Jak wybrać najlepszy szampon do suchych włosów

Podstawą utrzymania wysokiego poziomu nawilżenia włosów jest prawidłowa pielęgnacja oparta na kosmetykach wysokiej jakości. Warto więc poznać cechy, którymi powinien się charakteryzować dobry szampon.

Jakie potrzeby mają suche włosy?

Włosy przesuszone mają tendencję do szybkiego odparowywania wody z wnętrza łodygi. Zwykle są też cienkie – stąd trudności w utrzymaniu wilgoci w strukturze włosa. Takie włosy charakteryzują się szorstkością, są matowe. Zazwyczaj suche włosy bardzo łatwo rozpoznać po braku blasku i niesforności – nawet gładko uczesane odstają od głowy i plączą się. Aby uzyskać efekt włosów idealnych, należy dążyć do tego, aby były one porządnie nawilżone. Dzięki temu zachowają maksymalną objętość, będą lśniące, gładkie i przez to o wiele lepiej będą się układały!

Prawidłowa pielęgnacja

Włosy suche wymagają dobrania odpowiednich kosmetyków, unikania pewnych czynności stylizacyjnych oraz zastosowania prostych tricków pielęgnacyjnych, które utrzymują je w dobrej kondycji. Po pierwsze – dobry szampon do włosów suchych wraz ze specjalną odżywką muszą być stosowane przy każdym myciu, aby dostarczyć skórze głowy odpowiednich składników odżywczych i wzmocnić je oraz nawilżyć. Po drugie – należy unikać agresywnego wycierania włosów czy stosowania bardzo wysokiej temperatury prostownicy, lokówki lub suszarki, a najlepiej w ogóle zrezygnować z ich używania. Po trzecie – każde mycie kończyć spłukaniem głowy chłodną wodą, a suszenie powiewem zimnego powietrza, które to czynności zamykają łuski włosa i zapobiegają uciekaniu wilgoci na zewnątrz.

Jak wybrać dobry szampon

Dobry szampon do włosów suchych musi być pozbawiony składników szkodliwych – parabenów i SLS-ów, które tylko pozornie dają efekt wygładzenia, ale stosowane codziennie mogą wysuszać włosy. Ważną cechą dobrego szamponu jest zawartość składników aktywnych charakteryzujących się zdolnością do nawilżania włosów od środka. Poprzez zawartość olejków, ceramidów czy protein szampon dobrej marki będzie też wygładzał włosy, odżywiał je i nadawał im zdrowy wygląd, ale przede wszystkim – zabezpieczy je przed odparowywaniem wody. Dobrze jest kierować się marką i opisywanymi na etykiecie substancjami aktywnym – szampony z górnych półek zwykle wykorzystują najnowocześniejsze i najkorzystniejsze dla włosów rozwiązania pomagające osiągnąć dobry efekt pielęgnacyjny. Jeśli brakuje ci doświadczenia w wyborze, zdaj się na internetowe rankingi i opinie – pomogą ci wybrać najlepszy szampon z dostępnych na rynku!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here