Najbardziej kobiecy mebel

Lustro jest ważnym przedmiotem w życiu wielu kobiet. Pielęgnujemy przed nim skórę twarzy, czeszemy i układamy włosy, nakładamy makijaż. A nawet jeśli na co dzień stronimy od tego ostatniego, to przecież raczej nie jesteśmy w stanie zupełnie zrezygnować z lustra. Najczęściej korzystamy z tego zawieszonego w łazience, przy którym skazane jesteśmy na łazienkowe – nie zawsze odpowiednie do malowania się – światło i pozycję stojącą. Część z nas stawia na przenośne, niewielkie lusterka, które możemy ustawić w dogodnym w danej chwili miejscu. Ale tak naprawdę chyba każda kobieta skrycie marzy o swoim urodowym kąciku, w którym mogłaby trzymać wszelkie kosmetyki i akcesoria i z którego mogłaby korzystać zawsze, kiedy tego potrzebuje. W urządzeniu takiego miejsca pomoże wybór odpowiedniej toaletki z lustrem.

Historia toaletki

Aby poznać korzenie tego niecodziennego mebla, nie trzeba zbyt głęboko nurkować w odmęty historii. Jako mebel stworzony specjalnie dla ułatwienia dbania o higienę i urodę, toaletka zaistniała w XVIII wieku. I, co ciekawe, jej głównym popularyzatorem był mężczyzna, angielski dandys, bliski znajomy króla, Beau Brummel. Warto podkreślić, że opowiadał o niej w samych superlatywach, opierając się na swoich własnych doświadczeniach. Połączenie sekretarzyka z lustrem szybko zyskało na sławie i okazało się być niebywale praktycznym rozwiązaniem, co przełożyło się na obecność toaletki w coraz większej liczbie domów, najpierw wśród arystokracji, a z czasem też i poza jej kręgami.

Mebel do kobiecych zadań specjalnych

Toaletka to mebel, który nawet nie stara się udawać, że ma jakąś inną funkcję, niż dbanie o urodę jego przez jego właścicielkę. I bardzo dobrze! Toaletka zwykle przypomina biurko lub prosty stolik, jednak jej punktem centralnym jest lustro. Porządna toaletka będzie miała też kilka szufladek, mieszczących najpotrzebniejsze kosmetyki, akcesoria do ich aplikacji, jak i inne przybory, takie jak chociażby suszarka do włosów (toaletki z lustrem i szufladami oferują np. Meble Akord). Aby móc korzystać z toaletki o każdej porze dnia, warto postawić ją w dobrze oświetlonym miejscu, lub zakupić odpowiednią lampkę do makijażu. Jeśli chodzi o miejsca w mieszkaniu, gdzie toaletka z lustrem może zająć swoje dumne miejsce, to dobrym pomysłem wydaje się zarówno kącik w przestronnej łazience, jak i ściana przy łóżku w sypialni, czy róg garderoby.

Dawniej toaletka nazywana była „stołem próżności”. Jakkolwiek pejoratywnie nie brzmiałoby to określenie, nie warto raczej nim się sugerować. W dbaniu o wygląd i urodę nie ma przecież nic złego. Tak jak w spełnianiu marzeń o specjalnym miejscu do tego przeznaczonym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here