Sposoby na piękne włosy

Któż nie chciałby mieć pięknych, długich i przede wszystkich zdrowych włosów przez okrągły rok. Ale nie ma co się oszukiwać- jeśli nie mamy bujnej czupryny od urodzenie, to najprawdopodobniej będzie nam bardzo trudno utrzymać w miarę ładną fryzurę. Bo prawda jest taka, że wygląd włosów to w głównej mierze kwestia genetyki i dziedziczenia. I z tym trzeb się po prostu pogodzić. Są jednak sposoby na to, aby nawet najbardziej niesforne włosy, wyglądały estetycznie i zdrowo.

Po pierwsze- dobre odżywianie
Prawda stara jak świat: jesteśmy tym, co jemy. I nasze włosy również. Dieta wpływa na nasze zdrowie, dobre samopoczucie, oraz wygląd. To co jemy wpływa na kondycje wszystkich organów i tkanek, w tym również włosów. Warto zatem dokładnie przyjrzeć się swojej diecie i ocenić obiektywnie, czy to co jemy zapewnia nam odpowiednio dużą ilość składników odżywczych. Nasze włosy na pewno będą bardzo wdzięczne. Bo wszelkie niedobory odbijają się na ich wyglądzie bardzo wyraźnie.

Aby wspomóc czuprynę należy po prostu zacząć odżywiać się zdrowiej i regularniej. Na wygląd włosów pozytywnie wpłynie zwiększenie podaży warzyw i owoców. Bardzo ważne są strączki oraz produkty pełnoziarniste. Zbilansowana dieta to pierwszy poważny krok ku poprawie naszego wyglądu. Bo wszystko zaczyna się wewnątrz organizmu.

Po drugie- odpowiednia pielęgnacja
Pielęgnacja jest bardzo ważna dla naszych włosów. Szczególnie w warunkach coraz bardziej pogarszającego się zanieczyszczenia powietrza i zmiennych warunków pogodowych. Warto odpowiednio odżywiać i pielęgnować włosy również od zewnątrz. Choć w tym przypadku, specjaliści raczej zalecają umiar. Bo nadmiar produktów do włosów zadziała odwrotnie niż zakładaliśmy. Źle dobrane szampony, maski i silne produkty do stylizacji, mogą obciążać włosy i niszczyć je bardziej niż cokolwiek innego.

Kluczem w doborze produktów powinien być umiar i zdrowy rozsądek. Im mniej, tym lepiej. I nie dotyczy to jedynie kosmetyków, ale również wszelkich innych zabiegów, którym poddajemy nasze czupryny. Bo suszenie, prostowanie, karbowanie, czy farbowanie mogą pogarszać kondycje włosa. A zniszczony włos nigdy nie będzie wyglądał zdrowo.

Po trzecie- pomysłowe akcesoria
Akcesoria do włosów mogą skutecznie pomóc w walce o piękną czuprynę. Dziś na rynku mamy opór gadżetów, które idealnie sprawdzą się w pielęgnacji i stylizacji włosów, a jednocześnie nie będą ich niszczyć. Pierwszy z nich to oczywiście odpowiednio dobrana szczotka lub grzebień. Być może to banalne, ale do różnych rodzajów włosów nadają się różne rodzaje szczotek. Warto zainwestować w kilka produktów naraz, bo inny grzebień sprawdzi się do mocno splątanych włosów, a inny do mokrych.

Dla posiadaczek długich włosów, które na co dzień wolą nosić koński ogon, idealne będą specjalne gumki do włosów, które nie ciągną, nie plączą włosów i niszczą ich. Są to tzw. sprężynki zrobione z tworzywa sztucznego. Obejmują kitkę delikatnie, ale zarazem bardzo dobrze trzymają. Nadają się zarówno do cienkich włosów, jak i tych bardziej bujnych.

http://www.kosmetyka.edu.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here