Umywalki bezdotykowe na fotokomórkę

W szpitalach, przychodniach, gabinetach lekarskich, a także wielu zakładach przemysłu spożywczego itd. kładzie się ogromny nacisk na higienę. To właśnie z myślą o takich miejscach produkowane są nowoczesne umywalki ze stali nierdzewnej, w których strumień wody sterowany jest fotokomórką. To rozwiązanie, które umożliwia bezdotykowe uruchomienie baterii. W praktyce oznacza to, że można dokładnie umyć ręce, nie dotykając armatury i tym samym unikając kontaktu z bakteriami i zarazkami. W miejscach, gdzie konieczne jest spełnienie wysokich wymogów sanitarnych, zalecane są umywalki wielostanowiskowe ze stali nierdzewnej, których utrzymanie w czystości jest stosunkowo łatwe.

Jak działają umywalki na fotokomórkę?

Modele z fotokomórką umożliwiają umycie rąk bez dotykania armatury. Woda zaczyna płynąć z kranu, gdy użytkownik włoży ręce do misy umywalki lub gdy znajdzie się w odpowiedniej odległości od czujnika. Gdy tylko zabierzesz ręce z umywalki lub odsuniesz się od niej, woda przestanie płynąć. Warto podkreślić, że umywalki sterowane za pomocą fotokomórki nadają się do podłączenia wody zmieszanej albo ciepłej i zimnej. Przy zamówieniu nowoczesnej umywalki z fotokomórką można dodatkowo zdecydować się na mieszacz termostatyczny. To rozwiązanie, które skutecznie zapobiega wahaniom temperatury wody.

Jakie są rodzaje umywalek na fotokomórkę?

Podobnie, jak w przypadku tradycyjnie obsługiwanych umywalek, możesz zdecydować się na modele jednostanowiskowe, dwustanowiskowe albo wielostanowiskowe. Producenci oferują umywalki z fotokomórką stojące lub zawieszane, z panelem ściennym lub bez niego. Dostępne są stalowe umywalki na fotokomórkę w różnych rozmiarach – z powodzeniem można dobrać model odpowiedni do potrzeb konkretnego zakładu przemysłowego lub szpitala. Jeśli zdecydujesz się na umywalkę wielostanowiskową, możesz postawić na model rynnowy lub wielokomorowy – w tym przypadku maks. długość umywalki to zwykle 3000 mm. W zależności od rodzaju umywalki można zdecydować się na zasilanie baterią albo zasilaczem.

Bezdotykowe umywalki uruchamiane fotokomórka i ich zalety

To bynajmniej nie przypadek, że uruchamiane bezdotykowo umywalki wyposażone w fotokomórkę cieszą się dużym zainteresowaniem. Mamy tutaj do czynienia z w pełni higienicznym rozwiązaniem, które sprawdzi się wszędzie tam, gdzie ewentualny kontakt z zarazkami na powierzchni armatury jest wykluczony. Bezdotykowo obsługiwana umywalka zdecydowanie zapobiega przenoszeniu się drobnoustrojów chorobotwórczych. To jednak nie wszystko! Ze względu na fakt, że woda płynie przez krótki czas, wystarczający do umycia rąk, umywalki sterowane fotokomórką umożliwiają ograniczenie zużycia wody. Dzięki temu, że można ustawić pożądaną temperaturę wody i siłę strumienia, mycie rąk jest komfortowe i bezpieczne.

Co istotne, funkcjonalne stalowe umywalki z fotokomórką, przeznaczone do zastosowania m.in. w zakładach przemysłowych i obiektach służby zdrowia, są nie tylko solidnie wykonane, ale także cechują się wysoką estetyką. Będą świetnym uzupełnieniem nowoczesnej, higienicznej łazienki.

Dostępne są również umywalki uruchamiane w wersji kolanowej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here