monitor dla gamera

Jak wybrać doskonały monitor dla gamera? Monitory do grania to monitory specjalnego przeznaczenia, które powinny posiadać bardzo dobre parametry. Samsung Odyssey to linia monitorów, która stanowi odpowiedź na wszystkie potrzeby graczy. 

Jak wybrać monitor dla gamera? 

Monitory do grania mają różnorodne parametry. Przy ich wyborze warto zastanowić się, jaki gatunek gier jest przez nas preferowany. Jeżeli to strzelanki najlepszym rozwiązaniem będzie panel o proporcjach obrazu 16:9, którego przekątna zawiera się w przedziale 24” – 27”. Wśród takich monitorów do grania warto wyróżnić monitor dla graczy Odyssey G7 27”. 

Jeżeli najczęściej wybieramy gry sportowe, głównie wyścigi i rajdy, lepszym wyborem jest monitor 21:9, ponieważ jego większy rozmiar przekłada się bezpośrednio na lepszą widoczność toru. Natomiast wybór monitora 32:9 podnosi znacznie komfort walki w grach RPG, przygodowych, strategiach oraz grach MOBA. Wybierając taki monitor dla gamera, można łatwiej kontrolować wydarzenia, które rozgrywają się na rozległej planszy. Jeżeli chcemy mieć doskonałą widoczność podczas grania, dobrym wyborem jest monitor dla graczy 49” Odyssey Neo 69. 

Podczas wybierania monitora dla gamera warto zwrócić uwagę także na częstotliwość odświeżania – większość monitorów do gier posiada częstotliwość odświeżania co najmniej na poziomie 120 Hz. Najszybsza, jaka jest obecnie dostępna, to 360 Hz. Monitory Odyssey charakteryzują się częstotliwością odświeżania na poziomie 240 Hz. 

Oba wyróżnione monitory Samsung Odyssey posiadają zarówno technologię G-Sync, jak i FreeSync, a także Off Timer Plus. Dzięki ogromnej gamie kolorów, a do tego dużej ilości różnych portów zapewniają doskonałą jakość grania. Odyssey monitor posiada złącza HDMI 2.1, Display Port, USB, a przy tym wyjście liniowe audio.

Dlaczego wybrać Samsung Oddyssey? 

Odyssey monitor stworzony został w technologii Quantum Matrix, która została wyposażona w diody Quantum Mini Led. Zapewnia ona kontrolowaną jasność, a także kontrast o dobrej rozdzielczości. Dodatkowo zwiększenie liczby stref przyciemniania z 10 do 2048 poprawia kontrolę światła, zapewniając większą precyzję pikseli, wydobywając szczegóły bez znacznego rozmycia. Monitory Samsung Oddyssey wyposażone zostały również w 12-bitowy poziom czerni. 

Odyssey monitor wyposażony jest też  w technologię Quantum HDR 2000, która posiada szczytową jasność 2000 nitów oraz gamę 125% sRGB. Współczynnik kontrastu, w który wyposażony zostały te monitory do grania, wynosi 1,000,000:1. Monitory te posiadają ultraszeroki, zakrzywiony ekran DQHD, który został dostosowany do ludzkiego zmysłu wzroku. 

W monitorach Samsung Odyssey zastosowana została matryca VA, która wyróżnia się najlepszym odwzorowaniem czerni. Gwarantuje to doskonałą widoczność, nawet jeżeli dane elementy znajdują się w cieniu. Czas reakcji, jaki posiada monitor Odyssey, to 1 ms, co oznacza, że posiada on doskonałą wartość, ponieważ im ten wskaźnik jest niższy, tym bardziej dany monitor stanowi doskonały monitor dla gamera

Tekst przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here