Depresja - choroba, która odbiera radość życia

Społeczeństwo codziennie zmaga się z licznymi problemami, które skutecznie odbierają radość życia. Złe samopoczucie, smutek, przygnębienie zazwyczaj sygnalizują o depresji.
Wiele ludzi jednak zadaje pytanie co to depresja? Wbrew pozorom to nie tylko przygnębienie i złe samopoczucie, ale również utrata radości życia, zwolnione funkcjonowanie i obniżona samoocena. Często występują kłopoty z codziennymi czynnościami, emocjami oraz myśleniem, a dotychczasowe ambicje życiowe przestają mieć znaczenie. Nierzadko także wiąże się to z pesymistycznym poglądem na świat i widzeniem przyszłości tylko w czarnych barwach. Często depresji towarzyszą zaburzenia snu oraz obniżenie koncentracji. To zaburzenie psychiczne wymaga specjalistycznego leczenia. Depresja bowiem może być uwarunkowana psychologicznie lub biologicznie wynikając z różnych zaburzeń, na przykład w produkcji serotoniny czy noradrenaliny. Ogromne znaczenie w depresji mają czynniki genetyczne. Pomimo, że nie ponoszą odpowiedzialności za jej postęp to predysponują do popadania w nią.
Jak sobie radzić z depresją? W niektórych przypadkach wymagane jest leczenie farmakologiczne. Psychiatra decyduje o wyborze leczenia, sprawdza czy potrzebna jest hospitalizacja oraz czy konieczne będą leki antydepresyjne. Niestety środki te wymagają długotrwałego zażywania w celu przyniesienia poprawy. W depresji wynikającej z trudnych wydarzeń w życiu podstawową metodą leczenia jest psychoterapia. Znacznie łatwiej bowiem jest przejść przez trudne chwile w życiu przy wsparciu psychologa oraz bliskich.

Należy pamiętać, że depresja to choroba, która ma bardzo wiele postaci. Z tego względu leczenie jej jest różnorodne. Niestety depresja często nawraca. Należy wziąć pod uwagę również fakt, że depresja może dotknąć każdego.

http://www.nagrodobiorcy.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here