Ogród powinien nie tylko cieszyć oko, ale i skłaniać do odprężającej sjesty pod chmurką. Dlatego warto zainwestować w wygodny zestaw mebli ogrodowych, które przetrwają wiele sezonów, a jednocześnie będą prezentowały się równie ekskluzywnie jak sofy i fotele do salonu. Te wymogi z nawiązką spełniają meble technorattanowe, będące kombinacją walorów praktycznych tworzyw syntetycznych i estetyki naturalnych materiałów. Sprawdź zatem, dlaczego meble z technorattanu sprawdzają się w ogrodzie.

Krótka charakterystyka mebli z syntetycznego rattanu

Tego typu meble są wyplatane ręcznie z długich pasków tworzywa o kolorze i strukturze prawdziwego rattanu (rodzaj palmy), dzięki czemu wyglądają bardzo gustownie. Jednak w odróżnieniu od naturalnego surowca, technorattan nie wyblaknie na słońcu ani nie odkształci się po kilku dniach na deszczu. Meble z technorattanu sprawdzają w ogrodzie, bo nie trzeba chować ich w obawie, że zniszczą się pod wpływem wilgoci czy letniego skwaru. Przetrwają zatem wiele sezonów, bez skomplikowanej konserwacji i pielęgnacji.

Jakie zalety mają meble ogrodowe z technorattanu?

To doskonałe rozwiązanie dla Ciebie, jeśli nie masz czasu dbać o ogrodowe sprzęty, a zarazem chcesz cieszyć się elegancką aranżacją tarasu czy ogrodu. Meble technorattanowe nie bez powodu cieszą się zatem tak dużym zainteresowaniem. A oto krótkie zestawienie ich zalet:

  • są ekologiczne i bezpieczne dla użytkowników,
  • podlegają recyklingowi,
  • wytrzymują duże obciążenia,
  • nie wykręcają się pod wpływem wilgoci,
  • nie płowieją na słońcu,
  • są całkowicie odporne na trudne warunki atmosferyczne, również śnieg,
  • zachowują estetyczny wygląd przez wiele lat,
  • są wysoce odporne na zabrudzenia i uszkodzenia mechaniczne,
  • ich pielęgnacja ogranicza się do przetarcia wilgotną ściereczką,
  • przyjmują różnorodną kolorystykę – od naturalnego brązu, przez elegancką czerń, modne szarości, po wyrafinowaną biel.

Teraz już wiesz, dlaczego meble z technorattanu sprawdzają się w ogrodzie!

Co najczęściej zawiera zestaw mebli z technorattanu?

Nowoczesne meble ogrodowe i tarasowe w zasadzie nie różnią się wiele od mebli przeznaczonych do wnętrz. Producenci zapewniają szeroki wybór kompletów, w skład których wchodzą m.in.: pufy, fotele, krzesła, sofy, stoliki i barki. Mnogość form i kolorów pozwala łatwo dobrać odpowiednie meble technorattanowe do aranżacji ogrodu lub tarasu. Dużą przestrzeń warto zagospodarować za pomocą wieloosobowych sof i leżanek, które znakomicie sprawdzą się podczas ogrodowego party z licznymi gośćmi. Niewielki taras wymaga zgrabnych krzeseł i foteli, które można łatwo przestawiać w zależności od potrzeb. Zestawy takich mebli zawierają także praktyczne ławy i stoliki, często wykończone blatem z hartowanego szkła.

Jak widzisz, meble technorattanowe sprawdzają się w ogrodzie z wielu powodów. Są trwałe, odporne na warunki atmosferyczne i świetnie wyglądają. Niestety, mają jedną poważną wadę – są drogie, dlatego nie każdy może sobie na nie pozwolić. Wysokiej jakości sześcioosobowy komplet wypoczynkowy z technorattanu może kosztować nawet ponad 10.000 zł, dlatego wiele osób wybiera tańszą alternatywę – zestawy mebli ogrodowych z drewna, plastiku lub metalu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here