Charakterystyka przepływomierza benzynowego

0
835

W obecnych czasach bardzo popularnym i przydatnym sprzętem stały się liczniki paliwowe. Służą do pomiaru zużycia/przepływu ilości cieczy, a dokładniej paliwa. Przepływomierze, inaczej liczniki paliwa możemy podzielić na dwie grupy, mechaniczne i cyfrowe. Są one używane w wielu dziedzinach przemysłu, a przede wszystkim w: rolnictwie, transporcie, górnictwie, hutnictwie, motoryzacji, a także w branżach pokrewnych, w których istnieje konieczność dokładnego kontrolowania przepływającego płynu napędowego. Wykorzystywane są do pomiarów takich substancji jak: olei napędowych, opałowych, hydraulicznych, silnikowych, przekładniowych, przepracowanych, nafty oraz benzyny. W dzisiejszy artykule skupimy się na opisie tych, używanych na stacjach benzynowych.

Najpopularniejszym paliwem, które napędza samochody osobowe, w obecnych czasach jest benzyna. Licznik benzyny jest najczęściej zamontowany na końcu węża, przed pistoletem nalewkowym. Zazwyczaj jest on elektroniczny i działa w systemie turbinowym. Obudowa licznika do benzyny musi być wykonana z materiałów odpornych na jej niekorzystne oddziaływanie. Komponenty spełniają również zadanie zabezpieczenia przed oddziaływaniem czynników zewnętrznych, takich jak temperatura oraz wilgotność. Odpowiednia konstrukcja i dobranie materiałów sprawia, że licznik do benzyny działa sprawnie i poprawnie oraz daje możliwość, jego użytkowania przez wiele lat. Niestety przepływomierze posiadają również wady, jakimi mogą być: niepoprawność pomiaru przez występowanie drgań lub narażenie na korozję. Bardzo wiele zależy od jakości ich wykonania.

Ceny liczników bywają bardzo różne. Przepływomierz do benzyny może być kosztowny, ale nie musi. Prosto skonstruowane wersje kosztują około 100 złotych, a przez internet bardzo często jest możliwość nabycia ich taniej. Należy jednak pamiętać, że bardzo często wysoka cena wynika z oferowanej jakości. Najlepszym rozwiązaniem jest dobranie zaawansowanie, wielkości oraz funkcjonalności takiego sprzętu do rodzaju czynności, jakie będzie spełniał.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here