Hemoroid

Hemoroidy to jeden z bardzo męczących i uciążliwych problemów, który dotyczy dość sporej części społeczeństwa. Leczenie dysfunkcji jest dość długotrwałe, a sam problem często odnawialny. Czym są hemoroidy? Jakie są przyczyny ich powstania? Jakie objawy powinny zwrócić uwagę pacjenta na dany problem? Jak i gdzie leczyć tego rodzaju zaburzenia?

Hemoroidy to pewnego rodzaju krwawnicze guzy znajdujące się u ujścia odbytu. To poduszkowate naczynia żylne, których zadaniem jest formowanie stolca oraz uszczelnianie ujścia układu pokarmowego. Tego rodzaju twory posiada każdy człowiek, jednakże wiele osób dotyka zapalenie hemoroidów, co objawia się wieloma nieprzyjemnymi symptomami.

Jakie mogą być przyczyny powstawania tego schorzenia?

Niestety nie da się określić jednoznacznej przyczyny powstawania tego męczącego problemu. Jednakże z obserwacji pacjentów oraz specjalistów, można wyróżnić kilka sytuacji, które sprzyjają ich tworzeniu się. Wśród najbardziej znanych i powszechnych należy wyróżnić:

– siedzący tryb życia – w szczególności praca biurowa,
– zła dieta,
– brak aktywności ruchowej,
– stres,
– zwiększone ciśnienie krwi,
– biegunki lub zaparcia,
– przyjmowanie niektórych leków,
– i inne.

Jak rozpoznać schorzenie?

Zapalenie hemoroidów bywa zazwyczaj dokuczliwe. Możliwe jest ono do rozpoznania zarówno poprzez odczucia, jak i ich wygląd. Jednym z pierwszych i bardzo wyczuwalnych symptomów jest uczucie świądu lub nadmiernego swędzenia w okolicy odbytu. Objawowi temu może towarzyszyć także zapalenie skóry, wysypka czy nieprzyjemne podrażnienia. Kolejnym sygnałem jest uczucie niepełnego wypróżnienia. Po wydaleniu stolca, pacjent ma wrażenie, jakby jego potrzeba nie została załatwiona do końca. Sygnałem do zdiagnozowania zapalenia hemoroidów może być również śladowa ilość krwi pozostawiona na papierze toaletowym.

Jak wygląda leczenie hemoroidów? Które działania przynoszą najlepsze efekty?

Samo leczenie hemoroidów uzależnione jest od wielu czynników. Głównym z nich jest poziom zaawansowania i rozwoju choroby. Im wcześniej problem zostanie zdiagnozowany, tym jest większa szansa na szybsze pozbycie się jego. Wśród najpopularniejszych sposobów na walkę z hemoroidami są:

  • stosowanie specjalnych maści i kremów,
  • dostosowanie odpowiedniej diety – jest to główny warunek rozpoczęcia dalszego leczenia,
  • stosowanie czopków i tabletek przeciwzapalnych – ich zadaniem jest opóźnianie rozwoju stanu zapalanego oraz zmniejszanie obrzęków i świądu,
  • wykonanie zabiegu chirurgicznego – wrosinski.pl to klinika specjalizująca się w tego rodzaju działaniach operacyjnych. Doświadczeni fachowcy stosują wiele nowoczesnych metod, dobieranych indywidualnie do każdego pacjenta. Głównymi technikami usuwania hemoroidów są: gumkowanie, usuwanie leserem lub zabieg pod nazwą hemoron.

Podstawą do przeprowadzenia zabiegu jest konsultacja lekarska, podczas której specjalista przeprowadza szczegółowy wywiad, oględziny oraz wykonuje podstawowe badania laboratoryjne. Skuteczność metod chirurgicznych jest niezwykle wysoka, a samo działanie bezpieczne dla pacjenta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here