Syrop barmański nie tylko dla barmana

0
295

Syropy barmańskie zdobyły sobie wielkie uznanie, ponieważ pozwalają niewielkim kosztem konstruować znakomite drinki. W tym przypadku zresztą bardzo ważne jest i to, że drinki z syropami nie tylko świetnie smakują, ale też doskonale wyglądają, ponieważ syropy są bardzo intensywnie barwione. Ale ich zastosowanie wcale nie musi się ograniczać do przygotowywania drinków.

Zamiast znanych napojów

Syropy do drinków, a tak naprawdę syropy barmańskie, mogą mieć praktycznie dowolny smaki i nic nie stoi na przeszkodzie, żeby kupić sobie takie, które będą smakowały ulubionymi napojami gazowanymi. To opcja, którą szczególnie chętnie wybierają na przykład posiadacze różnego rodzaju saturatorów. Jasne, ich producenci zalecają syropy własnej produkcji, ale stosowanie innych też jest jak najbardziej możliwe. A dlaczego w ogóle warto iść w tę stronę?

Chodzi oczywiście o koszt. Choć najbardziej znane napoje doczekały się mnóstwa kopii, to zwykle te nie smakują tak jak oryginał, natomiast odpowiednio dobierając ilość syropu, można się do oryginału zbliżyć. Z drugiej strony – nie trzeba martwić się tym, że zostanie gdzieś otwarta dwulitrowa butelka, bo mając własny syrop, można zrobić dokładnie tyle napoju, ile jest potrzebne.

Do kawy i herbaty

Ekstremalnie wręcz popularne dyniowe latte to nic innego jak kawa (nie zawsze najwyższej jakości, mówiąc oględnie) z syropem, a czasem kilkoma, bo poza smakiem dyni używane są też syropy korzenne. Absolutnie nic nie stoi na przeszkodzie, żeby taki napój przygotować sobie w domu. Można przy tym kupić syrop barmański świetnie imitujący smak oryginalnej kawy z wiadomej kawiarni albo dwie lub trzy butelki ze „składowymi” tego smaku i zmodyfikować recepturę.

Od lat też dodaje się syropy do herbaty – po prostu zamiast tych najpopularniejszych, których skład pozostawia wiele do życzenia, teraz można postawić na lepsze syropy barmańskie, których smak będzie wyraźniejszy, a cena tylko odrobinkę wyższa.

Urozmaicenie grilla

Letnie spotkania (właściwie nie tylko letnie), na których ma się pojawić więcej osób, stanowią logistyczne wyzwanie, a często też spory wydatek, jeśli chodzi już o same alkohole. Likiery, wina, wódki z dodatkami – raczej rzadko udaje się kupić absolutnie wszystko, na co goście mieliby ochotę, natomiast barek z paroma podstawowymi napojami i baterią syropów barmańskich po raz pierwszy daje tę możliwość.

Znów – to dobre nie tylko dlatego, że oszczędza portfel, ale przede wszystkim dlatego, że można ograniczać straty. Nikt przecież nie chce, żeby likier po otwarciu stał w barku kolejne parę tygodni i tracił tam smak. Syropy barmańskie pozwalają za każdym razem osiągać idealny efekt.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here