bilety lotnicze

Bilety lotnicze, obok kosztów rezerwacji pokoju w hotelu, są często największym kosztem związanym z podróżowaniem, zwłaszcza, jeśli wybieramy się przykładowo nie do państwa europejskiego, a do Azji, Australii czy Ameryki Północnej. Oszczędzanie na biletach jest w związku z tym wskazane. Nie jest to jednak łatwe, biorąc pod uwagę, że ceny zmieniają się jak w kalejdoskopie. W takim razie jak tanio kupić bilety lotnicze?

Ustaw sobie alerty

Mało kto ma czas i chęci, aby całymi dniami odświeżać co kilka minut stronę internetową przewoźnika i sprawdzać, czy cena przypadkiem nie spadła. Dlatego też znacznie lepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z jednej z wielu dostępnych porównywarek cen biletów, wprowadzenie parametrów swojej podróży (miejsca wylotu i przylotu, ilości i wieku osób podróżujących, dat), a następnie ustawienie alertu w przeglądarce lub e-mailowego.

Dzięki temu, kiedy tylko ceny spadną, błyskawicznie otrzymamy o tym informację i będziemy w stanie od razu zareagować i zarezerwować bilet po korzystnej cenie. Musimy jednak pamiętać, że niekiedy cena wyświetlana w takiej porównywarce będzie nieco większa niż cena bezpośrednio u przewoźnika, dlatego po otrzymaniu alertu warto sprawdzić, czy taka różnica nie wystąpiła i czy bezpośrednio u przewoźnika nie zakupimy biletu jeszcze taniej.

Więcej tego typu pożytecznych informacji na tematy związane z podróżowaniem i turystyką znajdziesz na blogu http://www.pensjonat-jawor.pl/.

Korzystaj z trybu incognito

Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że witryny przewoźników zapisują informacje dotyczące tego, jak często je odwiedzamy, biorą też pod uwagę m.in. naszą lokalizację. Jeśli często sprawdzamy ceny biletów na konkretny lot, może się okazać, że dla nas będą się wyświetlać inne (z reguły wyższe) ceny niż dla kogoś, kto sprawdzi je po raz pierwszy.

Dlatego też do sprawdzania cen biletów i ich rezerwacji warto korzystać z trybów incognito/trybów prywatnych w przeglądarce. Dzięki temu będziemy traktowani tak, jak klient, który przegląda ofertę po raz pierwszy, a nie ktoś, komu bardzo zależy na danym locie.

Artykuł powstał we współpracy z portalem http://www.pensjonat-jawor.pl/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here