DIY – do czego wykorzystać kule styropianowe?

0
1380

Kule ze styropianu to pole do kreatywnych popisów. Łatwo dostępne i stosunkowo tanie – można je malowniczo wykorzystać.

Rodzaje kul styropianowych

Przede wszystkim warto wiedzieć, że kule dostępne na rynku występują w różnych rozmiarach, a nawet i wzorach. Umożliwia to znalezienie produktu według własnych preferencji. Można kupić nie tylko produkty o różnych średnicach, ale również kule styropianowe żłobione w paski, jak i – oczywiście – wiele innych kształtów, takich jak np. https://kucmar.pl/pol_m_DIY_Artykuly-styropianowe_Kule-styropianowe-181.html. Tak duży wybór może ułatwić i uatrakcyjnić samodzielne wykonywanie dekoracji. Są to np. serca, stożki, jajka, gwiazdki, aniołki i podobizny różnych zwierzątek.

Czym ozdobić kulę ze styropianu?

Najwięcej dekoracji można w ten sposób przygotować na święta Bożego Narodzenia. Okrągły kształt przywołuje na myśl bombki – i słusznie. Bardzo często wykorzystuje się kule styropianowe do wytwarzania lekkich, nietłukących się bombek w wyjątkowym stylu. Można je przygotować w najróżniejszy sposób. Będą zdobić choinkę lub stroik na stole.

Materiał

Paski materiału można przypinać, owijając całą kulę do uzyskania odpowiedniego efektu. Można też w tym celu wykorzystać koronkę – ze starej firanki lub nieużywanego ubrania. Pomocne mogą okazać się satynowe wstążeczki i inne pasmanteryjne dodatki.

Cekiny

Bardzo efektowne bombki uzyskuje się dzięki przypięciu do kul styropianowych cekinowych ozdóbek. Odbijanie światła lampek choinkowych i wyjątkowe wykonanie uczyni z białej kulki mini wersję kuli dyskotekowej. Cekiny można przypinać szpilkami lub przyklejać klejem. Można wykorzystywać jeden kolor na całej bombce lub układać wykreowane wzory.

Decoupage

Do zdobienia metodą decoupage potrzebne są specjalne akcesoria, m. in. klej używany do tej techniki. Wzór, który nanosi się na bombkę, pochodzi z dekoracyjnej serwetki papierowej. Zdobycie świątecznej serwetki nie powinno stanowić problemu – w okresie około świątecznym są dostępne w wielu sklepach.

Koraliki, tasiemki i wiele innych

Kule styropianowe są uniwersalną powierzchnią do dekorowania. Domowych twórców ogranicza jedynie wyobraźnia. Można w tym celu używać różnego rodzaju koralików, tasiemek, wstążeczek, a nawet guzików. Mogą się tutaj przydać elementy używane do zdobienia paznokci i drobne elementy plastyczne, które leżakują w domowych pudełkach. Brokat i farba w sprayu będą również świetnym sprzymierzeńcem w kreatywnej zabawie. Niektórzy wybierają nawet ziarenka dostępne w kuchni! Mak, nasiona, ryż, drobny makaron? Wykorzystanie produktów spożywczych znane jest w tradycyjnych metodach zdobienia – stosuje się je czasami w szkołach na zajęciach plastycznych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here