Spedytor międzynarodowy – zarobki, zadania, kwalifikacje

Spedytor międzynarodowy to osoba, której najważniejszym zadaniem w pracy zawodowej jest organizowanie transportu pomiędzy różnymi krajami. W grę wchodzi tu opcja samochodowa, kolejowa, lotnicza, morska, a ponadto wyróżnić można również spedytorów wysyłkowych, rzecznych, celnych czy przeładunkowych. Człowiek taki odpowiedzialny jest więc w praktyce za to, by towary (lub usługi) sprawnie, szybko i bezproblemowo transportowane były z jednego miejsca w inne. Ważne również, aby cały proces przeprowadzony był też bez konieczności ponoszenia olbrzymich kosztów finansowych. W przypadku zawodów takich, jak właśnie spedytor międzynarodowy zarobki i kwalifikacje oraz zakres obowiązków to bez wątpienia te z zagadnień, które wywołują największe zainteresowanie.

Zacznijmy od tego, czym w praktyce zajmuje się spedytor międzynarodowy. Pracownik na tym stanowisku musi przejąć na siebie takie obowiązki związane z przewozem, przeładunkiem, pakowaniem, składowaniem, jak również ubezpieczeniem towarów i ich dystrybucją. Krótko mówiąc człowiek, który wykonuje tego typu pracę powinien optymalizować cały proces transportowy, będąc jednocześnie swego rodzaju pośrednikiem między osobą przewożącą a klientem. Bardzo ważną informacją jest również to, że spedytor często – na pisemne polecenie swojego zleceniodawcy – odpowiada również za kwestie związane z bezpieczeństwem transportowanych towarów przed wszelkimi uszkodzeniami lub kradzieżą. Musi zatem wtedy zadbać o odpowiednie ich ubezpieczenie.

U kandydatów, którzy chcą pracować na stanowisku spedytor międzynarodowy zarobki to bez wątpienia sprawa, która wywołuje spore poruszenie i ciekawość. Nie ma w tym oczywiście niczego dziwnego, ale trzeba zaznaczyć, że krąży na ten temat nieprawdziwych lub rozbieżnych informacji. Spedytor międzynarodowy zarobki – to częsty temat na wielu forach internetowych. Jak pokazują badania, przeprowadzane przez odpowiednie firmy i instytucje, średnia pensja takiej osoby to 6000 złotych brutto, co równoznaczne jest z około 4200 zł (w przypadku umowy o pracę). Około 25% wykonujących ten zawód zarabia jednak nieco więcej – wpływa na to choćby staż i doświadczenie. Liczyć można także na służbowy sprzęt elektroniczny (telefon, tablet, laptop), prywatną opiekę medyczną, ubezpieczenie, dofinansowanie do wielu zajęć (głównie związanych ze sportem, czyli np. basen, siłownia, tenis), a także na rozmaite prowizje czy premie.

Jak widać, w przypadku zawodu spedytor międzynarodowy zarobki utrzymują się na poziomie średniej krajowej. Skoro kwestia ta została już wyjaśniona, warto wspomnieć o kwalifikacjach. Trzeba pamiętać, że praca na tym stanowisku wymaga wykształcenia wyższego. Chodzi tu o ukończenie studiów z zakresu np. logistyki, transportu czy towaroznawstwa. Spedytor międzynarodowy musi ponadto posiadać kilka różnych cech, by dobrze sprawdzać się na swoim stanowisku. Przy tego typu czynnościach konieczna jest komunikatywność, szybkość działania, pewność siebie, otwartość, zdolność przewidywania i myślenia logiczno-strategicznego.

http://www.blogfinance24.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here