Zakup auta z jednostką benzynową

Od dłuższego już czasu możemy spotkać się z opinią, że nowoczesne silniki benzynowe, które są dziś montowane w samochodach osobowych nie są jednostkami trwałymi. Czy jednak rzeczywiście tak jest?
Otóż silnik TFSI jest jednostką bardzo nowoczesną w porównaniu do silników wolnossących. Bardzo ważna jest w przypadku tych silników systematyczna wymiana oleju i filtrów. Niestety bardzo wielu właścicieli nie przestrzega tych zasad. Producenci zalecają wymianę oleju co 30 000 kilometrów, co jest ogromnym błędem. Ci, którzy nie słuchają tych zaleceń i wymieniają olej co około 15 000 kilometrów, nie mają z reguły większych problemów z silnikami TFSI. Ci, którzy tego nie robią, zazwyczaj odczuwają skutki uboczne takiego postępowania lub osoby, które kupują samochód z taką jednostką z drugiej ręki.
Co należy więc sprawdzić kupując auto z silnikiem TFSI? Przede wszystkim zwróćmy uwagę na częstotliwość wymiany oleju, filtrów. Systematyczne serwisowanie takiego pojazdu jest naprawdę bardzo ważne. Powinniśmy również zwrócić uwagę na to na jakim paliwie jeździł samochód. Ważne jest to, aby paliwo było dobrej jakości. Nie warto również decydować się na pierwsze modele pojazdów z tymi jednostkami benzynowymi. Zazwyczaj pierwsze wersje silników miały jakieś błędy konstrukcyjne, które z czasem zostały przez producentów poprawione.
Zakup pojazdu z silnikiem TFSI może przerażać ale naprawdę są to silniki, które dają frajdę z jazdy. Jednostki są z reguły zrywne, skoczne i to już przy stosunkowo niewielkiej pojemności. Trzeba się jednak liczyć z tym, że jakakolwiek awaria tej jednostki może kosztować nas naprawdę sporo. Mechanicy niechętnie naprawiają silniki TFSI, a jeśli już to robią, to każą sobie słono zapłacić za naprawę.
Pojazdy z silnikami TFSI, które mogą pochwalić się rzeczywistym przebiegiem, to dobry wybór. Jeśli jednak nie mamy gwarancji co do tego, ile dany pojazd przejechał kilometrów, to lepiej sobie taki zakup odpuścić. Nieoczekiwane wydatki mogą nas skutecznie zniechęcić do auta z niepewnego źródła.

http://www.motowydawnictwo.pl/

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułAkumulatory
Następny artykułWakacyjny dom na kółkach

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here