dostępne produkty, warto też zwrócić uwagę, czy producenci dysponują atestami lub badaniami potwierdzającymi jakość olejków. Najczęściej, są to atesty wskazujące na odporność na pleśń oraz brak obecności zanieczyszczeń w składzie.

Gdzie kupować olejki CBD?

Olejki CBD możesz kupić zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i w internecie. Wśród dostawców działających w sieci, pragniemy polecić ofertę Liquider Store, w której znajdują się olejki CBD różnych rodzajów. Zaletą kupowania olejków CBD przez internet jest łatwy dostęp do informacji – przeglądając konkretne produkty, możemy swobodnie porównywać ich skład oraz inne szczegółowe dane. Dzięki temu, mamy możliwość samodzielnego i łatwego odnalezienia takiego olejku, który będzie spełniał nasze nawet najbardziej wyśrubowane oczekiwania.

Artykuł powstał przy współpracy z Liquider Store – sklepem internetowym i siecią sklepów stacjonanych z asortymentem dla e-palaczy.

Wyprawka dla noworodka

0
Wyprawka dla noworodka

Wyprawka dla niemowlaka stanowi niemałe wyzwanie, zwłaszcza w przypadku rodziców, którzy spodziewają się swojego pierwszego dziecka. Przeglądając asortyment sklepów z ubrankami i akcesoriami niemowlęcymi większość osób czuje się zagubiona. Sklepy dysponują szeroką ofertą, by móc spełnić potrzeby i oczekiwania wszystkich zainteresowanych osób. W końcu tak samo jak w innych branżach każdy klient ma indywidualne upodobania.

Jak tanio kupić bilety lotnicze?

0
bilety lotnicze

Bilety lotnicze, obok kosztów rezerwacji pokoju w hotelu, są często największym kosztem związanym z podróżowaniem, zwłaszcza, jeśli wybieramy się przykładowo nie do państwa europejskiego, a do Azji, Australii czy Ameryki Północnej. Oszczędzanie na biletach jest w związku z tym wskazane. Nie jest to jednak łatwe, biorąc pod uwagę, że ceny zmieniają się jak w kalejdoskopie. W takim razie jak tanio kupić bilety lotnicze?

Ustaw sobie alerty

Mało kto ma czas i chęci, aby całymi dniami odświeżać co kilka minut stronę internetową przewoźnika i sprawdzać, czy cena przypadkiem nie spadła. Dlatego też znacznie lepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z jednej z wielu dostępnych porównywarek cen biletów, wprowadzenie parametrów swojej podróży (miejsca wylotu i przylotu, ilości i wieku osób podróżujących, dat), a następnie ustawienie alertu w przeglądarce lub e-mailowego.

Dzięki temu, kiedy tylko ceny spadną, błyskawicznie otrzymamy o tym informację i będziemy w stanie od razu zareagować i zarezerwować bilet po korzystnej cenie. Musimy jednak pamiętać, że niekiedy cena wyświetlana w takiej porównywarce będzie nieco większa niż cena bezpośrednio u przewoźnika, dlatego po otrzymaniu alertu warto sprawdzić, czy taka różnica nie wystąpiła i czy bezpośrednio u przewoźnika nie zakupimy biletu jeszcze taniej.

Więcej tego typu pożytecznych informacji na tematy związane z podróżowaniem i turystyką znajdziesz na blogu http://www.pensjonat-jawor.pl/.

Korzystaj z trybu incognito

Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że witryny przewoźników zapisują informacje dotyczące tego, jak często je odwiedzamy, biorą też pod uwagę m.in. naszą lokalizację. Jeśli często sprawdzamy ceny biletów na konkretny lot, może się okazać, że dla nas będą się wyświetlać inne (z reguły wyższe) ceny niż dla kogoś, kto sprawdzi je po raz pierwszy.

Dlatego też do sprawdzania cen biletów i ich rezerwacji warto korzystać z trybów incognito/trybów prywatnych w przeglądarce. Dzięki temu będziemy traktowani tak, jak klient, który przegląda ofertę po raz pierwszy, a nie ktoś, komu bardzo zależy na danym locie.

Artykuł powstał we współpracy z portalem http://www.pensjonat-jawor.pl/.

Gdzie kupić stylowe nakrycia głowy? Sprawdź kilka prostych wskazówek!

0
stylowe nakrycia głowy

Atrakcyjny kapelusz czy stylowa czapka to ważny element garderoby, bez którego wielu z nas nie rusza się z domu. W niniejszym poradniku znajdziesz kilka cennych porad, dzięki którym wybierzesz rozwiązania idealnie dostosowane do osobistych potrzeb. Poznaj szczegółowe informacje.

Postaw na sprawdzony sklep

Dziś coraz więcej osób kupuje nakrycia głowy przez internet. To bez wątpienia niezwykle wygodna metoda. Zanim jednak wybierzemy sklep w sieci, warto zwrócić uwagę na kilka bardzo istotnych elementów, które w jednoznaczny sposób określają jego renomę. Kluczowym aspektem będą opinie klientów. Jeżeli są pozytywne, możemy spodziewać się, że zamówione czapki czy kapelusze szybko dotrą w nasze ręce. Kolejny ważny czynnik to możliwość kontaktu z profesjonalnym zespołem. W ten sposób uzyskamy wiele porad na temat dostępności poszczególnych produktów. Istotnym kryterium będzie również ich bogaty asortyment. Dzięki temu z łatwością wybierzemy nakrycie głowy, które doskonale podkreśli styl i szyk. Wszystkie powyższe atuty odkryją klienci sklepu internetowego Sterkowski. To doskonała propozycja dla wymagających, którzy zawsze stawiają na sprawdzone i polecane rozwiązania.

Szeroka oferta

Sklep internetowy Sterkowski wyróżnia się bardzo szerokim i zróżnicowanym asortymentem czapek oraz kapeluszy. Klienci mogą wybierać spośród damskich oraz męskich nakryć głowy, a każde z nich wyróżnia się unikalnym designem. Oryginalnym dodatkiem do ubioru mogą być czapki kolarki czy też maciejówki. Natomiast tradycjonaliści z pewnością zainteresują się bejsbolówkami czy kaszkietami. Nie zabraknie również dokerek, czapek typu Beanie, pilotek, czy też czapek motocyklowych. Oferta jest na tyle szeroka, że każdy znajdzie coś dla siebie. Każdy z produktów wyróżnia się ponadprzeciętną jakością wykonania i zapewni nam komfort noszenia na najwyższym poziomie. Warto dodać, że klienci mogą liczyć na stały dostęp do nowości, a także możliwość skorzystania z wielu interesujących promocji. Zapoznaj się z pełnym asortymentem!

Zawsze udane zakupy

Sklep Sterkowski to miejsce pracy prawdziwych profesjonalistów, którzy o modzie wiedzą wszystko. Ich wieloletnie doświadczenie stanowi gwarancję najwyższych standardów. Kupujący doceniają indywidualne podejście oraz możliwość uzyskania fachowego doradztwa na każdym etapie zakupów. Nie ulega wątpliwości, że decydując się na eleganckie nakrycie głowy, zdecydowanie warto stawiać na wsparcie prawdziwych ekspertów. Wybierz wymarzoną czapkę lub stylowy kapelusz i ciesz się atrakcyjnym wyglądem każdego dnia.

Ciepła i modna czapka zimowa

0
czapka zimowa

W ostatnich sezonach zimowych niezmiennie w kategorii czapka zimowa królują czapki z pomponami. Okazały się one prawdziwym hitem sprzedażowym. Są  bardzo uniwersalne, gdyż mogą je nosić dzieci, a nawet dorośli i osoby starsze. Czapki z pomponem najlepiej sprawdzą się w nieoficjalnych stylizacjach. Ponadto sprawiają, że wygląda się w nich znacznie młodziej. Charakterystyczne pompony są nieco nonszalanckie, przez co przełamują oficjalny charakter. Mimo tego zestawione z eleganckim płaszczem wyglądają doskonale. Bardziej klasyczną wersją czapki z popmponem są czapki, które mają stonowane kolory. W tym sezonie bardzo modne są nude, ale także fuksja. Potwierdza to już dostępna na stronach typu https://www.kochamczapki.pl/ oferta.

Ciepło i wygoda

Podczas wyboru czapki bezwzględnie należy zwrócić uwagę na materiał, z jakeigo została ona wykonana. Najlepiej, kiedy zimowe czapki wynonane są z wełny. Najczęściej są one droższe, jednak ich jakość sprawia, że mogą one służyć nawet przez kilka sezonów. Często można także spotkać wełniane czapki wzmocnione poliestrem. To również dobry wybór. Unikać należy jednak czapek wykonanych z materiałów sztucznych i syntetycznych, takich jak elastan, poliester, poliamid, akryl. Materiały syntetyczne nie przepuszczają powietrza, a jednocześnie nie stanowią bariery termicznej, przez co nie chronią wystarczająco przed chłodem. Ponadto materiały syntetyczne mogą powodować reakcje alergiczne. Mają także niekorzystny wpływ na stan naszej skóry głowy oraz włosów. Mogą przyczyniać się między innymi do powstawania łupieżu.

Czapki dla eleganckich kobiet

Czapki pasujące do eleganckich stylizacji poiwnny przede wszystkim posiadać neutralne kolory. Najczęściej jest to czerń  biel, szarości. Ponadto eleganckie czpaki nie powinny posiadać ekstrawaganckich splotów, nadmiernych elementów dekoracyjnych, pomponów. Najlepiej, kiedy są one proste, nie za duże i przylegające do głowy. Alternatywą mogą być berety, które wyglądają obłędnie w połączeniu z długimi płaszczami. To klasyka, która powoli powraca do łask, co widać między innymi w stylizacjach  najlepiej  ubranych gwiazd.

ZOBACZ TEŻ