Bezpieczne transportowanie płynów

Transport materiałów różnego typu musi się odbywać w bezpiecznych warunkach, dostosowanych do potrzeb danego produktu. Szczególnie skomplikowany jest transport wszelkiego rodzaju płynów. Dlatego stworzono specjalne pojemniki do przewożenia i przechowywania tego typu materiałów.

Kontener IBC do przewożenia płynów

Najlepszym produktem, który nada się do przewożenia płynów wszelkiego rodzaju jest kontener IBC. Można go zakupić w specjalistycznych hurtowniach i sklepach budowlanych. Produkt ten występuje też pod nazwą paletopojemnika lub zbiornika ibc. Produkty te są wykorzystywane w różnych gałęziach gospodarki. Są one dostępne w różnych wielkościach i mają różne pojemności.

Co można przewozić w kontenerach IBC?

Kontenery IBC służą do przewożenia i przechowywania różnego rodzaju płynów. Najczęściej są w nich przewożone chemikalia i materiały płynne podlegające przepisom ADR. Można w nich także przewozić płynne substancje światłoczułe, alkohole, napoje spożywcze, kwasy, lakiery i wszelkiego rodzaju oleje.

Z czego składa się paletopojemnik?

Paletopojemniki są bardzo pojemne i łatwe w obsłudze. Składają się one z kosza, który pełni funkcję ochronną, zbiornika ( około 1000l), palety w dowolnej postaci ( metalowej, drewnianej, pcv), zaworu i dekla. Tego typu produkt może mieć dowolne parametry, są mniejsze i większe paletopojemniki.

Zalety zbiorników IBC

Zbiornik ibc ma wiele zalet, o których warto bliżej wspomnieć. Przede wszystkim ma on bardzo dużą pojemność. W ten sposób można uchronić się przed koniecznością zakupu kilku pojemników, a za to kupić jeden duży o pojemności 1000l. Ponadto pojemnik ibc jest ergonomiczny. Jego kształt pozwala ustawiać kilka pojemników jeden na drugim, w ten sposób zyskuje się więcej miejsca do składowania pojemników. Poza tym pojemniki te bardzo łatwo się obsługuje. Mają one nowoczesne zawory 2 i 3 calowe.

Zabezpieczenie przed wyciekiem

Warto też wspomnieć o tym, że zbiornik ibc jest wykonany z trwałego polietylenu. Materiał ten jest odporny na uszkodzenia, na przebarwienia na wszelkiego rodzaju substancje żrące i kwasy. Można więc mieć pewność, że nic z pojemnika się nie wyleje w czasie transportu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here