Pościel satynowa

Kto z nas nie lubi się dobrze wyspać? Od tego, jak spędziliśmy noc, zależeć będzie nasza produktywność w ciągu dnia. Ma to szczególne znaczenie dla tych, którzy dużo czasu spędzają w pracy lub poświęcając się domowym obowiązkom. Komfortowy sen ma w ich przypadku niezwykle duże znaczenie, gdyż przekłada się na ich zdolność do pracy. Zgodnie z opinią specjalistów, szczególnie korzystnym dla snu rodzaje materiału jest satyna – niezwykle przyjemna w dotyku. Zapraszamy do lektury, w trakcie której podpowiemy – w czym tkwi wyjątkowość pościeli satynowej oraz dlaczego warto spać właśnie pod nią.

Satyna – piękno dla oczu i komfort dla skóry

Satyna to materiał z powodzeniem wykorzystywany w przemyśle tekstylnym na całym świecie. Stosuje się go zarówno do produkcji różnego typu ubrań, jak i pościeli – poszewek, poszew oraz prześcieradeł. Tworzona jest z różnych materiałów – najczęściej jednak z bawełny. Niezależnie od użytego materiału, satyna jest z jednej strony lekko błyszcząca właśnie dzięki użyciu specjalnego rodzaju splotu atłasowego. W czym tkwi jej wyjątkowość?

Przede wszystkim należy podkreślić, że jest wyjątkowo przyjemny w dotyku materiał. Wywołuje wrażenie „śliskości” i delikatnego chłodu, lecz zarazem – jest bardzo miękki. Właśnie z tych powodów wykorzystywany jest w produkcji pościeli – pozwala stworzyć komplety wywołujące wrażenie chłodu nawet w najbardziej gorące letnie noce.

Oprócz produkcji pościeli, satyny używa się także do tworzenia kobiecych kreacji – sukni, sukienek oraz kostiumów wieczorowych. Pozwala na wytworzenie kreacji lekko połyskliwych, o gładkiej fakturze.

Pościel satynowa – kilka porad przed zakupem

Pościel satynowa to wybór między innymi tych osób, które pragną uczynić swoją sypialnię miejscem wyjątkowo eleganckim. Satyna, dzięki gładkiej i delikatnie lśniącej powierzchni, prezentuje niezwykle przyjemne dla oka walory estetyczne. Ponadto, jest pokrywana delikatnymi elementami dekoracyjnymi i często występuje w intensywnych, pobudzających zmysły barwach. Mowa między innymi o krwistej czerwieni, indygo lub głębokim fiolecie. W każdej wersji doda naszej sypialni uroku, czyniąc ją jeszcze bardziej elegancką.

Po pościel satynową warto sięgać także z powodów praktycznych. Najczęściej, jest to pościel wykonana z bawełny, a przez to – zachowuje jej oryginalne cechy. Z łatwością chłonie wilgoć, dobrze transportuje powietrze oraz ogrzewa nas w czasie mroźnych zimowych nocy.

Pościele satynowe są także hipoalergiczne oraz wytrzymałe. Z oporem poddają się takim oddziaływaniom jak rozciąganie lub rozdzieranie. Ich użytkownicy doceniają także inne cechy – w tym wrażenie delikatnego chłodu wywoływane w czasie dotyku. Z tego powodu, pościel satynowa świetnie sprawdza się w czasie lata – gdy zamiast ogrzewać nasz organizm, stanowi dla niego przyjemną, lekko chłodną otulinę. Z pościeli tej można więc korzystać cały rok, bez względu na zmieniającą się za oknem pogodę.

Poszukując pościeli satynowej wysokiej jakości, polecamy szczególnie sięgać po tę wykonaną w całości z bawełny. Pościele z domieszką innych materiałów – szczególnie włókien wykonanych z tworzyw sztucznych – mogą obniżać odporność pościeli na rozciąganie oraz obniżać jej wartość estetyczną.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here