Okno PCV

Okna PCV są jednymi z najczęściej wybieranych przez polskich konsumentów. Wybór dobrych okien nie należy do prostych kwestii – na rynku jest spora konkurencja, producenci reklamują swoje wyroby jako najlepsze, w których zastosowano nowatorskie technologie. Sprzedawcy w firmowych salonach robią prawdziwe show – opisują wszystkie parametry okien, jednak tak naprawdę często trudno jest im wskazać prawdziwe różnice, jakie występują pomiędzy rzekomo gorszym, a lepszymi oknami. Do zakupu okien warto zatem podejść z rozsądkiem, przeanalizować różne modele i skupić się na kilku ważnych parametrach, a także pod uwagę wziąć po prostu cenę.

Właściwości okien PCV

Okna spełniają kilka bardzo ważnych ról w każdym budynku. Muszą radzić sobie z wieloma czynnikami, aby prawidłowo chronić nasz dom, rzecz jasna nie tylko przed osobami niepożądanymi. Mowa tutaj głównie o różnych czynnikach atmosferycznych, takich jak na przykład silny wiatr, silne nasłonecznienie, woda, duża wilgotność powietrza. Okno musi skutecznie chronić wnętrze domu przed nimi wszystkimi. Poza tym okna powinny zapewniać odpowiednią izolację akustyczną i izolację termiczną, wpuszczać odpowiednio dużo światła słonecznego do środka, podkreślać elewację domu i kształt bryły. Ich ciekawy design oraz piękne wykonanie mogą być prawdziwą ozdobą każdego domu. To oczywiście nie są jeszcze wszystkie funkcje okien, jednak z pewnością te najważniejsze. Prawidłowo zamontowane okno PCV doskonale je spełnia. Właściwości okien PCV są naprawdę konkurencyjne w stosunku do okien drewnianych, a przy odpowiedniej konserwacji – tak naprawdę są niezniszczalne. Nie straszne im czynniki, które po latach mogą zwyczajnie zniszczyć okna z drewna.

Nowoczesne okna PCV

Współczesne okna PCV to coraz lepsza technologia, dzięki której jeszcze lepiej spełniają one swoje podstawowe funkcje. Konkretni producenci co jakiś czas wypuszczają kolejne modele, które często nazywane są systemami okiennymi. Wprowadzają w nich szereg zupełnie nowych rozwiązań, dzięki czemu okna są jeszcze bardziej funkcjonalne. Ważne jest też to, że mogą mieć one sporo ciekawych kształtów, dzięki czemu coraz częściej można naprawdę zindywidualizować projekt swojego domu, tworząc wręcz całą ścianę będącą jednym wielkim oknem. O czym jeszcze warto wiedzieć wybierając okna? Warto być wyjątkowo ostrożnym wtedy, gdy sprzedawca za główny argument przemawiający za wyborem konkretnego systemu podaje energooszczędność. Dlaczego? Choć to jeden z tych parametrów, która najbardziej interesuje każdego potencjalnego klienta, No stwierdzenie energooszczędne okna sporo po prostu marketingu i reklamy. Konsumenci doskonale wiedzą o tym, że okno powinno tracić jak najmniej ciepła, dzięki czemu będą mniejsze straty energii, a co za tym idzie – mniejsze rachunki za ogrzewanie. Dlatego właśnie to głównie na tym parametrze skupiają się sprzedawcy, często pomijając inne ważne kwestie.

Argumenty przemawiające za wyborem okien PCV

Okna plastikowe to mimo wszystko naprawdę doskonały wybór w dobrej cenie, stąd też tak wielu konsumentów decyduje się właśnie na takie okna do swojego domu. Okna drewniane są jednak towarem dużo droższy, a w miarę eksploatacji wymagają też więcej prac przy konserwacji. Nie oznacza to, że okna PCV po zamontowaniu nie wymagają już żadnych dodatkowych działań. One również mogą zacząć zacinać się czy gorzej otwierać – wtedy trzeba będzie wyregulować okno, aby znów spełniało swoją funkcję. Za funkcjonalnością okien PCV przemawiają argumenty takie jak:

– Wysoka izolacyjność akustyczna oraz termiczna
– świetna trwałość okien PCV
– bardzo dobry stosunek jakości do ceny
– sprawny montaż
– bezawaryjność podczas użytkowania

Podsumowując – wybór okien PCV często podyktowany jest nie tylko kwestiami ekonomicznymi. Okna plastikowe to naprawdę świetna alternatywa dla okien drewnianych. Ich dobór zarówno do nowo powstających budynków, jak też wymiana na nowe, nie stanowi większego problemu dla profesjonalnych ekip. Podczas eksploatacji prawidłowe dbanie o okna przekłada się na ich wieloletnią trwałość i świetne funkcjonowanie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here