ucisk wątroby

Ucisk wątroby jest definiowany jako ucisk z dobrej strony pod żebrami. Ucisk wątroby może pojawić się po alkoholu, zjedzeniu obfitego, tłustego posiłku. Ucisk wątroby może liczyć te różne etiologie oraz znaczyć ogromne dolegliwości. Wątroba to niezwykle istotny oraz niezwykle pracowity organ. Produkuje żółć niezbędną w ciągu trawienia, heparynę regulującą krzepliwość krwi i białka odpornościowe. Jest olbrzymim magazynem: gromadzi m.in. glikogen, jaki jest „paliwem zapasowym”, przechowuje witaminy A, D, B12 i wysokie liczby żelaza. Wątroba przetwarza tłuszcze, białka, węglowodany, elementy mineralne oraz witaminy. Tu odbywa się także odtruwanie, czyli neutralizacja szkodliwych artykułów, które dochodzą do organizmu np. z pożywieniem czy środkami czy są odpadami przemiany materii. Nie można jej zatem bezkarnie narażać na coraz większy trening. Sprawdź, na czym polega leczenie ucisku wątroby oraz które są domowe sposoby na ucisk wątroby.

Chora wątroba, które są jej sygnały?

Ważną informacją dla specjalisty jest zależność powstawania bólu od spożywania posiłku. Np. jeśli ucisk pojawia się przy jedzeniu – że toż informować o dolegliwościach przełyku; po blisko dwóch godzinach po spożyciu posiłku – o wrzodach dwunastnicy. Kolka wątrobowa ściśle połączona jest z typem potrawy – tłusty posiłek powoduje duże obkurczanie dróg żółciowych. Do tego stanu dochodzi również po zjedzeniu czekolady lub żółtka jaja. Elementem, na który cierpiący winni częściej zwracać uwagę jest zmiana dobowego rytmu oddawania stolca. Zmianę tego rytmu chorzy winni zgłaszać lekarzowi, jaki może zrobić analizowania w celu chorób wątroby, trzustki, jelita grubego. Do symptomów świadczących o dolegliwościach wątroby należą również zaburzenie świadomości i świąd skóry. Chyba niewiele osób zdaje sobie z tego sprawę? Schorzenia świadomości wynikają z tego, że wątroba jest jednym wielkim filtrem oczyszczającym organizm z przeróżnego typu toksyn. Dochodzi do nich, jeśli wątroba zaprzestaje pełnić tę rolę. Schorzenia świadomości pojawiają się, jeśli na chorą wątrobę składa się drugi element, np. choroba w przewodzie pokarmowym.

co w przypadku bólu wątroby

Ucisk wątroby – domowy sposób na jego uśmierzenie

Pozwól wątrobie odpocząć: odejdź od stołu, usiądź wygodnie na kanapie, rozluźnij uciskające w stanie ubranie (zdecydowanie rozepnij pasek). Na bolesne miejsce przyłóż ciepły termofor. Pod wpływem temperatury rozszerzają się drogi żółciowe, a to ułatwi trawienie, złagodzi ucisk. Zaparz zioła, w pewnych wypadkach spróbuj masażu. Jak te sposoby nie przyniosą ulgi, sięgnij po proste środki. Sięgnij po ziołowe przyprawy – dzięki nim twoja kuchnia zyska na smaku oraz aromacie, będzie także lżej strawna. Wątrobie bardzo przysłużą się zioła oraz przyprawy, które oddziałują rozkurczowo na przewody żółciowe, regulując dopływ żółci do dwunastnicy, wzmagają wydzielanie soku żołądkowego, przyśpieszają trawienie: tymianek, majeranek, kminek, mięta, oregano, jałowiec. Unikaj pieprzu, curry, cząbru, ostrej papryki, octu oraz musztardy, które podrażniają przewód pokarmowy. Ogranicz tłuszcze zwierzęce – są możne w cholesterol, którego nadmiar zaburza pracę wątroby oraz tworzenie żółci. Zastąp je tłuszczami roślinnymi. Wprowadź do jadłospisu więcej warzyw oraz owoców – postępuj natomiast stopniowo: nim wątroba się uspokoi, jadaj je w formie gotowanej. Unikaj artykułów, które służą wzdęciom (m.in. kapusty, fasoli). Miej na czosnek, ponieważ może on podrażniać wątrobę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here