Czyścimy przypalony garnek.

Kiedy kucharzymy w kuchni pewnie przynajmniej raz w życiu nam się zdarzyło, że przypalił nam się garnek. Na szczęście są dziś sposoby na to, żeby ładnie wyczyścić to, co się przypaliło.

Jak wyczyścić przypalony garnek nie wszyscy jednak wiedzą, tak więc mała lekcja z pewnością się przyda i kiedy zdarzy się nam taka sytuacja, będziemy już wiedzieć, co zrobić, żeby nie męczyć się zbyt długo z czyszczeniem i oczywiście żeby garnek nie był do wyrzucenia, bo te jak wiadomo, tanie nie są. Chyba najbardziej znanym sposobem jest wyczyszczenie garnka za pomocą octu. Przy okazji nie wydamy pieniędzy na jakiś niepotrzebny środek, za który zapłacimy nawet ponad dziesięć złotych. A jak wyczyścić garnek octem? Bardzo prosto. Do garnka na dno wlewamy wodę z octem, zagotowujemy i odstawiamy na całą noc. Rano bez problemu wyczyścimy to, co zostało. Nie wszystkim taki sposób odpowiada, bo nie każdy lubi zapach octu, ale na szczęście są jeszcze inne możliwości. chociaż ocet można zastąpić sokiem z cytryny, musimy go wlać jednak dość sporo. Do następnego z nich potrzebna nam będzie odrobina płynu do mycia naczyń, oraz większy kawałek folii aluminiowej. Folię należy mocno zgnieść, na nią nanieść płyn i wyczyścić dno przypalonego garnka. można wlać odrobinę gorącej wody, chwilę odczekać i wtedy zacząć myć. Świetnie się nada również sól. Należy ją wsypać na samo dno i zostawić najlepiej na całą noc. Rano wlać dużą ilość wody, chwilę odczekać i wylać. Jeżeli widzimy, że zostało jeszcze trochę czarnej sadzy, to doczyśćmy to szorstką gąbką. No i chyba najbardziej zaskakująca metoda wyczyszczenia garnka – cola. Trzeba po prostu jej trochę wlać i pogotować przez moment. Zabrudzenia znikną, nim się obejrzymy. Jednak zrezygnujemy z tej metody, kiedy nasze garnki są emaliowane.

Jak więc widzimy, mamy spore pole do popisu, jeśli chodzi o wyczyszczenie garnka, który nieszczęśliwie się nam przypalił. Jest wiele domowych i sprawdzonych sposobów bez konieczności wydawania pieniędzy, tak więc na pewno każdy znajdzie dla siebie odpowiedni.

http://www.prezentbox.pl/

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułProcenty
Następny artykułSposoby na prześladowców

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here