prezenty dla dzieci

Dawanie prezentów dzieciom to świetny czas, w którym rodzicem mogą oddać się wyobraźni. Pójście na łatwiznę i poproszenie dziecka o sporządzenie listy nie jest dobrą opcją. Pamiętaj, żeby nie czynić świąt materialnymi. 

Przeczytaj też: https://www.e-warsaw.pl/prezenty-dla-dzieci-na-gwiazdke/

Na jakie prezenty postawić? 

Przyjęło się powiedzenie, że rodzice są od wychowania a dziadkowie od rozpieszczania. W rzeczywistość jest dokładnie tak samo. Zazwyczaj rodzice pod choinkę kupują swoim rodzicom przedmioty bardziej praktyczne jak na przykład ubrania. Dziadkowie zaś wnukom sprawiają prezenty w postaci zabawek i słodyczy. No bo przecież kto jak nie dziadkowie zadba lepiej o swoje wnuki?

Czym się kierować?

Przede wszystkim kluczową rolę odgrywa tu wiek dziecka. Ważne jest to, aby prezent odpowiadał grupie wiekowej w jakiej dziecko się znajduje. W innym przypadku 16-latka dostanie lalkę barbie a 4- latka nowy smartfon. Nie dopuszczamy do takich sytuacji, ponieważ mogą one przyswoić dużo problemów. Zrezygnujmy również z prezentów z gatunku DIY, czyli „Zrób to sam”, ponieważ dzieci w tym wieku nie potrafią jeszcze doceniać podarunków prosto z serca. 

To nie jest proste

Kupno prezentu dla dziecka jest nie lada wyzwanie. W dużej mierze zależy od jego wieku. Ważne jest też to, aby uwzględnić upodobania naszej pociechy. Jeśli wykazuje umiejętności muzyczne, dobrze będzie rozwinąć tę pasję i kupić dziecku np. gitarę. Niezależnie od tego na jaki prezent się zdecydujemy, pamiętajmy, że Święta to nie tylko prezenty, ale też spędzenie czasu w ciepłym gronie rodzinnym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here