Co to takiego jest cellulit?

Cellulit to problem dość powszechnie znany przez wszystkie kobiety na świecie. Przede wszystkim cellulit szpeci, ale nie tylko. Zaniedbany może prowadzić do zdrowotnych komplikacji.

Wyglądem przypomina skórkę pomarańczy. W początkowym etapie może nie być mocno widoczny, jednak warto zająć się problemem już na wczesnym etapie. Wiele kobiet szuka odpowiedzi na pytanie, co to cellulit, ponieważ aby z nim walczyć, trzeba wiedzieć, czym jest.

Podłoże choroby jest typowo hormonalne i w ogromnej części dotyczy kobiet. Młode dziewczyny nie są narażone na tą przypadłość, gdyż pojawia się ona po okresie dojrzewania. W sytuacji, gdy hormony zaczynają zmieniać swój poziom, a nierzadko są niestabilne, zaczynamy zauważać pomarańczową skórkę. Cellulit nasila się również podczas ciąży, jak też przy problemach z hormonami wynikającymi z innych schorzeń.

Poza sprawami typowo hormonalnymi, które musimy rozwiązać u lekarza, mamy też szereg innych przyczyn ujawniania się cellulitu. Na te akurat mamy wpływ i warto je poznać. Jednym ze wspomagaczy cellulitu jest praca za biurkiem i brak odpowiedniego krążenia krwi. Również stanie w jednej pozycji przez kilka godzin, powoduje brak jej odpowiedniego przepływu. Wszystkie osoby narażone na monotonność pozycji ciała, powinny zwiększać swoją aktywność poza pracą.

Zatem przechodzimy płynnie do kolejnej przyczyny, jaką jest mała ilość ruchu i brak sportu. Jeśli przemieszczamy się głównie samochodem, a po pracy spędzamy czas przed telewizorem lub w kuchni, to jesteśmy dodatkowo narażone na powstanie cellulitu. Ruch jest bardzo ważny dla utrzymania prawidłowej wagi ciała.

Części ciała obcięte cellulitem to głównie uda, pośladki oraz brzuch. W zaawansowanej formie może wystąpić też na łydkach oraz ramionach. Ukrywanie cellulitu pod ubraniem nie jest dobrym rozwiązaniem, bo są na niego sposoby. Te sposoby można zebrać pod jednym hasłem, a jest to higieniczny tryb życia. Może on uchronić nas przed cellulitem, jak i pomóc zredukować już istniejący. Oznacza to wspomniany wyżej ruch, ale i odstawienie używek, czyli alkoholu i papierosów. Dopisać możemy tu również zdrową dietę oraz redukcje stresu.

http://www.cellulit.info.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here