meble technorattanowe do ogrodu

Meble ogrodowe bywają różne, podobnie jak upodobania i potrzeby ich użytkowników. Skoro przydomowa przestrzeń ma służyć przede wszystkim rekreacji oraz przyjemnemu wypoczynkowi, warto postawić na praktyczne i piękne rozwiązania.

Jednym ze szczególnie popularnych typów wyposażenia stały się w ostatnim czasie meble z technorattanu. Co to takiego i kiedy warto się na nie zdecydować? Kilka wskazówek zamieścimy poniżej.

Technorattan – co to takiego?

Zacznijmy od zupełnych podstaw, czyli od tego, czym w ogóle jest technorattan. Tym mianem określa się materiał do produkcji mebli, który tworzy się na wzór tradycyjnego rattanu, czyli gałązek palmy rattanowej.

Tworzywo syntetyczne znacznie jednak różni się od oryginału. Czym? Bazą dla każdego włókna jest drut stalowy, który z zewnątrz otacza warstwa polipropylenu. Z tak przygotowanego materiału wyplata się meble na metalowej konstrukcji. Można nawiązywać do tradycyjnych wzorów lub stworzyć nowe rozwiązania. Materiał jest bowiem niezmiernie elastyczny i daje wiele możliwości.

Tworzywo sztuczne – właściwości

Dlaczego technorattan zyskał tak wielką popularność w produkcji mebli do ogrodów? Przede wszystkim odpowiada za to jego trwałość.

Należy do produktów niezmiernie odpornych na uszkodzenia mechaniczne, w tym choćby zarysowania. Dodatkowo nie zagraża mu wilgoć ani zalanie wodą, które doprowadziłyby do całkowitego zniszczenia konstrukcji z naturalnego rattanu. W końcu polipropylen jest odporny na działanie promieni UV, dzięki czemu meble nie odbarwiają się, a ich powierzchnia nie łuszczy się w nieestetyczny sposób.

Tak uzyskuje się wytrzymałe i efektowne meble ogrodowe, które bez trudu znoszą kapryśną polską aurę, nawet jeśli podejmie się decyzję o przechowywaniu wyposażenia wypoczynkowego w ogrodzie przez cały rok.

Dbanie o meble ogrodowe z technorattanu

Meble ogrodowe z technorattanu zyskały olbrzymią popularność wśród użytkowników, ze względu na wygodę, trwałość i ciekawy design. Szeroki wybór takich produktów oferuje na przykład sklep Bazkar.pl. Można spotkać konstrukcje retro, nawiązujące do dawnych wzorów, lub postawić na meble minimalistyczne, idealne do ogrodów nowoczesnych.

Jeśli chcemy, aby meble służyły nam w optymalnej kondycji przez długie lata, trzeba zadbać o ich prawidłową, regularną pielęgnację. Jak zatem dbać o wyposażenie z technorattanu do ogrodu?

W odróżnieniu od mebli drewnianych lub rattanowych, w przypadku wyposażenia z tworzyw sztucznych zakres działań konserwatorskich jest naprawdę niewielki. Przede wszystkim fotele, krzesła i stoliki trzeba utrzymać w czystości. Zazwyczaj wystarcza do tego sucha szmatka do usunięcia kurzu. W przypadku uciążliwych plam można wykorzystać letnią wodę z odrobiną detergentu i miękką szmatkę lub gąbkę. Po umyciu wystarczy pozostawić element do całkowitego wyschnięcia.

Równie proste jest zabezpieczanie mebli z technorattanu na okres zimowy. Wystarczy je oczyścić i okryć pokrowcami lub brezentem. Jeśli podczas sezonu leżały na nich poduszki, warto je dokładnie oczyścić i schować w suchym miejscu z dobrą cyrkulacją powietrza.

Meble z technorattanu na taras, do ogrodu i oranżerii

Meble z technorattanu są niezmiernie wygodne i praktyczne. Trudno się dziwić, że coraz chętniej wykorzystuje się je w ogrodach, na tarasach i balkonach. W wielu domach stają się też elementem wyposażenia całorocznych oranżerii. Gwarantują bowiem komfort oraz pięknie się prezentują. A przecież właśnie tego oczekujemy od funkcjonalnych mebli do ogrodu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here