Czy warto zdecydować się na depilację laserową?

Usuwanie zbędnego owłosienia za pomocą lasera daje efekt gładkiej skóry na stałe, w dodatku bez bólu, podrażnień czy wrastających włosków. Niektóre osoby zastanawiają się jednak, czy na pewno warto skorzystać z tego rozwiązania.

Trwałość efektu

Na depilację laserową na pewno warto zdecydować się zwłaszcza wtedy, gdy inne metody depilacji są szczególnie uciążliwe. Na pewno dotyczy to zwłaszcza kobiecego wąsika. Usuwanie włosków nad górną wargą często powoduje podrażnienia skóry, a nawet widoczną wysypkę, a przy tym trzeba czekać z depilacją, aż włoski osiągną wymaganą długość. Ich depilacja za pomocą wosku czy kremu jest więc tylko połowicznym rozwiązaniem. Także kiedy często odkrywa się nogi czy po prostu lubi się mieć idealnie gładką skórę, a ma się dość stosowania maszynki, depilacja laserowa jest świetnym rozwiązaniem. Zabieg ten poleca się również kobietom, na które inne metody depilacji źle działają. Dotyczy to więc pań mających problem z wrastaniem włosków czy wrażliwą, skłonną do podrażnień skórą. Taka skóra będzie wyglądała estetycznie i zachowa dobrą kondycję tylko kiedy podda się ją depilacji laserowej.

Niewysokie ceny

Argumentem przemawiającym za skorzystaniem z zabiegu depilacji laserowej jest też jego cena. Koszty zabiegu znacznie spadły, gdyż coraz więcej salonów oferuje tę metodę depilacji i coraz więcej osób z niej korzysta. Jeszcze do niedawna z rozwiązania tego korzystały tylko zamożne osoby i było to postrzegane jako luksus. Obecnie zaś nic nie stoi na przeszkodzie, by w ten sposób depilował się praktycznie każdy. Oczywiście nie od razu musi to być usunięcie włosków z całego ciała, gdyż to na pewno byłoby kosztowne. Z pewnością jednak warto poddać się depilacji laserowej w tych miejscach, które sprawiają najwięcej kłopotów, a więc w przypadku pach, bikini czy nóg. Ceny oczywiście mocno różnią się w zależności od salonów, jednak jeśli ktoś jest zdeterminowany, by zaoszczędzić, ma wiele możliwości, by to zrobić. Salony oferujące ten zabieg często organizują promocje, na przykład depilacja laserowa jest tańsza gdy wykonuje się ją na kilka partii ciała. Można też skorzystać z opcji, jaką są zakupy grupowe czy po prostu porównać różne oferty i wybrać najkorzystniejszą.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułSuplementy diety na włosy − jak wzmocnić włosy od środka?
Następny artykułUsuwanie cieni pod oczami – najskuteczniejsze metody

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here