Usuwanie cieni pod oczami - najskuteczniejsze metody

Ciemne dołki występujące tuż pod oczami zdecydowanie nie dodają nikomu urody. Kobiety próbują ukrywać je pod grubymi warstwami makijażu, jednak czasem nawet dobry fluid nie jest w stanie ich zatuszować. Usuwanie cieni pod oczami można natomiast przeprowadzić w każdym gabinecie medycyny estetycznej. Istnieje na to wiele metod.

Główne przyczyny cieni pod oczami

Przeważnie to właśnie kobiety narzekają na cienie występujące na skórze pod ich oczami. Ich naskórek w tym miejscu jest niezwykle cienki i wiotki, przez co szybko traci swoją elastyczność i odpowiedni poziom nawilżenia. Jeśli do tego wszystkiego dojdą inne czynniki – stres, zmęczenie i niewłaściwa dieta – cienie zostaną zmaksymalizowane i jeszcze ciężej będzie je usunąć.

Inną przyczyną doprowadzającą do tworzenia się cieni mogą być czynniki genetyczne. Jeśli któreś z rodziców ma problemy z tą estetyczną przypadłością, istnieje spore prawdopodobieństwo, że zostaną one przekazane samym dzieciom. Intensywność cieni zwykle zwiększa się wraz z wiekiem.

Metody pozwalające na usunięcie cieni pod oczami

Jednym z polecanych zabiegów w tym przypadku jest przeszczep tłuszczu. Tłuszcz można pobrać z innej partii ciała (przeważnie brzucha) i następnie wszczepić go w okolice oczu, aby poprawić ich poziom nawilżenia i zwiększyć ich elastyczność. Zabieg daje bardzo dobre efekty, które potrafią utrzymywać się przez stosunkowo długi czas.

Innym zabiegiem o podobnym działaniu jest zastosowanie kwasu hialuronowego. Wszczepiony w okolicę oczu rozjaśnia i odmładza skórę, a także ją uelastycznia i poprawia jej ogólny wygląd. Zabieg jest krótki, bo trwa około kilkunastu minut, a osiągnięte z jego pomocą efekty mogą utrzymywać się nawet do kilku miesięcy.

Dlaczego warto pozbyć się cieni pod oczami?

Na usuwanie cieni pod oczami na pewno warto się zdecydować, gdyż jest to spory mankament urody, przez który twarz nigdy nie prezentuje się świeżo, młodo i promiennie. Cienie sprawiają, że człowiek wygląda na zmęczonego lub chorego.

W teorii takie cienie można maskować fluidami, pudrami bądź korektorami, jednakże kiepskiej jakości kosmetyki nigdy nie zamaskują ich w pełni skutecznie, a te lepsze i mocniej kryjące mogą obciążać i przesuszać naskórek.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Dermokliniki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here