Jak dostać kredyt hipoteczny

Ceny mieszkań czy domów w miastach wciąż w szalonym tempie wzrastają – przede wszystkim ze względu na fakt, że przestrzeni, którą można zabudować blokami czy wieżowcami bezpowrotnie ubywa, a odległość od centrum miasta zyskuje na znaczeniu, jakiego jeszcze wcześniej nigdy nie miało. Coraz więcej ludzi wędruje za pracą z mniejszych miast czy miejscowości właśnie do miast, zakładając tam rodziny i tam szukając dla siebie miejsca na stałe. To wiąże się z koniecznością znalezienia dla siebie również czterech kątów – wynajmowanie mieszkania to bowiem dzisiaj bardzo droga inwestycja.
Pierwszym krokiem w przypadku nabycia własnego mieszkania jest zwykle zaciągnięcie kredytu hipotecznego. Jeśli zastanawiacie się, jak dostać kredyt hipoteczny, odpowiedź nie będzie bardzo trudna. Najważniejsze to znalezienie odpowiedniego banku z korzystną ofertą – nie zawsze musi być to wasz bank. Obecnie wszystkie stanowią dla siebie morderczą konkurencję i starają się przyciągnąć możliwie największą ilość zainteresowanych.
Musisz mieć odpowiednie dochody – bank będzie sprawdzał twoją indywidualną zdolność kredytową, ewentualne obecne zadłużenia. Dobrze, jeśli znajdujesz się w związku małżeńskim i współmałżonek również może wykazać dobre dochody – im wyższe, tym większe szanse na otrzymanie kredytu. Jak konkretnie dostać kredyt hipoteczny?
Bank będzie sprawdzał również twoją historię kredytową oraz tak zwany scoring, a więc to, jak będziesz sobie radził ze spłatą zadłużenia oraz czy jesteś dla banku wiarygodny. Jeśli masz jakieś niejasne sytuacje w rejestrze BIK, musisz to jak najszybciej wyprostować. Znaczenie będzie mieć również rodzaj umowy, na podstawie której jesteś zatrudniony. Długoletnie kontrakty czy ewentualnie umowa zlecenie od dłuższego czasu są dopuszczalne, jednak najlepiej wygląda dla banku zawsze i nieodmiennie umowa o pracę.
Do tego, jak dostać kredyt hipoteczny, liczy się również wysokość wpłaty wstępnej czyli to, ile jesteś w stanie włożyć na samym początku. Bywa, że banki wymagają nawet 20%.

http://www.moomspace.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here