Poświąteczne przeceny – jaki telewizor wybrać

Wielkimi krokami zbliżają się poświąteczne przeceny. To świetny czas, żeby zdecydować się na zakup nowego sprzętu do domu. W tym roku planujesz zafundować sobie telewizor? Sprawdź, na jaki model warto się zdecydować!

Okres wyprzedażowy to świetna okazja, żeby nabyć telewizory płacąc za niego mniej. Na rynku znajduje się mnóstwo modeli różniących się wielkością, ceną oraz funkcjami. Podpowiemy Ci, jak podjąć właściwą decyzję.

Wybór marki

Jeżeli chodzi o wiodących producentów telewizorów, obecnie są to firmy Samsung oraz LG. Warte rozważenia sprzęty oferują także Panasonic, Sony, Philips oraz Sharp. Szukając idealnego telewizora dla siebie, najbezpieczniej jest wybrać produkt którejś z czołowych marek. Popularne modele są bardzo dokładnie opisane w internecie, dzięki czemu przez zakupem można się zapoznać z setkami opinii napisanymi przez użytkowników.

Zakrzywiony ekran

Smart TV

Telewizory wykorzystujące technologię Smart TV są świetnym pomysłem dla tych, którzy lubią korzystać z internetu i posiadają w mieszkaniu wiele urządzeń multimedialnych. Czym taki telewizor różni się od swojego tradycyjnego odpowiednika? Przede wszystkim jest kompatybilny z innymi urządzeniami mobilnymi. Ma także dostęp do internetu. W działaniu przypomina więc nieco komputer, który oferuje cały wachlarz funkcji. Taki telewizor staje się czymś w rodzaju multimedialnego centrum rozrywki, z którego możesz przejść do filmów, gier oraz aplikacji internetowych.

Zachowanie proporcji

Wielkość telewizora należy dobrać do powierzchni pomieszczenia, w jakim ma się znaleźć. Żeby ułatwić sobie podjęcie tej decyzji, możesz wyciąć z papieru atrapę odpowiadającą rozmiarami ramie urządzenia, które wpadło Ci w oko. Poprzez zwykłe przyłożenie do ściany od razu sprawdzić, czy telewizor mieści się na danym kawałku ściany oraz czy wygląda proporcjonalnie.

Smart TV

Rozdzielczość

Jeszcze parę lat temu HD robiło ogromne wrażenie. Obecnie powszechnym formatem jest 4K (4096×2304 pikseli), choć istnieją już telewizory wyświetlające obraz o rozdzielczości 8K (8192×4608 pikseli). W praktyce oznacza to możliwość zobaczenia absolutnie najmniejszych szczegółów oraz jeszcze lepiej odwzorowane barwy. Daje to jeszcze bardziej realistyczne doświadczenia.

Zakrzywiony ekran

Jedną z ciekawszych nowości ostatnich lat są telewizory z zakrzywionym ekranem. Czemu służy to rozwiązanie? Podobnie jak inne udogodnienia, ma ono przede wszystkim wpłynąć na doświadczenia podczas oglądania. Jeśli nie miałeś styczności z takimi wyświetlaczami, koniecznie wybierz się do sklepu, żeby przekonać się na własnej skórze, jak wiele zmienia to w gruncie rzeczy proste rozwiązanie.

Nie przepłacaj

Płacenie za funkcje, z których nie ma się zamiaru korzystać mija się z celem. Nie zawsze droższe oznacza lepsze. Zapoznaj się z możliwościami najnowszych telewizorów, a następnie skonfrontuj je ze swoimi oczekiwania oraz, rzecz jasna, budżetem. Pamiętaj, że to Ty masz być zadowolony z tego zakupu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here