Farba do włosów

Zastanawiasz się jak zmyć farbę do włosów ze skóry? Czasami podczas farbowania włosów nam lub komuś innemu może się zdarzyć, że coś się pobrudzi i zabarwi. Oczywiście najbardziej narażona jest nasza skóra, szczególnie skóra dłoni, ponieważ to właśnie rękoma farbujemy włosy, lub rąk. Ponadto oczywiście brudzi się skóra blisko naszych włosów, czyli skalpu. Podczas farbowania u nas włosów możemy pobrudzić sobie czoło, plecy, czy też twarz. Czasami nawet wtedy, gdy bardzo będziecie starali się nic nie pobrudzić, nałożycie specjalne rękawiczki i ochraniacze to i tak skóra może się pobrudzić. Niestety ciężko temu zapobiec i farbowanie włosów może się z tym wiązać oraz łączyć.
Pomysłów na to, jak zmyć farbę do włosów ze skóry jest kilka i możesz wypróbować je wszystkie lub wybrać swój idealny. Po pierwsze, farbę do włosów ze skóry możesz spróbować zmyć po prostu wodą z mydłem. Wszystko zależy od tego, jaki jest to rodzaj farby i niektóre farby do włosów bardzo łatwo się zmywa i już takie mycie powinno sobie z nią od razu poradzić.
Kolejnym pomysłem na to, jak zmyć farbę do włosów ze skóry jest stosowanie produktów do demakijażu oraz peelingów do ciała i twarzy. Produkt do demakijażu lub oczyszczania skóry możesz spróbować nanieść na wacik do mycia i kilka razy przetrzeć nimi brudne miejsce. Peeling również stosuj miejscowo, mocno złuszcza on naskórek, więc może sobie również bardzo dobrze poradzić z farbą do włosów.
Kolejny sposobem jest stosowanie soku z cytryny! Sok z cytryny mocno oczyszcza i ma działanie wybielające, więc sporo osób stosuje również i jego. Wystarczy, że przemyjesz nim brudne miejsce, albo bezpośrednio, albo za pomocą wacika. Kwasek cytrynowy również może się sprawdzić, musisz jednak uważać, na to, że ten sposób dla osób delikatnych może być bolesny i piec.
Niektórzy do zmycia farby do włosów ze skóry stosują również tłuste kosmetyki i przecierają nimi brudne miejsce. Może to na przykład być wazelina, czy jakiś tłusty krem do ciała. Możesz kosmetyk nanieść na wacik i przetrzeć nim to miejsce lub bezpośrednio je posmarować, przytrzymać chwilę i następnie zmyć.
Jak widzisz pomysłów na to, jak zmyć farbę do włosów ze skóry jest naprawdę sporo i na pewno znajdziesz ten odpowiedni i najlepszy dla siebie. Jeśli jednak nic nie poskutkuje, to przytrzymaj farbę na skórze i po kilku dniach powinna sama zejść bez podrażnienia i brudzenia. Na pewno sobie z tym poradzisz i będziesz mógł cieszyć się z czystej skóry i ładnie pofarbowanych włosów. Powodzenia!

http://www.anianotuje.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here