Modne refleksy na włosach – gorący trend

Refleksy na włosach to hit ostatnich miesięcy. Uwielbiają je zarówno panie o długich włosach, jak i te z krótszymi czuprynami. Takie fryzury prezentują się pięknie, szczególnie w promieniach słońca – nic dziwnego, że coraz więcej osób chce je mieć.

Tradycyjne pasemka już dawno odeszły w zapomnienie. Teraz hitem są refleksy na włosach, gdzie dominują blond odcienie. Co ciekawe, fryzury te mogą się między sobą znacznie różnić, więc nie ma zagrożenia, że wszystkie panie na ulicy zaczną wyglądać tak samo.

Refleksy na włosach – to fryzjerski hit

Refleksy na włosach dają wrażenie trójwymiarowości, wyglądają, jakby były lekko muśnięte słońcem, a przy tym bardzo naturalnie i świeżo. Niewątpliwie atutem tych fryzur jest też to, że mimo iż zazwyczaj są to blond odcienie, to odrost nie jest tak widoczny, jak w przypadku koloryzacji na jednolity kolor.

Właściwie zrobione refleksy podkreślają naturalny odcień naszych kosmyków, a także sprawiają optyczne wrażenie, jakby było ich więcej. Wiele osób uważa także, że doskonale podkreślają rysy twarzy i – uwaga – odmładzają.

Czym dokładnie są refleksy na włosach? Mówi się, że są one następstwem balejażu, który obecnie wyszedł już z mody. Jednak w tym przypadku pasemka są bardzo cieniutkie i różnią się o jeden ton (maksymalnie dwoma) i nie muszą być na całych włosach, niektóre panie robią je jedynie na wierzchu.

Komu pasują refleksy?

Czy każdy może nosić modne refleksy? Najlepiej wyglądają ciepłe blond odcienie, więc dobrze, by decydowały się na nie przede wszystkim panie o jasnych czuprynach. Świetnie prezentują się w tej koloryzacji także osoby o tzw. mysich włosach, a więc mało wyrazistych, poszarzałych, wówczas bowiem refleksy mogą zdziałać prawdziwe cuda i nadać charakter całej fryzurze.

Mówi się jednak, że w refleksach dobrze prezentuje się każdy. Jest to zmiana zauważalna, jednak podkreślająca naturalne piękno. Mogą być nakładane zarówno na naturalne włosy, jak i farbowane.

Refleksy na włosach można wykonać zarówno w salonie fryzjerskim, jak i domowym zaciszu. Ich wykonanie nie jest tak trudne, jak się może wydawać. Trzeba mieć przede wszystkim dobrej jakości farby, które sprawią, że cieniutkie pasemka będą świetliste, dzięki czemu włosy nabiorą unikalnego blasku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here