Czy warto instalować monitoring na działce?

Posiadasz działkę lub ogródek działkowy w mieście? Nawet zamykane ogrodzenie nie ustrzeże Cię przed rabusiami. Zwłaszcza, że rzadko kiedy spółdzielnia zarządzająca działką chce zatrudnić profesjonalnego ochroniarza. Rozwiązaniem może być inwestycja w indywidualny monitoring.

Dlaczego warto chronić swoją działkę?

Okres jesienno-zimowy to czas, kiedy coraz rzadziej odwiedzamy nasze działki. Po zakończeniu prac porządkowych jeździmy na działkę tylko od czasu do czasu, aby zagrabić liście. Czy jednak myślimy o majątku, który tam zostawiamy bez opieki? Nie chodzi tylko o uprawy, lecz także sprzęt ogrodniczy oraz narzędzia, które nierzadko były dla nas sporym wydatkiem. Nie chcemy, by ktoś włamał się na naszą działkę i je ukradł.

Z tego powodu zamiast liczyć na to, ze spółdzielnia zainstaluje monitoring obejmujący wszystkie działki, lepiej jest wziąć sprawy w swoje ręce i postawić na prosty system monitoringu na swojej działce. Taki, który uchroni nasze mienie przed włamaniem, wtargnięciem lub aktem chuligaństwa. Monitoring to nie tylko świetna ochrona przed włamywaczami i doskonały sposób na ochronę mienia. To także sposób na odstraszenie dzikich lokatorów, którzy mogą nabrać chęci „przezimowania” w naszym domku na działce.

Jaki monitoring na działce?

Wybierając sprzęt w sklepie internetowym zwróć uwagę np. na fotopułapkę z modułem GPRS. To specjalny rodzaj zamaskowanych kamer, które reagują na ruch. Ich czułość można dostosować tylko większych obiektów. Wyposażenie w moduł łączności sprawia, że nagrane wideo można przesłań do odbiornika i przeglądać zdalnie. Zarejestrowane nagrania nie są bowiem przechowywane tylko w pamięci urządzenia. Fotopułapka z GPRS może być zasilana baterią słoneczną (poprzez zintegrowany panel solarny) lub baterią zwykłą, więc można ją umieścić także z dala od źródła zasilania.

Wspomniane było, że fotopułapka z GPRS to zamaskowana kamera. To dlatego, że produkowana jest najczęściej w maskujących barwach, dzięki czemu w nocy lub przy słabym oświetleniu jest niemal niewidoczna i niewykrywalna.

Jak zamontować

Fotopułapkę mającą stanowić monitoring na działce najlepiej jest zamontować na drzewie lub słupie na wysokości co najmniej 2 metrów, dzięki czemu zwiększy się monitorowany obszar. Najlepiej, aby obszar uwzględniał newralgiczne miejsca, takie jak okna, drzwi oraz inne możliwe wejścia. Wysoko zawieszona fotopułapka będzie trudniej widoczna i trudniej ją będzie uszkodzić lub zneutralizować. Niektóre urządzenia posiadają także moduł hasła, dzięki czemu intruz nawet po zlokalizowaniu pułapki, nie będzie w stanie usunąć z niej danych.

Artykuł powstał przy współpracy ze sklepem Montersi oferujący sygnalizatory alarmowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here