Uszczelka typu U

Ruchome klapy, włazy i pokrywy zapewniają wygodny dostęp do wnętrza pojazdów, maszyn, urządzeń oraz różnego rodzaju konstrukcji, jednocześnie chronią ich wnętrza przed zanieczyszczeniami, do pewnego stopnia także przed wodą i hałasem. W zwiększeniu skuteczności działania tego typu zabezpieczenia może pomóc gumowa uszczelka typu U, którą wystarczy nasunąć na krawędzie ruchomego elementu. W ten prosty sposób można uszczelnić dowolny rodzaj klapy z wąskimi krawędziami.

Uniwersalne uszczelki antyuderzeniowe

Produkowane z gumy lub materiału o podobnych właściwościach, charakteryzujące się dużą elastycznością, zdolnością do tłumienia wstrząsów i drgań, przy jednoczesnym zachowaniu wysokiego poziomu odporności na działanie niszczących czynników środowiskowych, trwałe uszczelki typu U znajdują szerokie zastosowanie w wielu różnych branżach. To elementy wykorzystywane jako rodzaj ochrony przeciw uderzeniom, służące zabezpieczeniu krawędzi płyt metalowych, ale także bardziej kruchych płyt szklanych, absorbujące siłę uderzeń i wstrząsów, sprawdzające się również jako rodzaj uszczelnienia. Uszczelka typu U nałożona na krawędzie klapy, pokrywy, włazu lub drzwi pozwala zwiększyć ich szczelność. Elastyczna uszczelka dobrze dopasowuje się do krawędzi, dzięki czemu ogranicza przenikanie kurzu i pyłu, do pewnego stopnia również wody i hałasu. Może pomóc w wyciszeniu komory silnika lub kabiny operatora pojazdu.

Montaż uszczelek antyuderzeniowych

W sprzedaży znaleźć można wiele typów krawędziowych uszczelek typu U. To akcesoria dostępne w dużej różnorodności modeli i rozmiarów, dedykowane zabezpieczaniu różnych elementów. W każdym przypadku montaż tego typu uszczelek wygląda podobnie. Zanim uszczelka typu U zostanie nasunięta na krawędź elementu, który ma zabezpieczyć, na przykład stalowego włazu technicznego, jego boczne krawędzie należy dokładnie oczyścić. Dzięki temu uszczelka będzie równo przylegała do elementu na całej długości krawędzi i ryzyko jej przecięcia lub powstania wybrzuszenia, które ograniczy efektywność jej działania, będzie mniejsze. Uszczelkę nasuwa się ręcznie, ewentualnie z wykorzystaniem narzędzia o płaskiej i tępej końcówce, by zmniejszyć ryzyko jej przypadkowego przecięcia.

Uszczelnienie pokrywy, klapy lub technicznego włazu przy pomocy uszczelki w kształcie U to powszechna praktyka i jednocześnie jeden z najskuteczniejszych sposobów na ochronę krawędzi tego typu elementów przed uszkodzeniem. Elastyczne uszczelki tłumią drgania, absorbują siłę uderzeń, ograniczają przedostawanie się zanieczyszczeń, wody i hałasu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here