Monitor gamingowy 144 Hz

Lubisz spędzać czas wolny na graniu w gry komputerowe? A może nawet interesujesz się e-sportem? W obu przypadkach zapewne obiło Ci się o uszy, jak popularny stał się monitor gamingowy 144 Hz. Pytanie, czy to faktycznie model godny uwagi przy kompletowaniu sprzętu z myślą o grach komputerowych. Jakie są największe zalety tego typu modeli? Czym wyróżniają się na tle innych? Kiedy warto sięgnąć po monitory gamingowe 144 Hz? Odpowiedzi na wszystkie pytania znajdziesz poniżej. Sprawdź!

Monitor do gamingu vs. zwykły monitor. Jakie są największe różnice?

Na początku zastanówmy się, co odróżnia zwykłe monitory, które znajdziesz np. w biurach i w większości domów, od monitorów stworzonych z myślą o graczach. Monitor gamingowy został tak zaprojektowany, aby zapewnić jak najlepsze wrażenia z grania. Przekątna w wielu rozmiarach, świetne odwzorowanie kolorów, wysoka częstotliwość odświeżania obrazu czy duża liczba wyświetlanych klatek na sekundę — wszystko to wpływa na jeszcze lepsze wrażenia wizualne, które nie tylko chronią oczy przed zmęczeniem, ale i pomagają uzyskać lepsze wyniki podczas grania.

Częstotliwość odświeżania — dlaczego odgrywa ważną rolę?

W przypadku monitorów (nie tylko do grania) ogromną rolę odgrywa częstotliwość odświeżania ekranu wyrażona w hercach (Hz). Wartość ta informuje o tym, ile razy w czasie rzeczywistym w ciągu sekundy sprzęt generuje nowy obraz. Im wyższa wartość, tym więcej nowych klatek pojawi się w jednej sekundzie na ekranie, a tym samym, obraz będzie płynniejszy.

Gamingowy monitor, ze względu na swoje przeznaczenie, cechuje się wysoką częstotliwością odświeżania obrazu. Przykładowo, monitor 144 Hz oferuje aż 144 odświeżeń ekranu w ciągu sekundy, a najzwyklejsze modele ok. 60-70 odświeżeń. Dwukrotnie większa wartość niesamowicie wpływa na wizualne efekty podczas grania w gry, w których liczy się dynamika i precyzja.

Kiedy sięgnąć po monitor gamingowy 144 Hz?

Monitory gamingowe z odświeżaniem na poziomie 144 Hz to świetny wybór dla bardziej świadomych graczy i dla osób o większych wymaganiach. Zwykłe monitory często nie nadążają za obrazem wyświetlanym na ekranie, co skutkuje efektem smużenia, zacinaniem się i klatkowaniem. A to prawdziwa udręka podczas wielu gier, w których liczy się czas reakcji i precyzja oddanych strzałów. Jeśli nie chcesz męczyć oczu, a w każdej strzelance precyzyjnie likwidować wrogów — to wybór właśnie dla Ciebie.

Podsumowanie

Więc jak to jest z tymi monitorami do gamingu w wersji 144 Hz? Naszym zdaniem to zdecydowany hit! Każdy gracz, który przesiadł się z tradycyjnego monitora 60 Hz na gamingowy model 144 Hz, gołym okiem zauważy kolosalną różnicę w jakości i precyzji wyświetlanego obrazu. Efekt jest taki, że gra staje się płynniejsza, a przez to o wiele przyjemniejsza — koniec z przeskakiwaniem obrazu, który męczy wzrok i zamienia nawet najlepszą grę w udrękę.

Artykuł przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here