Tekstylny abażur na lampę

Oprawy oświetleniowe bywają mocno zróżnicowane, a w każdym sezonie pojawiają się nowe, ciekawe trendy, które zdobywają serca klientów na całym świecie. Istnieje jednak szereg produktów popularnych od wielu lat, świetnie wpisujących się w większość rozwiązań aranżacyjnych. Jednym z pomysłów tego typu są choćby efektowne i ciekawe lampy z abażurami, którym chcielibyśmy dziś poświęcić nieco więcej miejsca. Co takiego wyróżnia lampy z abażurami? Dlaczego warto po nie sięgać, gdy urządza się modne przestrzenie domowe? O tym opowiemy poniżej.

Lampy z abażurem – jakie modele są najpopularniejsze?

Lampy z abażurem cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem ze strony dekoratorów wnętrz i osób prywatnych od wielu sezonów. Dlaczego? Odpowiedź zdaje się dość prosta – są to bowiem niezmiernie praktyczne rozwiązania, które uzupełniają system oświetleniowy w pomieszczeniu, a przy tym stanowią efektowną ozdobę, skupiającą na sobie uwagę osób przebywających we wnętrzu.

Jakie oprawy cieszą się największą popularnością? W zasadzie produkty z tym typem osłon źródeł światła występują we wszystkich rodzajach lamp – od praktycznych, niewielkich kinkietów, przez modele wiszące, aż do konstrukcji stojących (podłogowych i stołowych).

Dzięki takiemu zróżnicowaniu nie ma przeszkód, by wykorzystać zbliżone stylistycznie modele dla stworzenia spójnego wizualnie i w pełni funkcjonalnego systemu oświetleniowego do każdego wnętrza.

Do jakich aranżacji warto wprowadzić lampy z abażurem?

Lampy z abażurem nie stanowią jednolitej grupy produktów. Rozwiązania tego typu sprawdzają się bowiem w zasadzie we wszystkich modnych obecnie stylach wnętrzarskich. Oczywiście różnią się między sobą wykończeniem oraz charakterystyką zastosowanych materiałów.

Przede wszystkim abażury kojarzą się ze stylami skandynawskimi. W takich aranżacjach stosuje się proste modele o cylindrycznej lub skubizowanej formie, w której źródło światła jest dokładnie osłonięte. Zazwyczaj abażury wykonuje się z bawełny lub lnu w stonowanych kolorach. Szczególną popularnością cieszą się zwłaszcza lampy z osłoną czarną, białą lub w odcieniach szarości. Niekiedy stawia się na bardziej intensywne odcienie (np. zieleń lub pomarańcz). Wówczas taka lampa staje się jednym z najważniejszych elementów dekoracyjnych wnętrza.

Skrajnie proste klosze z surowego lnu to natomiast znak rozpoznawczy popularnego obecnie nurtu eko architektury. W tego typu produktach stawia się na proste surowce – nieobrobione drewno oraz właśnie nieprzetworzone tkaniny. Pozwala to wprowadzić do domowych wnętrz nieco naturalności.

Zupełnie inaczej do tematu abażurów podchodzą style retro. W ich przypadku pojawiają się produkty cylindryczne lub przewiązywane w środku, co pozwala uzyskać opływowe, dekoracyjne formy. Wykonuje się je z rozmaitych tkanin. Mogą to być standardowe materiały bawełniane, choć nie stroni się też od bardziej ozdobnych tiuli lub innych połyskujących tkanin, które subtelnie przepuszczają światło do wnętrza pomieszczenia. Bardzo ciekawe propozycji abażurów dopełniających wyjątkowe oświetlenie, można znaleźć w sklepie Dekoori.pl.

Najważniejsze cechy opraw oświetleniowych z abażurami

Czym wyróżniają się lampy z abażurami, że tak wiele osób wciąż decyduje się na wykorzystywanie ich w swoich domach i mieszkaniach?

Ich największą zaletą jest oczywiście przyjemne rozpraszanie światła. Tkanina okrywa źródło światła i sprawia, że jest ono bardzo subtelne i nie podrażnia oczu. Z tych też względów produkty tego typu trafiają często do pomieszczeń rekreacyjnych, przeznaczonych do relaksu.

Zastąpienie szklanych kloszy przyjemną dla oka tkaniną sprawia, że piękne abażury skutecznie ocieplają przestrzeń. Warto zatem wprowadzać je do wnętrz, jeśli szuka się sposobu na zbudowanie przytulnego, przyjaznego dla użytkowników pomieszczenia.

W końcu oprawy oświetleniowe z materiałowymi abażurami są niezmiernie uniwersalne i zazwyczaj ponadczasowe. Świetnie sprawdzają się w małych i dużych wnętrzach, w których mogą być używane przez długie lata.

Nowoczesna lampa z abażurem – efektowne i funkcjonalne oświetlenie do modnych wnętrz

Nowoczesne lampy z abażurem to jednak nie tylko ciekawa stylistyka i wygoda użytkowania. Wiele produktów tego typu często wykorzystuje najnowsze osiągnięcia technologiczne. Dzięki temu klasyczne z wyglądu lampy można wpisać do systemu Smart House, by zarządzać nimi zdalnie. Tak zwiększa się funkcjonalność oraz w wielu przypadkach obniża się wysokość domowych rachunków. Warto zatem po nie sięgać, by poczuć się w domowych wnętrzach naprawdę komfortowo i przyjemnie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here