Wakacje na Bali

Wakacje na Bali. Któż z nas nie marzył o spędzeniu czasu na tej, dalekiej, niesamowitej wyspie? Jest to miejsce słynące z pięknych plaż, tropikalnych lasów, czystej wody i urzekającej kultury i sztuki. Warto wspomnieć, że Bali to wyspa, która wyróżnia się olbrzymią ilością świątyń – jest ich tam ponad trzydzieści tysięcy! Dzięki tak bogatej ofercie Bali wydaje się być miejscem, w którym odnajdą się turyści szukający różnych rozrywek, od zwiedzania, do leniuchowania na czystych, piaszczystych plażach.

Bali – wakacje. I to nie byle jakie wakacje, a wakacje życia! Bali to indonezyjska wyspa, która leży w archipelagu Małych Wysp Sundajskich, niedaleko Australii. Rocznie odwiedza ją około siedem milionów turystów. Nic dziwnego zatem, że turystyka jest motorem napędowym tego państwa. W internecie nietrudno znaleźć opinie, że Bali to wyspa zadeptana przez turystów – ponoć jest ich tam tak dużo, że trudno o spokojny wypoczynek. Nic bardziej mylnego i warto samemu o tym się przekonać. Pomimo tego, że wyspa znana jest na całym świecie, Bali przedstawia świetne możliwości turystyczne, z których można śmiało korzystać. Jest rajem dla surferów i miłośników dobrej kuchni, widoków i lokalnej sztuki. Rzemieślników, którzy oddają hołd tradycjom balijskiej wyspy znajdziemy na każdym kroku. Bycie znanym kurortem ma niewątpliwie dużo plusów. Mowa tu chociażby o transporcie między wyspami i komunikacji ze światem zewnętrznym – połączeń lotniczych z Bali jest naprawdę wiele i bez problemu turyści mogą przyjemnie zaplanować swój wypoczynek.

Czy na Bali jest drogo? To pojęcie względne. Oczywiście najdrożej trzeba zapłacić za wycieczki zorganizowane przez biura podróży. Nic dziwnego, za wszelkie udogodnienia trzeba zapłacić. Istnieje jednak możliwość pojechania na Bali na własną rękę i korzystania z takich rozrywek, jedzenia i noclegów, które odpowiadają naszemu budżetowi. Oczywiście najdroższą częścią wyjazdu na Bali jest przelot samolotem. Nic dziwnego, wyspa znajduje się przecież daleko, a koszt dotarcia do niej przekracza dwa tysiące złotych. Pozostałe koszta zależą już tylko od nas i od zasobności naszych portfelów. Warto jednak zaznaczyć, że zarówno noclegi jak i jedzenie nie są tam drogie. Liczyć się jednak musimy z kosztami wstępów do poszczególnych atrakcji i przede wszystkim z kosztami podróżowania po samej wyspie. Do wyboru mamy rowery, skutery, taksówki oraz auta do wynajęcia – o ile jesteśmy posiadaczami międzynarodowego prawa jazdy. W przypadku Bali nie ma co liczyć na transport publiczny, który jest słabo rozwinięty, warto więc wziąć te koszta pod uwagę.

Bali – wakacje – kiedy się tam wybrać? Na wyspie występuje pora sucha, która trwa od maja do października, oraz pora deszczowa, która trwa od listopada do kwietnia. Szczyt sezonu to miesiące wakacyjne. Wybierając się na Bali, warto celować w porę suchą, a przeciwnym razie z dużym prawdopodobieństwem spotkamy wiele deszczu. Bez względu na to, jaki czas wybierzemy, z pewnością warto wybrać się na Bali i zobaczyć tę słynną, urokliwą wyspę.

http://www.weuropie.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here