Walka z zatruciem pokarmowym

Z pewnością każdy z nas przeżył w swoim życiu zatrucie pokarmowe. Niestety jest ono częstą dolegliwością, zwłaszcza w okresie letnim. Pamiętać należy, że wiele pokarmów szybko się psuje i warto przestrzegać daty ważności produktów.
Co na zatrucie pokarmowe? Co szybko pomoże? Na to pytanie jest wiele odpowiedzi. Jednym osobom pomoże gorąca herbata (np. szałwia, rumianek, mięta), innym natomiast suchary i pepsi.
Oczywiście w aptekach znajdziemy wiele preparatów na tą chorobę, z czego najpopularniejszym jest Stoperan. Warto także pamiętać o elektrolitach i spożywaniu dużej ilości wody, gdyż łatwo w tym przypadku się odwodnić.
Odpadają tłuste pokarmy, słodycze i niezdrowe przekąski typu chipsy. One mogą spowodować, że nasz żołądek będzie jeszcze bardziej chory.
Woda, woda i jeszcze raz woda – pijmy ją w sporych ilościach. Pomoże ona organizmowi się oczyścić z toksyn i szybciej powrócić do formy.
Gdy spytamy rodziców, co na zatrucie pokarmowe może pomóc, często usłyszymy, że szklanka mleka, biszkopty, krakersy, lub zimna cola. Nie na każdego jednak to działa, dlatego warto sięgnąć po lekarstwa, które poleci nam w aptece farmaceutka.
Zatrucie pokarmowe jest nieprzyjemną dolegliwością, której nie należy bagatelizować. W tym okresie trzeba bardzo o siebie dbać, jeść lekkostrawne produkty, przyjmować elektrolity i pić dużo płynów. Przeważnie takie zatrucie przechodzi już po jednym, czy dwóch dniach, jednak nieleczone może prowadzić do poważniejszych chorób, a nawet do pobytu w szpitalu.

http://www.yoggi.pl/

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułOsa osy nie ruszy
Następny artykułCo nowego w kinach?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here