Własny styl pomaga nam wyróżnić się z tłumu
fot. Pixabay.com

Nasz wygląd często decyduje o naszym samopoczuciu. Lubimy z uśmiechem spoglądać w lustro i myśleć o sobie, że wyglądamy i czujemy się dobrze. Bardzo często również dopasowujemy się stylem do innych, ubieramy podobnie, nosimy podobne fryzury. Nic dziwnego, pewne trendy dyktuje nam moda. Jednak warto poszukać również własnego stylu, aby przekonać się, kiedy faktycznie czujemy się najlepiej.

Przeczytaj też: https://zaciszerozmaitosci.pl/wyroznij-sie-w-tlumie-znajdz-swoj-wlasny-styl/

Własny styl a osobowość

Nasz styl jest ściśle powiązany z cechami naszej osobowości i to ona określa, jak się ubieramy. Sportowcy najczęściej wybierają takie ciuchy, które będą pozwalały im czuć się swobodnie. Kobiety, którym zależy na pięciu się po szczeblach korporacyjnej kariery, będą sięgać po szpilki i eleganckie ubrania. Jednak aby znaleźć swój jedyny i niepowtarzalny styl, warto zajrzeć w głąb siebie i sprawdzić, jaką osobą naprawdę jestem. Co lubię robić? Jak odnajduję się wśród innych ludzi? Jak czuję się sama ze sobą? W ten sposób to, co nosimy, stanie się doskonałym wyrazem naszej osobowości. I nie będzie musiało być związane żadnymi modowymi zasadami.

Jeśli jednak wolisz dopasować się do istniejących już trendów, możesz wybierać spośród kilku rodzajów stylów. Hippisowskie boho, klasyczny casual, elegancki glamour, manifestacyjny styl rockowy, a może wysmakowany styl paryski? Tylko Ty decydujesz o tym, w których z nich poczujesz się najlepiej.

Jak znaleźć własny styl?

Pamiętaj, że ślepe podążanie za tym, co oferują nam modowi projektanci, nie będzie dla Ciebie najlepszym wyborem. Nie musisz również gustować w tym, co oferują Ci sieciówki. Odrobina wyobraźni wystarczy, aby z tego, co dostępne na rynku, stworzyć styl, wiernie odzwierciedlający naszą osobowość.

Poza tym dobrze dobieraj strój do swojej sylwetki. To pomoże Ci w każdej sytuacji czuć się ze sobą komfortowo i nie odbierze pewności siebie w stresujących sytuacjach. Nie zapomnij o dodatkach – dobrze dobrany zegarek, torebka czy biżuteria mogą być doskonałym uzupełnieniem Twojego stylu.

Przeszukaj swoją szafę pod kątem tego, w czym naprawdę chcesz chodzić. Wyrzuć lub oddaj ciuchy, które zalegają w szafie, a tak naprawdę nigdy ich nie włożysz z różnych względów. Pamiętaj o tym, że gdy planujesz ubieranie się po swojemu, rozważyć musisz każdy element garderoby. Jeśli wyposażysz się w ciuchy, z których później skompletujesz kilka stylizacji, będzie to dla Ciebie dużym ułatwieniem w dobieraniu właściwej garderoby.

Zobacz też: http://www.insult.pl/czym-zastapic-jajka-jesli-powoduja-uczulenie/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here