Prace ogrodowe a dobór odpowiednich narzędzi

Nie od wczoraj wiadomo, że prace ogrodowe wymagają użycia różnych narzędzi. Niestety, początkującemu ogrodnikowi trudno określić, które są odpowiednie i niezbędne. Radzimy zatem, jakie narzędzia do prac ogrodowych wybrać.

1. Kosiarka

Trawnik to niejako wizytówka ogrodu. Trzeba zadbać nie tylko o to, aby trawa była zdrowa i miała ładny kolor, ale również o jej przycięcie. Dlatego kosiarka jest niezbędnym narzędziem do ogrodu. Jeśli ogród jest niewielki, w zupełności wystarczy podstawowy model kosiarki ręcznej.

2. Podkaszarka

Są niestety miejsca, do których kosiarka nie sięga. Z tego powodu należy zainwestować w podkaszarkę. W końcu kępy trawy wzdłuż płotu i wokół krzewów nie wyglądają zbyt estetycznie. Podkaszarka świetnie sobie z nimi poradzi.

3. Nożyce i sekator

Prace ogrodowe to też pielęgnacyjne przycinanie żywopłotów, krzewów i drzew. Do tego celu należy użyć odpowiednich nożyc lub sekatorów. Zwróć uwagę na to, aby były dostosowane do twoich potrzeb. Jeśli masz wiele dużych żywopłotów, lepszym wyborem mogą być nożyce mechaniczne, dzięki którym czynność zajmie znacznie mniej czasu.

4. Opryskiwacz

Aby wszystkie drzewa owocowe były wolne od chorób, a rabaty, skalniaki czy chodniki od chwastów, potrzebne będzie ich opryskanie specjalnym środkiem. Do tego służy, jak sama nazwa wskazuje, opryskiwacz. Warto kupić przynajmniej dwa opryskiwacze.

5. Grabie

Grabie to właściwie podstawa. Używa się ich do dbania o porządek na trawniku; służą do grabienia liści i napowietrzania ziemi po zimie.

6. Szpadel

Walka z chwastami i codzienna pielęgnacja ogrodu sprawiają, że czasami trzeba coś przekopać lub dosadzić. Zrobienie tego bez szpadla byłoby bardzo czasochłonne.

7. Taczka

Worki z ziemią czy ciężkie sprzęty swoje ważą. Przenoszenie ich rękoma jest oczywiście możliwe, ale zakłada wykonanie kilku kursów. Aby tego uniknąć, warto zainwestować w taczkę. Oszczędzisz sobie takim wyborem sił.

8. Rękawice

Zabezpieczenie dłoni przed brudem jest dość ważne, ale niewielu ludzi zdaje sobie sprawę z tego, że rękawice to też ochrona przed środkami chemicznymi. Większość produktów stworzonych z myślą o dobru roślin jest niebezpieczna dla ludzi. Należy unikać bezpośredniego kontaktu z nimi.

9. Drabina

Podcięcie drzew czy wysokich żywopłotów i zebranie owoców – zazwyczaj nie jesteśmy w stanie tego zrobić bez podwyższenia. Drabina powinna znaleźć się w każdym ogrodzie.  Zwróć uwagę na to, aby była stabilna.

Odpowiednie narzędzia ogrodowe to połowa sukcesu we właściwej pielęgnacji ogrodu. Pamiętaj jednak, aby każde narzędzie odpowiednio konserwować. Ponadto postaw na sprzęty dobrej jakości, które posłużą latami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here