Cechy dobrej karmy dla psa

Uwielbiasz spędzać czas ze swoim psem? Dbasz o to, by był aktywny i zdrowy, a jego sierść gładka i lśniąca? Oprócz utrzymania kondycji i idealnego wyglądu, dawaj mu wysokiej jakości pożywienie. Dzięki niemu zachowa zdrowie na dłużej. Co powinna zawierać dobra karma dla psa? Sprawdzamy!

Karma dla psa – dopasuj ją do indywidualnych potrzeb

Zwierzęta – podobnie jak ludzie – mają przeróżne preferencje smakowe oraz potrzeby żywieniowe. Właśnie dlatego dobranie odpowiedniej karmy dla psa  może być dla właściciela niemałym wyzwaniem. W kwestii jedzenia pies jest od nas niemal całkowicie zależny. Z tej racji, to my powinniśmy się zatroszczyć o dobrze zbilansowaną dietę, dzięki której będzie mógł on cieszyć się zdrowiem i właściwą sylwetką.

Karma sucha, czy karma mokra?

Wybierając karmę, zwróć przede wszystkim uwagę na to, co lubi twój pies – jedzenie suche czy mokre, o jakim smaku i z jakimi dodatkami. Jeżeli w jego diecie będzie przeważać karma sucha, pamiętaj, by pupil zawsze miał dostęp do świeżej wody. Gdy z jakiegoś powodu nie może albo nie chce jeść chrupek, namaczaj je w wodzie lub podawaj mu karmę mokrą oraz raz na kilka dni specjalne gryzaki, pomagające usuwać kamień nazębny.

Stan zdrowia czworonoga, a wybór karmy dla psa

Karma, którą podajesz swojemu psu, powinna nie tylko mu smakować, lecz także zawierać wszystkie składniki niezbędne do prawidłowego rozwoju psiego organizmu. Właśnie dlatego, podczas jej doboru, warto wziąć pod uwagę indywidualne potrzeby czworonoga:

  • wiek,
  • aktywność,
  • rozmiar
  • czy jest po zabiegu (np. po sterylizacji)
  • stan zdrowia twojego pupila

Wśród karm można wybrać także takie, które wspierają delikatny układ pokarmowy, utrzymanie prawidłowej masy ciała, aktywny tryb życia lub wrażliwą skórę. Zarówno mokra, jak i sucha karma dla psów Purina DOG CHOW® zawiera tak dobrane składniki, by idealnie pasowały właśnie do aktualnych potrzeb i preferencji twojego psa.

Co powinna zawierać dobra karma dla psa?

O dobrym zdrowiu i kondycji twojego pupila decyduje przede wszystkim właściwa dieta bogata w białka, węglowodany, tłuszcze, witaminy oraz dodatki, zestawione w proporcjach dobranych do indywidualnych potrzeb czworonoga. Psy są zwierzętami mięsożernymi, dlatego to właśnie wysokiej jakości mięso (również rybne) znajdujące się w dobrej karmie dla psów powinno być głównym źródłem białka, kwasów tłuszczowych i żelaza. W pożywieniu nie może zabraknąć warzyw (wspierających prawidłową pracę jelit), a także witamin, minerałów i aminokwasów, wspierających szereg funkcji życiowych oraz układ odpornościowy. Istotnym składnikiem są również tłuszcze, będące ważnym elementem diety czworonogów, bo dostarczającym energii, a także wspomagającym właściwą kondycję skóry, włosów oraz stawów.

Czytaj etykiety na opakowaniach karmy dla psów

Aby dieta psa była jak najlepiej dopasowana do jego potrzeb, warto przed wyborem karmy przeczytać i porównać ze sobą etykiety informujące w sposób neutralny o składzie pożywienia znajdującego się w środku. Opakowania zawierają również przydatne informacje na temat produktu, jak np. dla jakiego psa jest przeznaczony w zależności od wieku, stanu zdrowia, aktywności czy nawet rasy. Sprawdzając informacje na etykietach, warto zwrócić uwagę na składniki odżywcze i porównać je z ilością rekomendowaną przez Polskie Stowarzyszenie Producentów Karmy dla Zwierząt Domowych (POLKARMA). Mokra i sucha karma dla psa Purina znacznie przekracza minimalny poziom składników odżywczych, dzięki czemu przy właściwym dawkowaniu zapewnia twojemu pupilowi wszystko to, co niezbędne dla prawidłowego rozwoju i dobrego zdrowia na każdym etapie życia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here