Jak zacząć ćwiczyć na siłowni?

W telewizji, prasie, czy serwisach internetowych coraz więcej mówi się o tym, jak ważna dla prawidłowego funkcjonowania organizmu i zachowania pełni zdrowia jest codzienna aktywność fizyczna. Media społecznościowe przepełnione są fanpejdżami o tematyce fitness, a znajomi co rusz wrzucają do sieci zdjęcia swojej odmienionej sylwetki. Zamiast biernie obserwować sukcesy innych, warto wprowadzić zmiany w swoim trybie życia. Siłownia to idealne miejsce na początek. Daje ono wiele możliwości i każdy z pewnością odnajdzie coś dla siebie. Początki bywają jednak trudne, a z czasem motywacja może się ulotnić. Jak zacząć ćwiczyć na siłowni, aby stało się to codziennym nawykiem i przyjemnością?

Po pierwsze – wybierz odpowiednie dla siebie miejsce

Przed kupnem karnetu na siłownię, warto dokładnie rozejrzeć się za możliwościami. Co z tego, że kolega zachwalał nowe miejsce, do którego sam chętnie uczęszcza, jeśli znajduje się ono na drugim końcu miasta? Po pierwsze, siłownia którą wybierzemy powinna znajdować się w pobliżu domu, czy miejsca pracy, tak, aby dojazd nie sprawiał kłopotów, gdyż to może szybko i skutecznie zniechęcić nowicjusza. Ważne jest również dokładne sprawdzenie oferty danego miejsca, dostępnego sprzętu, zajęć grupowych, basenu czy dodatkowych atrakcji na terenie obiektu. Nie poleca się na pierwszy raz kupowania karnetu na długi termin – nowe miejsce może zwyczajnie nie przypaść do gustu, a uczęszczanie do niego przez cały okres ważności przepustki będzie wówczas udręką.

Po drugie – zapoznaj się z możliwościami

Aby zacząć ćwiczyć na siłowni, należy na początku dowiedzieć się jakie sprzęty są dostępne i jak prawidłowo ich używać. Nieumiejętne korzystanie z urządzeń może prowadzić do poważnych kontuzji, dlatego przed rozpoczęciem ćwiczeń najlepiej jest poprosić kogoś o pomoc i małe wprowadzenie. Dobrze jest na pierwszy raz zabrać ze sobą bardziej doświadczonego kolegę, czy też umówić się z trenerem personalnym. Wiele siłowni oferuje darmową konsultację z fachowcem przy zakupie pierwszego karnetu i na prawdę dobrze jest z tego skorzystać. Jeśli interesują nas zajęcia grupowe, warto podpytać w recepcji, które będą najlepsze dla początkujących. W ich trakcie osoba prowadząca z pewnością zwróci szczególną uwagę na nowicjusza, będzie korygowała błędy i dorzuci kilka rad od siebie.

Po trzecie – zainwestuj w dobry strój

Odpowiedni strój to podstawa na siłowni, zwłaszcza dla początkujących. Dobra amortyzacja nóg w trakcie ćwiczeń jest kluczowa, jeśli chcemy uniknąć kontuzji. Oprócz dobrego obuwia, ważna jest również pozostała część stroju. Ubiór nie powinien krępować ruchów ani być zbyt luźny, by nie ryzykować zaplątania się go w mechanizm urządzeń na siłowni. Doradca w sklepie z odzieżą sportową z pewnością pomoże w wyborze odpowiedniego stroju dla początkującego sportowca. Warto, aby oprócz walorów użytkowych, ubiór nam się wizualnie podobał – wówczas będziemy czuć się w nim dobrze, co będzie stanowiło dodatkową motywację na ruszenie się z kanapy i aktywność fizyczną.

http://www.miss-fit.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here