Jak wybrać odpowiedni kolor oprawek?

0
1174

Wybór okularów stanowi nie lada wyzwanie dla wielu z nas. Przede wszystkim powinny one spełniać swoją funkcję, ale również zwróćmy uwagę na to, czy czujemy się w nich dobrze. O ile decyzja dotycząca szkieł jest ściśle określona pod względem medycznym, to odpowiednie oprawki najczęściej są kwestią gustu. Wybieramy zatem różnorodne ich rodzaje i marki, takie jak okulary Tommy Hilfiger, aby prezentowały się odpowiednio atrakcyjnie. Przedstawiamy dzisiaj jednak kilka zasad, dzięki którym wybór odpowiednich okularów będzie łatwiejszy.

Weź pod uwagę kolor oczu

Wybierając odpowiednie oprawki do okularów, warto wziąć pod uwagę kolor oczu. Często zdarza się, że oprawki dobrane w tym samym kolorze, co oczy, doskonale się komponują. Niebieskookim będą pasowały oprawki błękitne, niebieskie, a także granatowe. Do brązowych tęczówek najlepiej dobrać oprawki w ciepłych odcieniach lub w ciemnej i zdecydowanej barwie. Przy wyborze ważne są również odcienie oprawek, okulary Tommy Hilfiger oferują ich różnorodne rodzaje, dzięki którym wybór staje się jeszcze prostszy i odpowiednio zróżnicowany. Barwy chłodne z pewnością będą pasować osobom z ciemną oprawą oczu i ciemnymi włosami. Świetnie sprawdzą się również w przypadku osób posiadających ciemniejszą karnację. Ci, którzy mają brązowe lub jasne włosy, najlepiej sprawdzą się oprawki w ciepłych kolorach. Z jasną karnacją lepiej połączyć spokojne i ciepłe barwy oprawek, aby nie uzyskać zbyt dużego kontrastu. Wybierając oprawki weźmy również pod uwagę, że zbyt jaskrawe kolory mogą znacznie zdominować rysy twarzy. Nie będzie to korzystne, ponieważ okulary powinny być dla nas jedynie dodatkiem i odpowiednio dopełniać wygląd naszej twarzy.

Kolor Twoich włosów ma znacznie

Choć wydaje się to absurdalne, to kolor włosów ma niebagatelne znacznie przy wyborze odpowiednich oprawek. Przy jaskrawych i rzucających się w oczy kolorach włosów, takich jak intensywny rudy, doskonale sprawdzą się stonowane i proste oprawki, stawiające np. na czarną kolorystykę. Odwrotnie jest w przypadku osób, które chciałyby zwrócić na siebie uwagę. Jeśli posiadamy stonowany kolor włosów, taki jak brąz lub blond, to jaskrawe oprawki sprawią, że z pewnością wiele osób zwróci na nas uwagę. Warto również zwrócić uwagę, że wszelkiego rodzaju brązy oraz blond odcienie będą się doskonale prezentować z prostymi w swojej kolorystyce oprawkami okularów Tommy Hilfiger. Producent posiada szeroką barwę różnorodnych odcieni, które pozwalają na idealne dopasowanie względem indywidualnych preferencji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here