Elewacja domu – niełatwy wybór

Kiedy nasz dom jest już prawie gotowy, pora na ostatni element – elewację. Okazuje się, że wybór może okazać się dość trudny, a to ze względu na szeroki wachlarz dostępnych elewacji. Którą wybrać? Najlepiej taką według własnych preferencji. Poniżej przedstawiamy poniższe rodzaje.Elewacja docieplająca
Najlepsza dla domów, które szybko tracą ciepło. Izolację można wykonać zarówno z płyt styropianowych, jak i wełny mineralnej. Ten rodzaj elewacji nie nadaje się do domów drewnianych.

Elewacja kamienna
To całkiem nowy rodzaj elewacji. Chętnie wybierany ze względu na wysoką odporność i trwałość. Elewacje kamienne najczęściej wykonuje się z marmuru, granitu, piaskowca i sjenity. Bogactwo kolorów i tekstury kamiennej elewacji przyciąga klientów.

Elewacja drewniana
Ta elewacja pozwala ścianom oddychać, nic więc dziwnego, że stosuje się ją od dawna. Odpowiednio zaimpregnowana jest odporna na grzyby i wilgoć, a także pożary. Drewno wykorzystywane w elewacjach drewnianych: modrzewiowe, dębowe, sosnowe, świerkowe.

Elewacja szklana
To doskonały sposób, aby nadać budynkowi nowoczesny design. Odporna, trwała, o dobrej izolacji akustycznej i termicznej.

Elewacja z betonu
Ten rodzaj pozwala uruchomić wyobraźnię. Elewacja może przybrać dowolny format.

http://www.ttools.pl/

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułTypy farb do wnętrz
Następny artykułRodzaje ogrodzeń

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here