Impreza w stylu lat 90. – jak wykonać makijaż

W dzisiejszych czasach coraz częściej organizuje się imprezy tematyczne. To rewelacyjna zabawa nie tylko dla organizatorów, ale także dla gości. Zostałaś zaproszona na imprezę inspirowaną latami 90., ale nie do końca wiesz, co wówczas było podstawowym wyznacznikiem kanonów urody i jak wyglądał makijaż lat 90.?

Czym charakteryzował się makijaż lata 90.?

Makijaż lata 90. był ściśle skorelowany z ówczesną popkulturą, która zdominowała cały świat. Ta dekada w całości była podporządkowana kierunkowi wyznaczanemu przez muzycznych idoli, prym wiodły takie gatunki muzyczne jak grunge i pop. Ten podział przełożył się także na makijaż lata 90., który oscylował między prostotą i minimalizmem a brokatowym kiczem.

Jak wyglądał makijaż lata 90. w stylu grunge, a jak w stylu pop?

Mistrzowski makijażysta marki Maybelline New York Jarosław Juźwin wraz z siostrami Bukowskimi zaprezentował na kanale YouTube, jak wykonać makijaż lata 90. idealny na imprezę.

W latach 90. stawiano na zmatowienie. Podstawą grunge’owego oraz popowego make-upu jest kryjący podkład, dobry korektor, a następnie utrwalenie ich pudrem, co daje gładkie i eleganckie wykończenie pozbawione efektu świecenia się twarzy.

Makijaż lata 90. w stylu pop

Jeśli chcesz, by twój makijaż lata 90. był bardziej widowiskowy, użyj intensywnie różowego różu do konturowania twarzy. Jak? To bardzo proste – uśmiechnij się i nałóż róż na najbardziej wystające miejsce na policzkach. Idealna do tego będzie paleta Master Blush. Następnie użyj srebrnego Tattoo Liner Gel i wetrzyj go w wewnętrzne kąciki oka – da to efekt rozświetlenia, a dopełni go niebieska kredka na powiece Color Show. Nałóż kredkę na palec, a potem wetrzyj ją w powiekę. Co dalej? Uwydatnij rzęsy za pomocą maskary Colossal Big Shot, a następnie podkreśl brwi, nakładając pomadę Tattoo Brow Pomade, wyczesz brwi szczoteczką i gotowe! Nie zapomnij o ustach. Użyj do tego beżowej pomadki Color Sensational 715.

Makijaż lata 90. w stylu grunge

A jeśli lepiej czujesz się w stonowanych kolorach, postaw na grunge’owy look! Zacznij od podkładu, korektora, a także pudru, a następnie przejdź do konturowania twarzy. Maybelline City Bronzer idealnie wkomponuje się w makijaż lata 90. Nałóż go delikatnie pędzlem pod kości policzkowe. Następnie obrysuj całe oko brązową kredką Tattoo Liner Gel, która doskonale rozświetli spojrzenie. Dołóż do tego złotą kredkę Color Show. Palcem rozetrzyj ją na powiece, a także wewnątrz kącików oka. Jaki jest kolejny krok? Podkreślenie rzęs za pomocą maskary Colossal Big Shot. Ostatni etap to podkreślenie i uwypuklenie ust. Użyj do tego beżowej konturówki, a środek wypełnij pomadką Color Sensational 740. Możesz to zrobić bezpośrednio lub za pomocą palca, jak ci wygodnie!

Materiał partnera.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here