Jak stworzyć i zorganizować webinar?

0
Jak stworzyć i zorganizować webinar

Organizacja webinaru wymaga zastosowania specjalnych narzędzi. Jednym z nich jest aplikacja Freshmail, dzięki której można to zrobić w prosty, wręcz domyślny sposób. W aplikacji istnieje podział na trzy główne osoby. Pierwszą z nich jest prowadzący webinar prezenter, drugą jest wspierający go moderator, a trzecią uczestnik, który może np. komentować, pobierać pliki itd. Każda z tych osób ma przypisany zupełnie inny poziom uprawnień.

Jak zarządzać wydarzeniem?

Chcąc rozpocząć konkretne wydarzenie, prezenter musi przejść do zaplanowanych spotkań poprzez zakładkę „Webinary”, a następnie opcję „Pokoje/Wydarzenia”. Następnym krokiem jest wybór właściwego webinaru i wybranie znajdującego się obok niego przycisku „Rozpocznij”. Następnie aplikacja przekieruje użytkownika do interfejsu pokoju, po czym klika on w przycisk „Start”, który umieszczony jest w prawym, górnym rogu interfejsu. Opcjonalnie istnieje możliwość nagrania całego webinaru, do czego zresztą służy odrębny przycisk.

Menu użytkownika

Najważniejszą zaletą aplikacji Freshmail jest jej przejrzysty i czytelny układ. Interfejs narzędzia składa się z kilku okien, z których największe (i najważniejsze) przedstawia aktualny obraz widziany przez słuchaczy. W interfejsie wyświetlane są również informacje dotyczące liczby połączonych użytkowników, ustawień audio i wideo, a także zaproszonych użytkowników i siły sygnału. Użytkownik ma również możliwość wyboru spośród kilku różnych układów pokoju. Oprócz „Dyskusji”można wybrać „Prezentację”, „Pytania i Odpowiedzi”, a także tzw. „Zaklucz”, w ramach którego pokój jest zamykany na tytułowy „klucz”. Oznacza to, że inni słuchacze są przekierowywani do poczekalni, z której mogą oni wysłać prośbę o przeniesienie do pokoju.

Zarządzanie obrazem i dźwiękiem

Użytkownik narzędzia może zarządzać nie tylko układem lub listą uczestników w pokoju, ale również ustawieniami audio i wideo. Istnieje np. możliwość wyłączenia mikrofonu lub też zastąpienia obrazu „na żywo”pojedynczym zdjęciem profilowym. Istnieje również możliwość udostępniania na bieżąco plików, w tym treści naukowych, szkoleniowych, informacyjnych itd. Za pomocą narzędzia można też udostępniać ankiety, w ramach których można skontrolować opinie uczestników na temat danego webinaru. Co ważne, za pomocą aplikacji użytkownik może w czasie rzeczywistym podglądać wszystkie zmiany dotyczące wybranego webinaru.

Mówiąc wprost, dzięki aplikacji Freshmail prowadzący prezentację ma wzgląd we wszystkie najważniejsze narzędzia, za pomocą których może on zarządzać wirtualnym spotkaniem.

Pomysły na prezent na komunię dla dziewczynki

0
Pomysły na prezent na komunię dla dziewczynki

Nie masz pomysłu, co kupić na prezent dla dziewczynki z okazji pierwszej komunii? Dobra wiadomość jest taka, że wybór pięknych i ponadczasowych upominków komunijnych dla dziewcząt jest ogromny i łatwo znaleźć coś naprawdę wyjątkowego. Podajemy kilka sprawdzonych pomysłów na prezent na komunię dla dziewczynki, które staną się pamiątką tego wydarzenia na długie lata.

Czy zegarek do nurkowania jest potrzebny?

0
Czy zegarek do nurkowania jest potrzebny

Nurkowanie jest bardzo pasjonującym hobby. Ta forma eksploracji świata staje się coraz popularniejsza ze względu na większą dostępność sprzętu. Chcąc rozpocząć swoją przygodę można zacząć od płytki zbiorników wodnych, a wraz z doświadczeniem przenieść się na głębsze wody. Tym samym, konieczny stanie się odpowiedni sprzęt. Co trzeba mieć?

Wygodne podróżowanie autobusem pks w Pile

0
Wygodne podróżowanie autobusem pks w Pile

Autobus jest nadal jednym z najchętniej wybieranych środków transportu. Przewoźnik PKS Piła proponuje bezpieczne i szybkie połączenia do wielu dużych i małych miejscowości. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom ułatwiającym zakup biletu podróż można zaplanować na krótko przed wyjazdem.

Nietypowe metody ostrzenia noży

0
Nietypowe metody ostrzenia noży

Jakość każdego sprzętu z czasem ulega obniżeniu, a zatem i ostrość noża wraz z jego rosnącym zużyciem będzie coraz bardziej spadać. Jak temu zapobiec? Sprawa jest prosta i dość oczywista. Nóż trzeba naostrzyć, sięgając po profesjonalną ostrzałkę do noży albo… posługując się jedną z poniższych metod – niektóre z nich są naprawdę niekonwencjonalne.

Mezoterapia igłowa

0
Mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa to zabieg medycyny estetycznej wykonywany w większości profesjonalnych gabinetów kosmetycznych. Warto zaznaczyć, że jest bardzo popularny i zaliczany do dziesiątki najczęściej wybieranych zabiegów z szerokiego spectrum zabiegów medycyny estetycznej.

Zalety użycia systemów ERP

0
Zalety użycia systemów ERP

Rozwój technologiczny sprawił, że obecnie możemy korzystać z rozwiązań, o których dawniej byśmy nawet nie pomyśleli. Trzeba pamiętać, że zarządzanie przedsiębiorstwem nie jest łatwym zadaniem i tylko najbardziej doświadczone osoby mogą sobie z tym poradzić.

Zapalniczka z grawerem – jaką kupić?

0
Zapalniczka z grawerem

Każda osoba, która lubi małe, ale praktyczne przedmioty codziennego użytku, z pewnością ucieszy się z personalizowanej zapalniczki z grawerem. Jest to podarunek, który na pewno spodoba się palaczom papierosów, a także osobom, które chcą być przygotowane na wszystko. Z pewnością warto wiedzieć, na jakie zapalniczki zwrócić uwagę przy poszukiwaniu prezentu.

Skuteczna obróbka elementów metalowych

0
Skuteczna obróbka elementów metalowych

Profesjonalne obrabianie metalu stało się wręcz niezbędne. Coraz więcej gałęzi przemysłu wykorzystuje materiał, jakim jest metal nie tylko do budowy hal czy magazynków, ale i do produkcji podzespołów do parków maszynowych. Nic więc dziwnego, że na rynku znaleźć można coraz bardziej zaawansowane urządzenia do obróbki metalu.

Skrzynki na piwo i inne napoje – wszystko co musisz wiedzieć

0
Skrzynki na piwo i inne napoje

Przez to jak nieekologiczne są plastikowe butelki, coraz częściej widzi się ich szklane odpowiedniki. Wyroby ze szkła mają jednak to do siebie, że bardzo łatwo je stłuc, nawet jeśli są solidnie wykonane. Utrudnia to w znacznym stopniu magazynowanie napojów w butelkach ze szkła, jak i ich transport i inne czynności logistyczne. Na szczęście na rynku znajdują się skrzynki na butelki, które zmniejszają ryzyko stłuczenia szkła do minimum.

ZOBACZ TEŻ