Serum z retinolem

Retinol to jeden z najbardziej szczegółowo przebadanych substancji aktywnych w przemyśle kosmetycznym. Wiele się o nim mówi z uwagi na jego dobroczynne działanie dla skóry. W pierwszej kolejności wymienia się jego właściwości przeciwstarzeniowe, jednak jego odpowiednie stosowanie pozwala poprawić kondycję cery – i to nie tylko tej z widocznymi znakami upływu czasu. Retinol często stanowi składnik kosmetyków dedykowanych pielęgnacji twarzy, w tym np. serum. Dlaczego warto po nie sięgnąć? Podpowiadamy.

Retinol – co to jest?

Retinol należy do grupy retinoidów, czyli pochodnych witaminy A. Stanowi on jedną z najlepiej przebadanych substancji chemicznych i spośród wszystkich retinoidów wyróżnia się najskuteczniejszym działaniem. Nie bez powodu nazywany jest on witaminą młodości – skutecznie wspiera cerę w walce ze starzeniem się skóry. Warto jednak pamiętać, że wyróżnia się wielokierunkowym działaniem i przynosi korzyści nie tylko w przypadku skóry dojrzałej.

Retinol i jego właściwości odmładzające

Serum z retinolem to dobre rozwiązanie dla kobiet, które poszukują skutecznego sposobu na redukcję zmarszczek i poprawę elastyczności cery. Należy bowiem pamiętać, że skóra po 25. roku zaczyna tracić optymalną gęstość i sprężystość, co jest spowodowane m.in. obniżeniem zawartości kolagenu i elastyny. Retinol natomiast stymuluje fibroblasty do ich produkcji, dzięki czemu cera lepiej radzi sobie ze skutkami upływu czasu.

Nie bez znaczenia pozostaje także fakt, że serum z retinolem przyczynia się do poprawy struktury warstwy wodno-lipidowej, która stanowi barierę ochronną przed czynnikami zewnętrznymi. Ponadto przeciwdziała nadmiernej utracie nawilżenia, które jest kluczowe dla zachowania młodzieńczego wyglądu skóry twarzy. Warto również zaznaczyć, że ma wpływ na lepsze ukrwienie skóry poprzez stymulację powstawania nowych naczyń krwionośnych w obrębie skóry.

Retinol – jak działa na niedoskonałości?

Retinol powszechnie znany jest ze swoich właściwości przeciwstarzeniowych, jednak to nie jedyny powód, dla którego warto pomyśleć o włączeniu go do swojej rutyny pielęgnacyjnej. Jako pochodna witaminy A okazuje się skuteczny w walce z niedoskonałościami skóry w postaci trądziku. Z uwagi na swoje właściwości złuszczające polecany jest osobom zmagającym się z nadmiernym wydzielaniem sebum, jak również łuszczycą.

Warto pamiętać o tym, że podobnie jak serum do twarzy z witaminą C, produkty z retinolem zmniejszają widoczność przebarwień. Co prawda nie powodują one dolegliwości bólowych, jednak nierzadko wyglądają nieestetycznie i tym samym stanowią kompleks. Retinol pomagają rozjaśnić przebarwienia o różnym podłożu – zarówno te powstałe w wyniku leczenia trądziku, jak również działania promieniowania słonecznego.

Serum z retinolem – redukuje stany zapalne

Retinol to sprzymierzeniec osób, który mają problem z podrażnieniami skóry twarzy. Dzięki jego regularnemu stosowaniu można poprawić stan cery z uwagi na to, że przyspiesza procesy gojenia stanów zapalnych. Należy jednak pamiętać, że przez pierwsze tygodnie aplikacji serum z retinolem można zauważyć skutki uboczne w postaci np. zaczerwienienia lub podrażnienia skóry, jednak w większości przypadków jest to okres przejściowy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here