Listwy do paneli – estetyczne wykończenie podłogi

Listwy wykończeniowe do paneli, rekomendowane są w przypadku pomieszczeń, w których chcemy estetycznie połączyć dwa rodzaje podłogi. Poza tym sprawdzą się również w roli zabezpieczenia krawędzi powierzchni przed uszkodzeniami, wilgocią lub ukruszeniem. Jeśli chcesz wiedzieć, jak dobrać listwy wykończeniowe do swoich paneli i dlaczego warto je zamontować, przeczytaj ten krótki poradnik. Dzięki niemu zakup profili wykończeniowych będzie prostszy.

Listwy wykończeniowe do paneli – dlaczego warto je zamontować?

Profile wykończeniowe polecane do paneli stosuje się, by estetycznie oddzielić jeden rodzaj podłogi od drugiego – np. panele drewniane od kafli. Dzięki temu elementowi powierzchnia wyłożona, np. płytkami ceramicznymi i panelami, zostaje spójnie połączona. Nie powstaje nieestetyczne przejście pomiędzy podłogami i tym samym żadna z nich nie jest narażona na uszkodzenia mechaniczne. Jak wiadomo, podłoga pracuje praktycznie cały czas. Stąpanie po panelach, przesuwanie ciężkich przedmiotów, upadek rzeczy lub chodzenie w butach – te codzienne sytuacje narażają panele lub płytki bez listew wykończeniowych na zarysowania, ukruszenie lub nawet odsunięcie się jednego modułu panela od drugiego. Poza tym listwy wykończeniowe do podłóg pełnią funkcje estetyczne. Jak więc widać, zamontowanie ich w swoim mieszkaniu niesie za sobą wiele korzyści. Jednak przede wszystkim chroni podłogę przed uszkodzeniem, a co za tym idzie, oszczędza domownikom remontów i napraw.

Profile wykończeniowe do paneli – jakie wybrać?

Najlepsze listwy wykończeniowe do paneli to te wyprodukowane z aluminium. Ich trwałość i solidność wyróżnia się na tle innych materiałów, z których tworzy się profile wykończeniowe. Kupując je, zwracajmy uwagę na wymiary – długość, szerokość i wysokość profili. Dokładnie dopasujmy rozmiar listwy do przerwy między łączeniami naszych podłóg, by perfekcyjnie wypełnić szczeliny i nie pozostawiać szpar, przez które może przenikać woda. To dodatkowo zabezpieczy powierzchnię pod podłogą przed wilgocią.

Kolejna kwestia, którą musimy wziąć pod uwagę, to kolor zakupionych listew wykończeniowych. Nowoczesne profile produkowane są w neutralnych barwach, więc pasują do większości odcieni paneli i płytek. Najlepiej stawiać na minimalistycznie kojarzące się barwy, które z jednej strony zespolą jeden kolor podłogi z drugim, ale również estetycznie wyznaczą granicę pomiędzy powierzchniami. To szczególnie ważne, gdy dobieramy listwy, np. do salonu otwartego na kuchnię. W takim wypadku walory dekoracyjne są bardzo istotne.

Solidne i designerskie wykończenie paneli

Listwy wykończeniowe do paneli produkowane przez firmę Pawotex są dostępne w wielu wariantach. Każdy znajdzie profile idealnie dobrane do stylu, koloru i umiejscowienia podłogi. Wśród nich kupimy między innymi listwy, które można wyginać na kształt łuku. Dodatkowym atutem tego typu elementów wykończeniowych jest ich design. Dobranie odpowiedniego koloru lub rodzaju polerowania profili pozwoli jak najlepiej dopasować je do stylu naszego mieszkania i rodzaju podłogi. Listwy kupimy w kolorze naturalnym, anodowane na matowo lub polerowane na połysk.

Polecamy: https://pawotex.com/listwy-do-paneli/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here