Audi RS3 spalanie

Audi RS3 to kompaktowy sportowy samochód osobowy produkowany przez koncern Audi AG. Jest to usportowiona wersja modelu A3. Audi RS3 to innowacyjność powstała w wyniku połączenia osiągów rodem z torów wyścigów samochodowych z ekskluzywną elegancją limuzyny.
Rozwinięcie skrótu RS to Renn-Sport i oznacza wyścigi sportowe, co podkreśla charakter tego modelu. Po raz pierwszy skrót ten został nadany temu niewielkiemu Hatchbackowi w drugiej generacji Audi A3 i nastąpiło to w 2011 roku.
Audi RS3 występowało jedynie w pięciodrzwiowej wersji Sportback i od modelu Audi A3 odróżniały go zmodyfikowane przednie i tyle zderzaki, szersze nadkola, dokładki progowe oraz fakt, że zawieszenie zostało obniżone o 2 centymetry.
Rzędowy, pięciocylindrowy, wspomagany turbodoładowaniem silnik o mocy 340 koni mechanicznych w duecie z siedmio-biegową skrzynią S-Tronic od zera do stu kilometrów na godzinę rozpędzał się w zawrotne 4, 6 sekundy.
Pod koniec roku 2014 zaprezentowano drugą generacje modelu RS3 opartą na modelu Audi A3 8V. Auto występowało jedynie w pięciodrzwiowej wersji. Model jest dłuższy o trzynaście centymetrów od swojego poprzednika z pierwszej generacji, jednak nadal jest to samochód o niewielkich rozmiarach.
Oparty na Audi A3 model AUDI A3 8V RS 3 SPORTBACK, którego sercem jest silnik 2, 5 TFSI 367 koni mechanicznych 270kW generuje średnie zużycie paliwa oscylujące wokół wartości 14, 1l/100km, przy czym warto pamiętać, że wartości te różnią się z zależności od cyklu jazdy. Minimalne średnie zużycie paliwa przy naprawdę oszczędnej jeździe to około 7, 8l/100km, jednak jest to najmniejsze zużycie odnotowane w raportach spalania i jest ono niższe niż deklaracja producenta, zaś natomiast maksymalne średnie zużycie paliwa, o które nietrudno na przykład w przypadku jazdy cyklu miejskim może osiągać nawet i niebagatelne 22, 0l/100km. Wszystko zależne jest od stylu jazdy kierowcy i terenu, po którym się on porusza. Według deklaracji producenta w Audi RS3 spalanie wynosi średnio 8, 3l/100km.

http://www.getmoto.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here