Samochody zdalnie sterowane – zabawka dla dzieci, czy już nie?

Z czym zazwyczaj kojarzą nam się auta z możliwości zdalnego sterowania? Oczywiście z zabawkami dla dzieci, które będziemy kupować im na święta Bożego Narodzenia lub urodziny. Jeszcze do niedawna nie osiągały one spektakularnych prędkości i wykorzystywane były tylko i wyłącznie w celach rozrywkowych. Obecna technologia udowadnia nam jednak, że podzespoły mechaniczne w połączeniu z mocą elektryczną, może bez problemu napędzić nawet normalny pojazd do wyjątkowo imponujących wartości, a samochody zdalnie sterowane są w stanie przekraczać granicę 100 km/h. Oznacza to, że w wielu miejscach kierowcy mogliby stracić prawo jazdy przy takiej prędkości.

Czy to wciąż zabawki dla dzieci? Ile kosztują takie pojazdy? Czy ich obsługa jest podobna do klasycznych zabawek, które znamy ze sklepów z wyposażeniem dla najmłodszych? Wszystkie odpowiedzi na pytania, które najczęściej pojawiają się na forach internetowych i grupach dyskusyjnych znajdziesz w tym materiale. Poznaliśmy samochody zdalnie sterowane i przedstawimy Ci wszystkie interesujące rozwiązania.

Auta na bateria – osiągi i możliwości

Są to niewielkie konstrukcje, które wykorzystują elektryczne silniki o bardzo dużej mocy. Oczywiście potrzebują ogniw zasilających, a im większa moc, tym więcej energii będą wykorzystywać. Trzeba jednak pamiętać o tym, że technologia udostępnia nam coraz lepsze możliwości, tworząc bardzo wydajne baterie, które charakteryzują się wyjątkowo niewielkimi rozmiarami, lekkością i dużą pojemnością. Mowa oczywiście o ogniwach litowo-jonowych, które spotkać można także w telefonach komórkowych, czy chociażby laptopach. Samochody zdalnie sterowane wykorzystują dużą ilość części mechanicznych, dzięki którym są one napędzane. Zazwyczaj takie konstrukcje są wyjątkowe lekkie, dlatego mocne modele, częściej można spotkać na zawodach driftu, czyli kontrolowanego poślizgu.

Samochody zdalnie sterowane z silnikami spalinowymi? To dopiero zabawa dla dużych chłopców!

To na pewno będzie gratka dla miłośników mechaniki. Oczywiście wszystkie podzespoły razem z silnikiem spalinowym to miniaturowe wersje, które swoją drogą wyglądają naprawdę uroczo. Samochody zdalnie sterowane wyposażone w takie komponenty są równie zaawansowane co prawdziwe auta, dlatego stanowią doskonały wstęp do świata mechaniki, gdyż nie posiadają one jeszcze tak dużej ilości podzespołów. Można jednak uczyć się zagadnień mechanicznych, dlatego są świetnym prezentem dla chłopców i mężczyzn, którzy uwielbiają majsterkować. Ich osiągi również należą do imponujących.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here