Hemoroidy zewnętrzne

Hemoroidy to choroba bardzo nieprzyjemna i przede wszystkim wstydliwa, dlatego nie chcemy o niej zbyt dużo rozmawiać. Hemoroidy zewnętrzne – leczenie nazywane są powszechnie hemoroidami wypadającymi. Lekarze często nazywają je żylakami odbytu. Pojawiają się one najczęściej na skutek prowadzenia siedzącego trybu życia. Nieodpowiednia dieta też może się przyczynić do zwiększenia ryzyka ich wystąpienia.
Osoby cierpiące na hemoroidy zewnętrzne uskarżają się na charakterystyczne objawy. Należą do nich bóle odbytu, obrzęk oraz krwawienie w stolcu, ślady krwi znajdziemy też na papierze toaletowym. Hemoroidy widoczne są gołym okiem, ponieważ zauważalne jest zaczerwienione guzki. Guzki te zwiększają swoją objętość proporcjonalnie do rozwoju choroby. Ból również stopniowo się nasila przez co wywołuje rosnący dyskomfort przy siadaniu. To samo mam miejsce, gdy zbytnio obciążamy naszą jamę brzuszną.
Zwiększone ryzyko wystąpienia hemoroidów zewnętrznych towarzyszy tym osobom, które wykazują brak jakiegokolwiek zainteresowania aktywnością fizyczną. Hołdowanie siedzącego trybu życia nie jest najlepszą drogą w tym przypadku. Dieta nie zawierająca produktów bogatoresztkowych też przyczynia się do zwiększonego ryzyka zapadnięcia na tę chorobę. Niestety, niektóre osoby posiadają genetyczne predyspozycje, z czym niestety nie da się nic zrobić. Otyłość jest też zagrożeniem potęgującym ryzyko. Żylaki zewnętrzne mogą być rozpoznane przez lekarza. Konieczne jest jednak zdobycie się na odwagę i udanie się do specjalisty. Niestety, w dalszym ciągu wiele chorych ma wielkie obawy przed wizytą i podzielenie się takim problemem, który jest dla nich wstydliwy. Taka postawa jest jednak pod każdym względem nieprawidłowa. Pozwala to na dalszy rozwój choroby. Im wcześniej lekarz zdiagnozuje hemoroidy i podejmie leczenie, tym szybciej ból ustanie.
Leczenie hemoroidów może wykorzystywać metody chirurgiczne. Metody operacyjne charakteryzują się dużą skutecznością. Ich zaletą jest to, że mogą być przeprowadzone dosłownie w jeden dzień. Chory szybko dochodzi do siebie, przy tym nie jest konieczny długi pobyt w szpitalu.

http://www.hemoroidy24.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here