Jak działa szampon Aura Botanica?

Aura Botanica szampon, a właściwie Kąpiel Micelarna do włosów suchych, matowych i puszących się to luksusowy produkt do profesjonalnej pielęgnacji. Ma karmelowo-miodową formułę i drzewno-kwiatowe aromaty. Kompozycja składników sprawia, że włosy są dokładnie oczyszczone nie tylko z sebum, ale też z pozostałości po stylizacjach. Daje długotrwałe uczucie świeżości włosów. Czy można chcieć czegoś więcej?

Przedstawiamy Aura Botanica szampon do włosów cienkich i matowych

Aura Botanica szampon bez silikonów ma 96 procent składników naturalnego pochodzenia, które na dodatek są biodegradowalne. W produkcie znajdziemy ręcznie tłoczony olej z kokosa samoańskiego i marokański olej arganowy, które odpowiadają za długotrwałe odżywienie włosa. Jest tu także olejek eteryczny ze słodkiej pomarańczy, którego obecność sprawia między innymi, że produkt posiada piękny zapach. Natomiast micele, które także znajdują się w kosmetyku, przywierają do zanieczyszczeń i skutecznie je usuwają. Wiemy, że tak jest, ponieważ włosy stają się naturalne w dotyku i nabierają blasku.

Aura Botanica szampon do włosów osłabionych nie zawiera silikonów i siarczanów. Nie potrzebujemy ich, żeby uzyskać 48-godzinne odżywienie oraz 72 godziny kontroli nad puszeniem się włosów. Warto też wspomnieć, że produkt jest testowany dermatologicznie.

Kosmetyk został stworzony przez markę Kérastase i adresowany jest do posiadaczek włosów normalnych i uwrażliwionych, niezależnie od tego, czy są one naturalne, czy farbowane. To także rozwiązanie wspomnianego już problemu puszenia się włosów i ich suchości odczuwalnej w dotyku.

Jak działa ten produkt?

Aura Botanica szampon do włosów puszących się ma transparentną, karmelowo-miodową formule. Ta zaś, w trakcie kontaktu z wodą, zamienia się w obfitą pianę (w odróżnieniu od typowych ekoszamponów), która powoduje, że mycie staje się przyjemniejsze, a uczucie oczyszczenia skóry głowy i włosów spotęgowane.. Produkt wykazuje głębokie działanie oczyszczające i odświeżające. Absorbuje nadmiar sebum i innych zanieczyszczeń (w tym stylizacyjnych) z powierzchni włosów, jednocześnie nawilżając skórę głowy. Trzeba przyznać, że ma lekko oleistą formułę, ale w żadnej mierze nie wpływa to na obciążenie włosów. Wręcz przeciwnie, są uniesione u nasady i lekkie. Dłużej zachowują świeżość, i –  jak wskazują użytkowniczki – można je myć o jeden dzień rzadziej. Również ze względu na to, że przetłuszczanie jest ograniczone.

Kompozycja składników daje drzewno-kwiatowe aromaty, które są delikatne i pozostają na włosach. Internautki twierdzą, że w czasie mycia włosy są trochę „tępe”, ale po wysuszeniu to wrażenie mija. Zastępuje je uczucie lekkości, a włosy stają się gładkie. Wszystko już po pierwszym zastosowaniu. Przy czym wystarczy nanieść na wilgotne włosy niewielką ilość produktu (wydajność to zawsze bardzo dobra cecha). Następnie Aura Botanica szampon micelarny masujemy do powstania piany i dokładnie spłukujemy. W razie potrzeby czynność tę trzeba powtórzyć, z zastrzeżeniem, że preparat powinien być pozostawiony na włosach przez kilka chwil. Dla wzmocnienia efektu dobrze jest też sięgnąć po Odżywkę lub Maskę Riche.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here