Racjonalne podejście

Czasami zastanawiamy się, co jest w życiu lepsze, posiadanie jakich cech osobowości wychodzi nam na dobre? Okazuje się, że nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi. Każdy inaczej postrzega rzeczywistość i każdy inaczej sobie z nią radzi. To, co dla jednego jest wielkim problemem bez wyjścia, dla drugiego jest zwykłą codzienną sytuacją, z którą niejednokrotnie miał do czynienia, więc potrafi sobie z nią dobrze poradzić.

Niektórzy myślą w sposób bardzo pozytywny, a inni skupiają się na samych negatywach, nie pielęgnują wdzięczności za to, co już posiadają, ale wolą zamartwiać się o przyszłość i wciąż myśleć o tym, co im w życiu nie wyszło. Inni są realistami i skupiają się na faktach, podchodzą do rozwiązywania problemów w rzeczowy racjonalny sposób. Co to jest racjonalizm? Racjonalizmem określamy postawę, która polega na kierowaniu się w życiu umysłem i logicznym myśleniem. Oznacza to, że taka osoba nie przyjmuje na wiarę poglądów, których nie da się wytłumaczyć w logiczny sposób. Czasem ma to swoje wady, ponieważ taka osoba może być niedowiarkiem. Dobrze jest jednak w życiu kierować się pewną miarą niepewności i niedowierzania i samodzielnie badać to, co do czego nie mamy pewności, a jest dla nas ważne.

Jest to cecha, która często przydaje się w życiu i nie można jej bagatelizować , sam umysł jednak to nie wszystko. Jesteśmy ludźmi, którzy mają również uczucia i emocje i trzeba je również wziąć pod uwagę. Warto rozumieć, że są różni ludzie i różnie podchodzą do otaczającego ich świata, ponieważ ułatwia nam to komunikowanie się z nimi we właściwy sposób.

http://www.wpudrze.pl/

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułBiologia
Następny artykułCo to jest strefa schengen?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here